Reportáže

Pohoda on the Ground: Až s vami to dáva zmysel (Podcast + Galéria zo stredy)

Milovníci hudby sa po dvoch rokoch stretli na letisku v Trenčíne. Prvý z piatich festivalov Pohoda on the Ground má tím festivalu úspešne za sebou. Klubové pódiá kurátorovali domáci trenčiansky klub Hangár a breznianska Bombura. Prvé koncerty absolvovali aj zahraniční umelci na pohoda stage a o hudobné prekvapenia nebola núdza ani na T3.

„Dobrý deň, ahojte, je to až dojímavé, že sa stretávame naživo, a to je hlavná a najdôležitejšia vec, že ste tu vy aj my…Až teraz, keď ste tu prišili vy, všetko to dáva zmysel,“ povedal v úvode festivalu Michal Kaščák a následne odovzdal pódium Vrbovským Víťazom a Komornému orchestru mesta Trenčín, ktorý svojím koncertom otvorili stredajší deň plný hudby, diskusií a vizuálneho umenia.

Táto Pohoda je iná. Počas dňa sme absolvovali viacero rozhovorov, napríklad s anglickými post-punkermi Dry Cleaning, levickými 300 Hrmených, domácimi metalistami Fyasco, Ľubošom Dzúrikom z CHVM a Medial Banana, ako aj s režisérom Braňom Gotthardtom, ktorý na letisku natáča sériu piatich špeciálnych dielov Klubtúra on the Ground, teda z každého dňa vznikne samostatná časť. Prvú odvysiela RTVS už dnes večer na Dvojke.

Štvrtkový program pripravili okrem tímu Pohody aj kluby Diera do sveta a Fuga. Návštevníci druhého dňa Pohody sa môžu tešiť napríklad na I am planet, Isama Zing, Edúv syn & Žakhéles, Lutra, Cudowne Lata, Pepper Levain, Evil Medvěd, Srnka a ďalších. Úvodný koncert dňa bude patriť opäť Vrbovským Víťazom a Komornému orchestru mesta Trenčín. Na Pohoda stage vystúpia opäť Shht, Wooze, Dry Cleaning, Altin Gün, Murmam Tsuladze. Na T3 vystúpia Raptor Koch, Veľká potreba, Mustelide a ďalší.

Vítanie slnka bude za sprievodu Stroona a Jozefa Krupu.

Pozrite si galériu z Pohoda on the Ground, streda 7.7.2021

Vrbovskí víťazi a Komorný orchester mesta Trenčín otvorili Pohodu on the Ground
« z 35 »

Všetky naše podcasty nájdete na:
Spotify
Apple
Google
Podmaz.sk
Anchor.fm
RSS

rozhovory a voiceover:Edo Kopček
narhávanie rozhovorov a foto: Dominik Petro
mix a mastering: Dušan Papp
jingel: HPDB – Miloš Humeník, Dušan Papp

Prečítajte si

Comments are closed.