Reportáže

Pohoda on the Ground: Reportáž z pódia Collosseum a priebežné zhrnutie 4 festivalov s Michalom Kaščákom(Podcast)

Tohtoročná Pohoda bola iná v mnohých ohľadoch. Napríklad sa konala hneď päťkrát a každý deň bola polovica programu zmenená. Najdôležitejšie je, že priniesla prvé zimomriavky z dobrej muziky po veľmi dlhej dobe lockdownov, naživo stretnutia s kamarátmi, ktorých sme dlho nevideli, podarilo sa priniesť život na letisko v Trenčíne a konečne môcť robiť to, v čom sú ľudia od muziky dobrí.

Tento newsfilter je špeciálny a venovali sme ho celý košickému klubu Collosseum, ktorý by ste na tomto podujatí nečakali. V závere podcastu nájdete časť z nášho rozhovoru s Michalom Kaščákom, s ktorým sme sa v sobotu večer stretli pri Radare, aby nám prezradil aspoň priebežné dojmy z uplynulých štyroch dní. Celý ho prinesieme začiatkom týždňa.

Fanúšikovia sa počas celej pandémie zastali hudobné klubu Collosseum a podporili ho v tom, aby nezaniklo. Situácia stále nie je ideálne, ale podpora, ktorá sa dostala klubu prekvapila aj Vajgla. Rozpor sa napríklad vzdali honorára z natáčania Klubtúry v prospech klubu, veľa kapiel odohralo benefičné koncerty  a prispeli dokonca aj bývalí zamestnanci.

Všetky kapely, ktoré Vajgel oslovil na sobtoňajšie hranie na pódiu Collossea bezváhania súhlasili a prišli klub podporiť.

Slobodná Európa odohrala naživo prvý koncert v novej zostave. Na basu hrá Rasťo Gore z Davovej Psychózy, Laco Lučenič prešiel z basy na gitaru, Sveťo hrá stále na gitare, na bicie Tuleň a Whisky spieva.

Slobodná Európa odohrá v najbližších týždňoch spomienkové koncerty na Braňa Alexa a v setlite nebude chýbať ani Havran, ktorého „slobodka“ zahrala na záver vystúpenia na Pohoda on the Ground. Laco Lučenič si kvôli turné zaobstaral tri gitary. S natvrdo draftovaným basgitaristom Rasťom Gorem to „šliape“, zájdite na niektorý z koncertov. Kapela má fantastický zvuk aj formu.

S Colloseom má výborný vzťah aj kapela Rozpor. Tá zatiaľ z pripravovaného albumu Hrubá sila zaradila do setlistu pesničku Neďaleko od raja. Hotových je deväť skladieb chýbajú ešte tri a tak to pôjde to von.

Česká punková legenda Znouzecnost by zvažovala hranie na „veľkej“ Pohode. V prípade soboty to bolo inak.

V sobotu večer sme sa stretli s Michalom Kaščákom, symbolicky na Radare, aby sme sa ho spýtali na priebeh festivalov. „Páčila sa mu atmosféra, ktorá vznikla v zákulisí, kapely, ktoré sú tu štvrtý deň, medzi nimi vznikli nejaké kooperácie, veľmi príjemná je atmosféra v backstage a hlavne, čo je dôležité, je skvelá atmosféra aj v samotnom festivalovom areáli.“

Mnohým táto Pohoda, aj takým, ktorí si len pozreli plagát a tento rok nenavštívili letisko, pripomínala svoje začiatky. A hoci stáliciam Pohody patrí Bez ladu a skladu, tento rok si kapela na festivale skoro nezahrala.

Galéria zo Soboty 10.7.2021

Čad, Collosseum Stage
Dominik Petro
« z 46 »

O nedeľnajší program sa spolu s tímom festivalu Pohoda postarali kluby Hájovňa a Záhrada, na ktorých sa predstavia mená ako Para, Zuby Nehty, Modré Hory akustik, Chorobopop či B-Complex a mnohí ďalší. Zostavu na hlavnom pódiu dnes doplní Gleb. Svoj program si môžete zostaviť na webe festivalu.

Posledné vstupenky na nedeľu si stále môžete kúpiť na: www.pohodafestival.sk/sk/shop/on-the-ground

PS: Ďakujeme celému tímu Pohoda on the Ground a špeciálne kolektívu z Press centra, ktorý nám sprostredkoval rozhovory s účinkujúcimi. Menovite: Suzanne Verschueren, Tono, Kristián, Mirka, Laco, Katka a 2x Lucia.

Press center

MojaMuzika s tímom Press Centra Pohoda on the Ground.

Všetky naše podcasty nájdete na:
Spotify
Apple
Google
Podmaz.sk
Anchor.fm
RSS

foto: Martin Laškovský a Dominik Petro
text a voiceover podcastu: Edo Kopček
nahrávanie podcastu: Dominik Petro
mix a master podcastu: Dušan Papp
Jingel: kapela HPDB, Miloš Humeník a Dušan Papp

Prečítajte si

Comments are closed.