Reportáže

Pohoda on the Ground: Štvrtok bol o objavovaní novej hudby (Podcast + galéria)

Prinášame denný newsfilter z Pohody on the Ground, ktorý sme pripravili zo štvrtkového programu. Počas dňa sme sa rozprávali v Artist Village s I am Planet, Raptor Koch, Veľkou Potrebou, Lutra a režisérkou Luciou Kašovou. V závere článku nájdete galériu z druhého dňa.

Dnešný piatkový program sa bude niesť nielen v znamení silného line-upu na pódiu prešovského hudobného klubu Stromoradie, ktorý zostavil Martin Višňovský a nazval príznačne “Geriatria na zájazde”.

Premiérovo vystúpi na Pohode prešovský rockový pesničkár Edo Klena s kapelou Klenoty, oneskorenú oslavu 25 rokov si tu vynahradia Chiki liki tu-a, 35 rokov oslávia Bez ladu a skladu, čerešničkou na torte budú kamaráti z Mňágy a Žďorp a bodku za programom dajú maďarskí Korai Trancemission. Program na tomto pódiu otvoria služobne najstarší muzikanti z kapely Chór važských muzikantov.

Organizátori vyzývajú návštevníkov, aby si priniesli nepremokavý outfit. Búrkovú aktivitu očakávajú do 14:00 hodiny, preto prosia návštevníkov, aby prišli po ich odznení. Personálne sú pripravení zvládnuť väčší počet ľudí v rovnakom čase. Dobrou správou je, že po začatí programu by už nemali hroziť búrky.

Režisérka Lucia Kašová, ktorá v posledných rokoch točí dokumenty o Pohode, vyzvala spoločne s Michalom Kaščákom návštevníkov k tomu, čo je na koncertoch a festivaloch bežne zakázané. Prineste si kamery, foťáky, gopročky alebo použite svoje mobily a natočte najsilnejšie zážitky z festivalu. Videá uploadnite cez formulár na webe Pohody.

Pódium Klubu 69 ponúkne koncerty Wilderness, FVCK KVLT, Boy Wonder, Stolen Street, Subtension a VKTRD & Martin Lettler.

Na T3 Električke vystúpia God & Eve, MRM Trio, Herzog, Wyme a z Pohoda stage sa sem po dvoch dňoch presunú “rezidenti” SHHT.

Večer si nenechajte ujsť zároveň vystúpenie nového cirkusu 12 Birds & 1 Stone: No one’s land.

Milovníci vizuálneho umenia si prídu na svoje na Visual stage.

Café Kušnierik ponúkne opäť diskusie.

Svoj program si zostavte online na https://www.pohodafestival.sk/sk/timeline

Pozrite si galériu zo štvrtka 8.7.

Lutra, Fuga stage
« z 18 »

Newsfilter zo stredajšieho programu

Všetky naše podcasty nájdete na:
Spotify
Apple
Google
Podmaz.sk
Anchor.fm
RSS

text a voiceover: Edo Kopček
foto a nahrávanie podcastu: Dominik Petro
mix a master podcastu: Dušan Papp
jingel: HPDB (Miloš Humeník, Dušan Papp)

Prečítajte si

Comments are closed.