Live

Dobrý festival stavil tento rok na silnú trojicu metalových kapiel

Dobrý Festival sa bude môcť konečne uskutočniť v plnej sile a fanúšikovia sa môžu tešiť na potvrdené metalové kapely Eluveitie a Orphaned Land. K nim sa pripojí východoslovenská kultová kapela Brute, ktorá len pred nedávnom vydala nový album Essence of Tyranny. Priaznivci tvrdej muziky dostanú tento rok death metal v keltskom, orientánom aj nekompromisne technickom prevedení. 

Švajčiarskí deatheri Eluveitie privezú s najväčšou pravdepodobnosťou aktuálnu nahrávku Ategnatos (v staokeltštine znamená znovuzrodenie), z ktorej na festivaloch hrávajú približne polovicu skladieb. Ategnatos, Deathwalker, Ambiramus, Worship, Breathe, The Slumber a prídavková Rebirth sa objavili v setlistoch počas minulého leta. Samotný album je pre deväťčlennú kapelu, ktorá si prešla silným prerodom, keď v 2016 odišla z jej radov väčšina zakladajúcich členov, veľkolepým dielom a presvedčila aj najzarytejších kritikov. 

Orphaned Land začali písať svoju 31. kapitolu a keďže momentálne intenzívne pracujú v štúdiu na live albume a DVD k 30. výročiu kapely, možno očakávať prierez z jej tvorby. Ostatný album Unsung Prophets & Dead Messiahs (2018) patril k najoceňovanejším albumom. Izraelskí Orphaned Land ale nepatria ku kapelám, ktoré merajú svoj úspech počtom predaných albumov. Namiesto toho sa sústredia na to, ako svojím umením spraviť svet lepším. Mnohí ich označujú za skutočných ambasádorov mieru.

Line up najtvrdších kapiel aktuálneho ročníka Dobrého Festivalu kompletizujú východniari Brute. Na Dobrom Festivale ponúknu death metal v najbrutálnejšej podobe, neskutočnú technickú vyspelosť a program založený na aktuálnej nahrávke Essence of Tyranny.

text: Edo Kopček
foto: archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live