Reportáže

Kryštof odštartovali turné vo vypredanej Tesla Aréne

Koncertná šnúra T-Music Kryštof Tour 2010 odštartovala v piatok večer v pražskej Tesla Aréne. Na skupinu Kryštof v nej čakalo viac než desať tisíc natešených divákov. A „popoví“ teroristi“ z Ostravy ich rozhodne nesklamali.

Sedemčlenné teleso vedené spevákom Richardom Krajčom predstavilo vypredanej hale v živom prevedení takmer celú novinku Jeviště a pochopiteľne najslávnejšie pesničky z predchádzajúcich albumov. Strhujúca bola hlavne druhá polovica koncertu, počas ktorej sa Kryštof venovali starším hitom ako Obchodník s deštěm, Atentát, Cosmo$hop alebo Tak nějak málo tančím. Nie je pochyb o tom, že Richard Krajčo patrí k najcharizmatickejším postavám na českej hudobnej scéne. Na pódiu je bezprostredný a divákov si dokáže ľahko získať. Jeho kúzlo pôsobí, či už pri komorných akustických vystúpeniach v klubovom prevedení alebo pri regulérnych veľkých koncertoch so svetlami, projekciou a jásajúcim davom. Keď Krajčo z závere koncertu vyrazil cez masu divákov k improvizovanému pódiu na druhom konci haly, aby odtiaľ odspieval Rubikon, nadšenie v auditóriu gradovalo. V piatok sa rovnako úžasne bavilo publikum ako aj kapela s ním.

Počas koncertu dostala kapela Zlatú dosku za predaj albumu Jeviště, ktorú si Kryštof zaslúžili už v prvých týždňoch po vydaní nahrávky.

Skupinu teraz čakajú ešte dve zastávky – v Brne (23.februára, BVV Pavilon P) a v Ostrave (26.februára, ČEZ Arena). Aj v týchto mestách to na základe predpredaja vyzerá tak, že bude vypredané. Doma v Ostrave sa dokonca počet divákov priblíži pražskej desaťtisícovke!

redakciu informoval Libor Lisy z EMI CZ

Prečítajte si

Comments are closed.