Novinky

Strecha má 30 rokov, pozrite si ako išiel čas

Kapelu Strecha poznajú najmä fanúšikovia československej punkovej scény. Svoj prvý koncert odohrala 31. mája 1991 na ZŠ Sládkovičova v Prešove, ktorú jej členovia vtedy navštevovali a v ten istý deň aj na akcii Tomograf v prešovskej Mestskej hale. V ten istý deň s ňou vyšiel rozhovor vo Večerníku. Ďalší rok sa už zúčastnila Rockovej ligy a v nasledujúcich mesiacoch a rokoch mala našliapnuté na sľubnú kariéru. Tá sa nekonala, na to boli strecháči príliš mladí, príliš svojskí a príliš neskúsení. 

Demo Všetko je zelené z roku 1994 malo veľmi dobré ohlasy a kazeta sa okrem českých zemí a Slovenska dostala undergroundovými sieťami aj do rôznych kútov sveta. V roku  1996 ale prvá, najslávnejšia éra skupiny skončila. 

« z 18 »

Na pódiá sa kapela úspešne vrátila v roku 1999, veľký koncert v klasickej zostave bol v Plastiku 2002 a Strechu to nakoplo. Začala koncertovať, objavila sa na  nahrnových kompiláciách, nahrala aj album Irónia (2009), ale už väčšie ambície nemala. Ostala len lokálnou legendou, čo ale jej členom nijako neprekážalo.

Tí boli a sú v kontakte neustále, tvoria (hoci nie práve najrýchlejším tempom) nové veci, sporadicky koncertujú. 

K tridsiatke oslavy nechystajú. Naopak. Sú v tvorivom procese, pričom zostavu rozšíril nový člen Kevin. Jubileum ani nemedializujú, článok pre Mojamuzika.sk je jedinou výnimkou. Pozrieť si môžete aj exkluzívnu fotogalériu z čias od začiatkov Strechy po dnešok.

Pred desiatimi rokmi vyšiel na stránke frenky.sk 52-dielny seriál 20 rokov Strechy, v ktorom sa fanúšikovia dozvedeli kadečo z histórie tejto kapely. Obsah tohto seriálu je tu: http://www.frenky.sk/clanok/730/20_rokov_strechy-obsah_serialu—.html

Tak teda, všetko najlepšie, strecháči. 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky