Live

Koncertná mapa Slovenska (15. 6. – 21. 6. 2022)

V piatok 17.6. v Prešove už po dvanásty raz otvorí brány jeden z najväčších hudobných festivalov na Slovensku – Dobrý festival. Vyrástol z folkového Festivalu dobrej hudby, postupne rozšíril žánrovú ponuku a priťahuje viac a viac ľudí. Jeho headlinermi boli v minulosti také hviezdy ako Gary Moore, Skunk Anansie, N.O.H.A, Steven Seagal či Sepultura. Samozrejme nechýbali a nechýbajú ani slovenské stálice – IMT Smile, Chiki-liki-tua, Heľenine oči a ďalšie.

V piatok a sobotu sa môžete tešiť napríklad na izraelskú metalovú formáciu Orphaned Land (prečítajte si náš exkluzívny rozhovor) či na spojenie keltskej tradície s metalom v podaní švajčiarskej kapely Eluveitie. 

Tento týždeň príde na Slovensko aj Apocalyptica. Metaloví symfonici zahrajú v terchovskom a račianskom amfiteátri.

V utorok 21. júna sa v Bratislave rozbieha sympatický One Day Jazz Festival, aby postupne priniesol to najlepšie z džezu aj do ďalších slovenských miest.

Bohumilá tradícia Dní obcí, miest, jarmokov atď. pokračuje, a tak môžete svoje obľúbené speváčky, spevákov aj kapely vidieť naživo. 

Dobrú zábavu!

Streda 15. 6. 2022

Bratislava:

  • The Lucky Beatless Band (Koncert Belasého motýľa) – Hlavné námestie, 17.15
  • Teri Čikoš & Band (Koncert Belasého motýľa) – Hlavné námestie, 18.10
  • King Shaolin (Koncert Belasého motýľa) – Hlavné námestie, 19.00
  • O.B.D. (Koncert Belasého motýľa) – Hlavné námestie, 19.55
  • Polemic (Koncert Belasého motýľa) – Hlavné námestie, 21.00
  • Neha! – Kostol klarisiek, 20.00
  • Oskar Rózsa, Ondrej Krajňák, Emil Frátrik (Partnership Unlimited), hosť: Oskar Török – Nu Spirit Bar, 20.00

Košice:

  • Health & Youth Code – Tabačka Kulturfabrik, 20.00
  • Chrysta Bell – Kino Úsmev, 20.00

Trnava:

  • Portico Quartet (NuJazzDayz) – Nádvorie, 19.00

Žilina:

  • SIMA – Event House, 19.00

Štvrtok 16. 6. 2022

foto: Tomáš Kuša

Banská Bystrica:

  • Building Music Bridges – Hogo Fogo, 19.30

Bardejov:

  • VENI ensemble (Cave Songs) – Bašta, 20.00

Bratislava:

  • Daniel Raiskin, Branko Ladič, Alban Gerhardt  a členky Slovenského filharmonického zboru (Bella, Elgar, Holst) – Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 19.00
  • Portico Quartet + God & Eve (NuJazzDayz) – Nová Cvernovka, 19.00
  • Fragile – Monsters Cafe and Bar, 19.00
  • Skeletal Remains / Beton / Krudus – Kulturák klub, 19.00
  • Health & Youth Code – Fuga, 20.00
  • 4 tenoři (Muzikál Gala) – Bratislavský hrad, 20.30
  • DJs Domi Zako, Kodiki, Adamovia, Laura Plis vs. Matwe a Dimm (Thursday Ravin: VSMU x VSVU) – WAX, 21.30

Humenné:

  • Via Arto Drums band – History Art & Music Club, 17.00

Petrovany:

  • Mária Tajtáková, Eva Garajová, Marian Lapšanský (Pro Musica Nostra Sarossiensi) – Barokovo-klasicistický kaštieľ, 18.00

Sabinov:

  • Barbora Piešová (Sabinovský jarmok) – pódium pri úrade práce, 19.00

Trenčín:

  • Sima / Lucas Hely / support – Elements, 18.00

Trnava:

  • Čechomor a SĽUK – Amfiteáter, 20.00

Žilina:

  • Le Nuove Musiche – Richard Závada, Vladimír Třebický, Marek Kubát (Pro Musica Nostra Thursoviensi) – Kaplnka hradu Budatín, 18.00
  • Štátny komorný orchester Žilina (Staromestské slávnosti) – Mariánske námestie, 16.55
  • MIJAKTIÇ ORKESTAR (Staromestské slávnosti) – Mariánske námestie, 18.00
  • Geišbergovci a Balkansambel (Staromestské slávnosti) – Mariánske námestie, 19.30
  • Polemic (Staromestské slávnosti) – Mariánske námestie, 21.00

Prečítajte si tiež: Letné festivaly podržali najmä návštevníci a partneri (anketa)

Piatok 17. 6. 2022

foto: archív Andy C

Banská Bystrica:

  • Divadlo Štúdio tanca + Modré Hory (Adios Party) – Divadlo Štúdio tanca, 19.00

Bratislava:

  • Hoten Toten / Grobiani / Sitňan – Randal Club, 19.00
  • Daniel Raiskin, Branko Ladič, Alban Gerhardt  a členky Slovenského filharmonického zboru (Bella, Elgar, Holst) – Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, 19.00
  • Tomáš Botló (Na cigánsku nôtu) – kaviareň Adriana, 19.00
  • Shallov / Small Town Life / Rutka Laskier – Garáže pod Prístavným mostom, 19.00
  • Autumnist – Pink Whale, 19.30
  • BØRT / Toky & Loktibrada (Technowerk) – KC Dunaj, 21.00
  • 7. RETRO STRETÁVKA – Na počesť R.T.Lehotského – Club Hron, 21.00
  • DJ Diaki (Nyege Nyege) / DJ Plead (Livity Sound) / wyme (xeno-) / Tea Tralna / Michael Priest (Hochspannung!) – Fuga, 21.00
  • Genetica / Miklei / Matwe / Peal (Nočná) – Nová Cvernovka, 22.00
  • Alexa / Barbellay / Pa.3.ce / SJ Yellow (Mousai Label: II. Birthday Party) – WAX, 22.00
  • Chad Andrew / Just_Me a ďalší (Coast2Coast label showcase) – Sun Deck, 22.00
  • Sodoma Gomora (Mousai label) – WAX, 22.00

Brezno:

  • Vidiek (Dni mesta) – námestie, 21.00

Fintice:

  • Le Nuove Musiche – Richard Závada, Vladimír Třebický, Marek Kubát (Pro Musica Nostra Sarossiensi) – Erbová sála rodu Dessewfy, 18.00

Humenné:

  • A Chance to Survive / Sinner Self – History Art & Music Club, 20.00

Košice:

  • A-Z Best / Tlama (Biomin H) / Lovetempo / Tokatko / Denes Toth (Rooftop Music Day & Night) – Letná terasa Aupark Košice – Safari park, od 16.00
  • Tokatko / Tlama (Biomin H) / Tamira / A-Z Best / Kadela / Alecc / Florro / Pattan (Rooftop Music Day & Night) – Jazz Club, od 00.00

Liptovský Mikuláš:

  • Jaro Filip & Karol Duchoň projekt (Stoličné dni) – Námestie osloboditeľov, 16.45
  • Polemic (Stoličné dni) – Námestie osloboditeľov, 19.15

Martin:

  • Cigánski diabli (Galavečer 15 rokov) – Amfiteáter, 19.00

Nitra:

  • Drozďo & Demex – 3plex Club, 21.00

Piešťany:

  • Miro Jaroš (Koncert pre ne-poslušné deti) – Eko park, 17.00

Poprad:

  • VENI ensemble (Cave Songs) – Lahodné Nebo, 19.00

Prešov:

  • Orphaned Land / IMT Smile / Chiki-liki-tua / Kali a Peter Pann / Pressburger Klezmer band / Silent Stream of Goodless Elegy / No Control a ďalší (Dobrý festival) – Delňa, od 15.00

Sabinov:

  • Nerieš (Sabinovský jarmok) – pódium pri úrade práce, 20.00
  • Kmeťoband – Igor Kmeťo st. (Sabinovský jarmok) – pódium pri úrade práce, 21.30

Senec:

  • Marián Greksa (Malý letný karneval) – Malé pódium pred MsKS, od 17.00

Spišská Nová Ves:

  • SIMA / Rene Rendy & Cico Band / Emily & Justice / DJ Mark Voss a ďalší (Super Fest) – Madaras Park, od 17.00

Terchová:

  • Apocalyptica – Amfiteáter Nad Bôrami, 19.00

Trenčianske Teplice:

  • Majk Spirit / Alan Murin a ďalší (Open Summer 2022) – Kúpalisko Zelená žaba, 20.00

Trenčín:

  • Uhol dopadu (krst albumu) / Čad / Fraktúra – Hangár klub, 19.00
  • DMS (Huhu Tour) – Elements Cocktail & Coffee, 19.00
  • Insect Ark – Klub Lúč, 20.00

Turčianske Teplice:

  • U2 revivalSK (Dni mesta) – pred Mestským úradom, 15.40
  • Heľenine oči (Dni mesta) – pred Mestským úradom, 17.00
  • Pangea (Dni mesta) – pred Mestským úradom, 18.30
  • Peter Luha (Dni mesta) – pred Mestským úradom, 19.40
  • Gladiator (Dni mesta) – pred Mestským úradom, 21.00
  • DJ Lukáš Lichtner (Dni mesta) – pred Mestským úradom, 22.30

Žilina:

  • Arzén (Staromestské slávnosti) – Námestie A. Hlinku, 13.30
  • Funny Fellows (Staromestské slávnosti) – Námestie A. Hlinku, 14.40
  • Los Brados (Staromestské slávnosti) – Námestie A. Hlinku, 16.05
  • Gladiator (Staromestské slávnosti) – Námestie A. Hlinku, 17.35
  • DesMod a Robo Šimko (Staromestské slávnosti) – Námestie A. Hlinku, 19.05
  • The Dudes of Ellington (Staromestské slávnosti) – Mariánske námestie, 19.30
  • Škwor (Staromestské slávnosti) – Námestie A. Hlinku, 20.30
  • Mr. Teddy and the Sidekicks (Staromestské slávnosti) – Mariánske námestie, 21.00
  • Konflikt (Staromestské slávnosti) – Námestie A. Hlinku, 22.00

Sobota 18. 6. 2022

foto: archív Eluveitie

Banská Bystrica:

  • Trio Milo Suchomel & Palo Bereza feat. Milan Lukáč – Hogo Fogo, 19.30

Bratislava:

  • Apocalyptica – Amfiteáter Rača, 19.00
  • Mária Reháková a TOPOĽANA – Slovenský rozhlas, 19.30
  • Genuine Jacks / Nov / The Ills – Nová Cvernovka, 19.30
  • DJ Chims / DJ Emeterio (Kubánska noc) – KC Dunaj, 21.00
  • Nazar (Hyperdub) / Poison Anna / DJ Gäp (Mäss / Välvät) / Seafur (Sensorium: Beyond the Sound 2022) – Fuga, 21.00
  • Fobia Kid (krst albumu) / ExoticWuzi / Vampire399 (DropTop) – Sun Deck, 22.00
  • Moksi – The Club, 22.00
  • Orchester Jeana Valjeana + afterparty – Manifest Bohéma, 22.00

Brezno:

  • Peter Bič Projekt (Dni mesta) – námestie, 19.30
  • Peter Nagy (Dni mesta) – námestie, 21.00

Bytča:

  • Gleb – Ladovňa, 21.00

Galanta:

  • Cico band a Rene Rendy (Bašável) – Nádvorie kaštieľa Esterházy, 18.00

Holíč:

  • DJ Marsy / ABBA revival / Boneym revival / Bee Gees revival / Robbie Williams revival (Wywar Castle Fest) – areál zámku Holíč, od 14.00

Jaklovce:

  • Smola a Hrušky (XXII. Kynologicky deň) – areál SK Severan, 19.00

Jasov:

  • Katka Koščová (Dni sv. Norberta) – Kláštor premonštrátov, 17.30

Košice: 

  • Ničiteľ / My o vlkoch / Concussa – Collosseum, 19.00

Kozárovce: 

  • Vidiek (Kozárovský jarmok) – námestie, 18.00

Kysucké Nové Mesto:

  • Fvck_Kvlt / Taky Akoty a ďalší – Kartáč, 21.00

Liptovský Mikuláš: 

  • Rock Therapy – Kabát revival (Stoličné dni) – Námestie osloboditeľov, 19.15
  • Oravia Deep Purple revival (Stoličné dni) – Námestie osloboditeľov, 20.45

Nitrianske Pravno:

  • Celeste Buckingham a King Shaolin (Tradičný pravniansky jarmok) – Námestie SNP, 18.00

Prešov:

  • BB Country (Leto na trojke) – Družba, 20.00
  • Eluveitie / Heľenine oči / Brute / Nocadeň / O.B.D. / Orkirist / Duall / Blazey a ďalší (Dobrý festival) – Delňa, od 11.00

Sabinov:

  • Katka Knechtová (Sabinovský jarmok) – pódium pri úrade práce, 20.40
  • Hex (Sabinovský jarmok) – pódium pri úrade práce, 22.30

Skalica:

  • Erik Tresor / Dyzivv / DJ Lkama (Hip hop Orlovňa) – Orlovňa, 21.00

Spišská Nová Ves:

  • Sistem Erorr / Head2down / Introverdikt / Breaking the Tarot / TarverP a ďalší (Spiš Rock Fest) – Amfiteáter Madaras Park, od 14.00

Tatranská Štrba:

  • Bravo / Bukasový masív / Duo Country Weteráni (Deň Tatranskej Štrby) – Autocamping, od 15.00

Topoľčany:

  • Konflikt / Catastrofy / Odpisani / Beautiful Bastards a ďalší (TOHC Fest) – APEX (Osivar), od 12.00

Trnovec nad Váhom:

  • Sokoly / Desmod a Robo Šimko (Dni obce) – od 20.00

Turčianske Teplice:

  • The Strings (Dni mesta) – pred Mestským úradom, 15.00
  • Gary & The Homegrown (Dni mesta) – pred Mestským úradom, 16.00
  • Bon Jovi Tribute Band SK (Dni mesta) – pred Mestským úradom, 17.45
  • Štefan Hruštinec & band (Dni mesta) – pred Mestským úradom, 19.00
  • Magda Malá, Petr Dopita (Dni mesta) – pred Mestským úradom, 20.30

Veľké Uherce:

  • NETSKY + SK&CZ support + contest winner (TRIDENT OPEN AIR 1) – Na Kameni, od 20.00

Zákamenné: 

  • Kontrafakt / Microo – Kuvajt, od 20.00

Žilina:

  • Samey (Anarchia Tour) – Smer klub 77, 19.00
  • Richard Autner (Staromestské slávnosti) – Mariánske námestie, 16.00
  • Puding pani Elvisovej (Staromestské slávnosti) – Mariánske námestie, 17.30
  • Bad Karma Boy (Staromestské slávnosti) – Mariánske námestie, 19.00
  • Fallgrapp (Staromestské slávnosti) – Mariánske námestie, 20.45

Nedeľa 19. 6. 2022

Bratislava:

  • Metropolitný orchester Bratislava (Melódie z čias propeleru) – DK Zrkadlový háj, 17.00
  • Bratislava Hot Serenaders (Profile Concert) – Spoločenský dom Nivy, 20.00

Hermanovce:

  • Czech Brass – Marek Zvolánek, Stanislav Masaryk, Ondřej Jurčeka, Lukáš Moťka, Stanislav Penk, Pavel Debef, Karel Malimánek (Pro Musica Nostra Sarossiensi) – Péchy Castle, 18.00

Oravský Podzámok:

  • ABBA Symphonic Show (Pod Oravským hradom – OPEN AIR KONCERT) – MAJER Vlček, 19.00

Pezinok:

  • Pražský Filmový Orchester (Koncert filmovej hudby) – Amfiteáter, 20.00

Topoľčany:

  • Fragile (Queen) – Kultúrny dom, 19.00

Veľké Zálužie:

  • Laco Deczi & Celula New York – M´ART Print Gallery, 19.00

Pondelok 20. 6. 2022

Hanušovce nad Topľou:

  • Starck Compagnay – Tomasz Ślusarczyk, Michal Tyrański, Zbigniew Pilch, Radosław Kamieniarz, Dymitr Olszewski, Bartosz Kokosza, Marek Toporowski (Pro Musica Nostra Sarossiensi) – Veľký kaštieľ, 18.00

Utorok 21. 6. 2022

Bratislava:

  • Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band, hostia Peter Lipa & Dan Bárta / Voice Of Colours (David Dorůžka, Piotr Wyleżoł, Kornél Fekete-Kovács, Martin Valihora, Daniele Camarda) / WAKING VISION & Komorný Orchester Slovenskej Filharmónie / SFJAZZ Collective (One Day Jazz Festival 2022) – nádvorie Bratislavského hradu, 18.00
  • PARA (Brutálna Zostava) – OFFLINE, Pláž pod Ufom, 20.00
  • Artem Pivovarov – Majestic Music Club, 21.00

Fričovce:

Kateřina Englichová, Vilém Veverka (Pro Musica Nostra Sarossiensi) – Renesančný kaštieľ, 18.00

text: Jozef Husovský
foto: Emma Brilla (titulná)

VSTUPENKY

Prečítajte si

Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Viac:Live