Podcast

Začína sa Pohoda on the Ground. Vypočujte si denný newsfilter MojaMuzika (Podcast) + praktické info

Pripravili sme pre vás denný, podcastový newsfilter MojaMuzika zo série piatich jednodňových festivalov Pohoda on the Ground, ktorý vám prinesieme na úvod každého dňa. Organizátori festivalu Pohoda dnes privítajú po dvoch rokoch na letisku Trenčín prvých návštevníkov. Lístky sú stále dostupné a v prípade, že sa nevypredajú, budú sa dať kúpiť na  mieste. Tohtoročná Pohoda je iná, návštevníkov čaká niekoľko noviniek aj zmien a práve o tom sme sa rozprávali s PR manažérom Pohody Antonom Repkom. V rozhovore aj článku nájdete zároveň niekoľko praktických informácií.

Na letisku už stojí väčšina festivalových stavieb, vrátane troch unikátnych kruhových stageov. Organizátori majú dobré správy od väčšiny umelcov a do Trenčína už dorazili britské kapely Dry Cleaning a Wooze. Celý festivalový tím, ktorý je už na letisku, sa nevie dočkať, kedy sa k ním pridajú návštevníci.

PRÍCHOD NA FESTIVAL

Návštevnícke parkovisko festivalu Pohoda on the Ground bude tentokrát z opačnej strany ako zvyčajne. Teda oproti miestu, kde býva stanový tábor pre peších. Všetci návštevníci tak budú prichádzať v smere od Trenčína / Nozdrkoviec. Do vyhľadávania v mapách treba zadať adresu  Biskupická 58, 911 01, Trenčianske Biskupice, resp. si stačí pozrieť navigáciu na tomto linku: https://bit.ly/visitorgate. Na návštevníkov čaká festival s úplne odlišným rozložením, na aké sú zvyknutí pri veľkej Pohode. Všetky tri pódiá budú na betónovej ploche a stanovať sa bude v srdci areálu.

REGISTRÁCIA 

Pre čo najplynulejší príchod na festival je ideálne registrovať sa vopred na pohoda.vacuumlabs.com. Registrovať sa však bude dať aj na mieste. Na vstupe to bude vyzerať nasledovne:

Ľudia z Vacuumlabs preveria, či ste registrovaní v systéme rychlotest-covid. Ak nie, budete sa môcť registrovať na mieste.

    Ak ste zaočkovaní alebo ste prekonali covid v uplynulých 180 dňoch, príde Vám SMS o aktivácii vstupenky.

    Ak nie ste zaočkovaní (neprekonali ste covid), idete na test, po otestovaní počkáte cca 15 minút na výsledok, ktorý príde formou SMS, pričom negatívny test automaticky aktivuje festivalovú vstupenku.

Program sa začína o 15.00, no v stánkoch a nápojových centrách sa bude dať občerstviť hneď po príchode do areálu. Program je prehľadne spracovaný v timeline a viac sa už o ňom návštevníci dočítajú na www.pohodafestival.sk či vo festivalovom magazíne, ktorý dostane každý návštevník pri vstupe zadarmo. Už v stredu si v ňom môžu prví z nich zotrieť mincou zoznam ďalších potvrdených mien Pohody 2022. 

Festival sa končí každý deň o 10.00, kedy treba opustiť areál. Dobrou správou pre návštevníkov, ktorí si zakúpili vstupenky na viaceré dni je, že si nebudú musieť baliť stany. Nevyhnutná je však opakovaná registrácia.

Pozrite si galériu z utorkového večera priamo z príprav festivalového areálu:

« z 12 »

FILM O POHODE ON THE GROUND NATOČIA NÁVŠTEVNÍCI

Výnimočným bude aj koncept dokumentu o Pohode. Organizátori vyzvali návštevníkov, aby robili to, čo je zväčša na festivaloch zakázané – vzali si kamery, foťáky, „Gopročky“ alebo použili mobily a natočili svoje najsilnejšie zážitky z festivalu. Autorkou konceptu je režisérka Lucia Kašová, ktorá v posledných rokoch točí dokumenty o festivale Pohoda, vrátane filmu Orchester z krajiny ticha o prvom afganskom ženskom orchestri Zohra. Viac informácií o celom koncepte sa dočítate tu: www.pohodafestival.sk/sk/novinky/natocme-spolu-film-o-pohode-on-the-ground 

Teší sa na vás tím festivalu Pohoda.

Lístky sú v predaji na: www.pohodafestival.sk/sk/shop/on-the-ground

Timeline si môžete pozrieť tu: www.pohodafestival.sk/sk/timeline

Video „ako sa k nám dostanete“:

Timelapse so zdvíhania hlavného pódia:

Všetky naše podcasty nájdete na:
Spotify
Apple
Google
Podmaz.sk
Anchor.fm
RSS

foto: Dominik Petro
video: Pohoda Festival
text: Edo Kopček, Anton Repka

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Podcast