Reportáže

Prestížny PAGAN FEST konečne na Slovensku!

Podujatie, ktoré pravidelne vypredáva zlínske Masters of Rock Café i niektoré iné zastávky svojich opakovaných európskych turné, má tento rok namierené po prvýkrát do Bratislavy. V priestoroch novootvoreného Majestic Music Clubu, bývalého Babylonu, sa predstavia napríklad aj fínski velikáni FINNTROLL. Nezameniteľní priekopníci veselého folk metalu len nedávno nasadili svojej hudbe o čosi vážnejšiu, blackmetalovejšiu tvár, potvrdením čoho bude aj pripravovaný album „Nifelvind“. Nahrávka, ktorej vydanie prebehne len pár dní pred bratislavským koncertom, by mala údajne patriť medzi to najlepšie a najmrazivejšie, čo doteraz FINNTROLL vyprodukovali. O pravdivosti slov fínskych lesných mužov sa budete môcť presvedčiť už 28. februára, kedy výdatnú porciu nového materiálu odprezentujú naživo. Pripravte sa však aj na neuveriteľne energické hoblovačky v štýle obľúbenej „Trollhammaren“.

ELUVEITIE nie sú ničím iným ako fenoménom poslednej doby. Švajčiari, ktorí vo svojej hudbe kombinujú prvky melodického death metalu a keltského folku, zažívajú svoje najlepšie obdobie z hľadiska kvality tvorby i popularity práve teraz. Dvojica fanúšikmi zbožňovaných albumov „Slania“ a „Evocation I – The Arcane Dominion“ dostane tento rok svojho nástupcu a podľa ukážok sa rozhodne je na čo tešiť. Zverenci vydavateľstva Nuclear Blast sa vracajú do Bratislavy v plnej sile a v oveľa lepšej spoločnosti ako pri poslednom spoločnom turné s KREATOR a CALIBAN.

Ruskej ARKONE je slovenské prostredie dôverne známe. Séria nadmieru hojne navštívených vystúpení, ktoré tu skupina okolo pôvabnej Mashe minulé roky absolvovala, sa však nebude môcť rovnať s tým, čo títo bohatieri predvedú 28. februára v bratislavskom Majestic Music Clube. Väčšie pódium aj sála, lepší zvuk i nasvietenie, ešte početnejšie zastúpenie zvedavcov na ich tvorbu a materiál zo stále čerstvého albumu „Goi, Rode, Goi“ sľubuje ten najlepší koncertný zážitok z hymnického mixu folku a black metalu.

DORNENREICH, pre mnohých jediný a dostatočný dôvod návštevy slovenskej zastávky PAGAN FESTU. Zoskupenie, ktoré štýlovo výrazne vyčnieva z celej zostavy turné, nestavia svoju tvorbu na veselosti, bojovom duchu, či agresivite. Miesto toho jeho hudbu možno charakterizovať ako hĺbavý, zasnený a skrytou vášňou nabitý organizmus. Ak sa týchto Rakušanov opýtate na žáner, ktorý hrajú, odpovedia: „Akustický black metal, ambientný folk, akustickú avantgardu, alebo extrémnu klasickú hudbu. Vyberte si.“

Poslední na zozname, nemeckí paganmetaloví vlci VARG, sú ďalšou novou nádejou vplyvného Nuclear Blast. Veľká neznáma pre tunajšie publikum, môže v neďeľnajší večer len a len prekvapiť. Dôraz bude pravdepodobne klásť na svoj čerstvý album „Blutaar“.

FINNTROLL, ELUVEITIE, ARKONA, DORNENREICH i VARG vystúpia 28. februára v bratislavskom Majestic Music Clube pre všetkých milovníkov pohanského štýlu života, ale aj hudby, ktorú produkuje. Lístky na tento nezabudnuteľný a len tak ľahko neopakovateľný večer dostanete v sieti Ticketportal, alebo priamo na mieste konania koncertu.

PAGAN FEST 2010:
FINNTROLL (FIN)
ELUVEITIE (SWI)
ARKONA (RUS)
DORNENREICH (AUT)
VARG (GER)

BRATISLAVA (Majestic Music Club)
28. 2. 2010 (nedeľa)
19:00

Kontakt:
Paganfest2010@gmail.com

Predpredaj:
www.ticketportal.sk
www.ticketportal.sk
www.ticketportal.pl
www.ticketportal.hu

Info o koncerte a kapelách:
www.paganfest.eu
www.myspace.com/officialfinntroll
www.myspace.com/eluveitie
www.myspace.com/arkonarussia
www.myspace.com/mehralsdasein
www.myspace.com/varghorde

Prečítajte si

Comments are closed.