Podcast

Spevák Akustiky Pavol Kovaľ vydáva sólový album Pozerám do výšky (Podcast + singel na vypočutie)

Spevák kapely Akustika, Pavol Kovaľ vydáva pod názvom Kopa prvý sólový album Pozerám do výšky. Novinka obsahuje 12 slovenských piesní a nahral ho v domácom štúdiu Martina Sejka v Prešove. Album má pestré muzikantské obsadenie a naživo ho Pavol Kovaľ predstaví s hudobníkmi, ktorí ho aj nahrávali už tento štvrtok 15.7. v prešovskej Christianii.

Vypočujte si podcast, ktorý sme nahrali pri tejto príležitosti na lavičke pred Stromoradím. V závere podcastu nájdete celú pesničku Pozerám do výšky, podľa ktorej je album pomenovaný.

Lístky na krstný koncert Kopa nájdete v predpredaji na christiania.eu.sk/event/1264-kopa

V podcaste sa dozviete:

  • Ako dlho vznikali skladby na sólovku Pavola Kovaľa
  • Ktorých nielen prešovských hudobníkov pozval na nahrávanie
  • Ako bude prebiehať krst 15.júla v Christianii
  • Čo je s Petrom Horváthom, s ktorým má Pali špeciálny hudobný projekt
  • V čom sa líši album hudobne od tvorby Akustiky
  • Ako bude tento sólový projekt fungovať
  • Čo je s kapelou Akustika
  • A veľa iného

Pavol Kovaľ vyberal na svoju sólovú nahrávku zo sedemnásich skladieb. Dvanásť z nich spracoval v uplynulom roku ako demá a s nimi prišiel aj do štúdia. “Niektoré pesničky vznikli ešte pred tým, ako som začal hrať v Akustike. Do Akustiky sa ale nehodili a roky na nich nebol čas. Niektoré ľudia budú poznať z rôznych jam sessions,” hovorí o novinke Pavol Kovaľ.

Pozrite si galériu z nahrávania Kopa – Pozerám z výšky

« z 10 »

Pozerám do výšky nahrával Prešovčan u svojho kamaráta, Martina Sejka, v jeho domácom štúdiu, ktorý je veľkým podporovateľom tunajšej hudobnej scény. Basgitaru a kontrabas nahral Tomáš Durkáč (Akustika, Heľenine Oči), bicie Filip Činčala (Akustika), gitary Miloš Humeník (HPDB), akordeón Peter Sabol, klavír Martin Husovský (Komajota, The Ružbachs) a trombón Gregor Chalupecký (Akustika, koncertný člen Heľenine Oči). Vokáli naspievali Stanka Kašperová, Marianna Bódy, ktorá takisto otextovala polovicu piesní na albume a vokálmi a jedným textom prispela tiež Kika Medvecká.

“Sú to veľmi osobné piesne a fanúšikovia ma objavia v úplne inej polohe ako to bolo v Akustike. Nie je to reggae, ale sú melancholické aj smutné pesničky. Táto hudba je na posedenie a počúvanie. Je predovšetkým o textoch, aj keď je veľmi bohatá po hudobnej stránke,” hovorí spevák o svojej sólovke.

Novinku uvedie do života krstný otec albumu, pesničkár a herec Ondřej Daniš už tento štvrtok 15. júna v prešovskej Christianii. Lístky sú k dispozícii na www.christiania.eu

Všetky naše podcasty nájdete na:
Spotify
Apple
Google
Podmaz.sk
Anchor.fm
RSS

foto: Pavol Kovaľ archív
text a podcast: Edo Kopček
nahrávanie podcastu: Dominik Petro
mix a master podcastu: Dušan Papp

 

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Podcast