Ostatné

„Winter Assault Tour 2010“ sa valí do Bratislavy

Zimná odnož letného open-air festivalu Brutal Assault je tu! Tradičný podnik Winter Assault Tour tento rok naberá podobu 333 – tri koncerty v troch dňoch a v troch krajinách. Štartuje 10.12. v Prahe, nasleduje presun do poľského Krakova a končí 12.12. v Bratislave. Tohtoročná line-up nenechá nikoho na pokoji. Legendárnu „nesvätú“ trojicu v zložení NAPALM DEATH, IMMOLATION a MACABRE, ďalej doplní česko-slovenskí vyslanci HYPNOS a ČAD. Pozornosť bude logicky upriamená aj na chystaný 16. ročník festivalu Brutal Assault. Na každom z koncertov bude v predaji limitovaná edícia najlacnejších vstupeniek na BA 2011 a rovnako tak sa môžete tešiť na výpredaj festivalového merchandise z predošlých ročníkov. Vstupenky na koncerty Winter Assault Tour kúpite za 350, – Kč/15.00 Eur. Najlacnejšie na www.shindy.cz!

Teraz ale poďme ku kapelám: Začať musíme u britských Napalm Death. Možno však povedať o tejto kapele niečo, čo ešte nezaznelo? Štvrť storočia patrí medzi najvplyvnejšie formácie na poli extrémnej hudby a stále majú čo povedať. Dôkazom nech sú dve vypredaná česko-slovenského turné v minulých rokoch. Charakteristický explozívny hudobný náter uvádza do extáze už niekoľko generácií ich fanúšikov. Poslednými dvoma albumami „Smear Campaign“ a „Time Waits For No Slave“ jasne deklarujú svoju extratriedu a ich invenciu a zápal im môže závidieť kdejaká kapela. Napalm Death sa na turné predstaví v klasickej zostave: Mark „Barney“ Greenway – vokál, Shane Embury – basa, Mitch Harris – gitara, Danny Herrera – bicie.

IMMOLATION. Aj neanglicky hovoriaci jedinec musí akceptovať podvedomú fonetickú zlověstnost tohto mena. Je pre to dôvod. Kapela, spolu so SUFFOCATION najdôležitejšie newyorské deathové kombo, od roku 1986 (to ešte vymenovali Rigor Mortis) skúma temné a neprístupná zákutia obskúrneho deathmetalového umenia. Áno, umenie, pretože Immolation si už od svojich počiatkov vytvorili natoľko unikátne výrazové prostriedky, že sa za ten dlhý čas nevynorilo žiadny ich epigón. Legenda deathmetalovej hudby predstaví v Prahe svoj aktuálny album „Majesty and Decay“.

„Nesvätý“ trojlístok legiend potom uzatvárajú americkí predstavitelia „murder metalu“ MACABRE. Macabre svetu ukazujú ako možno vyrábať sofistikovanú extrémnu hudbu. Hudobný mix čítajúci ingrediencie death metalu, punku, death metalu, thrashu, folku, jazzu … atď atď, texty o najväčších masových vrahoch a zločinoch, ktoré kedy táto planéta videla. V tomto roku im vyšlo EP „Human Monsters“ a na budúci rok sa pripravuje vydanie novej dlhohrajúcej platne.

A ďalšie legenda – českého pôvodu, napriek tomu európskeho významu HYPNOS sa vrátili na koncertné pódiá tento rok v lete práve na festivale Brutal Assault a 4 roky spánku ako by na nich neboli poznať. Ich veľkolepý comeback preto bude pokračovať aj na nasledujúcich koncertoch po boku Napalm Death a ďalších. Najtemnejšie slovenského underground potom bude na pražskom a slovenského koncertu reprezentovať nekompromisný „rip-corová“ kapela ČAD!

Vstupenky na koncerty Winter Assault Tour sú v predaji, najlacnejšie vstupenky kupujte cez www.shindy.cz! Viac informácií na webe  www.obscure.cz, alebo tel. čísle 774220183.

10. 12. 2010, Praha – KC Vltavská

12. 12. 2010, Bratislava – Majestic Music Club

Súvisiace linky:

www.myspace.com/napalmdeath 

www.myspace.com/immolation 

www.myspace.com/macabre

http://bandzone.cz/hypnos

http://bandzone.cz/cad

www.obscure.cz

www.shindy.cz

www.brutalassault.cz

Prečítajte si

Comments are closed.