Reportáže

Stromoradie na Pohoda on the Ground: Geriatria is not dead (Podcast + Galéria)

Stromoradie prinieslo v piatok na letisko do Trenčína silný program. Kurátor pódia, Martin Višňovský pozval na spoločný koncert na festivale Pohoda on the Ground kapely, ktoré poväčšine hrali na Pohode už od roku 1998. Po dlhej dobe bolo možné užiť si v jeden deň koncerty kapiel Chór vážských muzikantov, Chiki liki tua- Bezladu a skladu, Mňágy a Žďorp, Korai Trancemission a Eda Klenu, pre ktorého to bola premiéra na letisku v Trenčíne.

Program Stromoradia otvorila domáca kultovka Chór Vážskych Mukikantov, ktorá odohrala suverénny koncert. Po nich nasledovalo vystúpenie Prešovčana Eda Klenu s kapelou Klenoty, ktorí si rýchlo získal publikum. Edo Klena je živelný muzikant, ktorý naservíroval plnohodnotný setlist vyšperkovaný hitmi Škredý deň v Chujave a prídavkom Láska a Lov€.

O ôsmej sa na Stromoradie Stage postavila prešovská ikona Chiki liki tu-a a od tohto momentu mala každá kapela na K1 viac než plno. Koncert si pochvaľoval aj Ľuboslav Petruška a priznal, že si zchuti zahrá každý koncert. V backstage sme sa bavili aj o hudobných kluboch.

Čerešničkou na torte bola pre slovenské skupiny Mňága a žďorp.

Pohoda aj v tejto verzii bola o objavovaní nových mien a ich hudby. Pri zostavovaní stromkovského lineupu myslel Martin Višňovský aj na mladšie ročníky.

„Išiel som na istotu a pozval kapely, ktoré tu hrali pred dvadsiatimi rokmi. Nápad bol, vrátiť v čase tento moment, a že sa stretne táto partia muzikantov. Ak bude na podujatí niekto, kto má dvadsaťpäť rokov, tak tie kapely nebude poznať a v tom je ten vtip.“

Pozrite si galériu a pozývame na dnešný program pódia klubu Collosseum, ktorý bude tiež silným v rámci komunity a jednoznačne najtvrdším lineupom festivalu.

Svoj time line koncertov, diskusií a ďalších performance, ktoré chcete vidieť, si môžete zostaviť online na webe festivalu.

Galéria z piatka 9.7.2021

God and Eve, T3 Stage
« z 26 »

Všetky naše podcasty nájdete na:
Spotify
Apple
Google
Podmaz.sk
Anchor.fm
RSS

text a voiceover v podcaste: Edo Kopček
foto a nahrávanie rozhovorov: Dominik Petro
mix a master podcastu: Dušan Papp
jingel: kapela HPDB, Miloš Humeník a Dušan Papp

 

Prečítajte si

Comments are closed.