Kam na koncert?

Helloween, Stratovarius, „The 7 Sinners World Tour 2010/11“


Po neuveriteľnom balíku Helloween s Gamma Ray na Hellish World Tour 2007/08 vo viac ako 40 krajinách sveta na 4 kontinentoch štartuje Helloween, nemecká metalová legenda nové turné ku novému albumu pracovne nazvanom „7 Sinners“. Turné začína mesiac po vyjdení albumu (album vyjde okolo Všech svätých a Halloweenu) a sprievodcom tohto ťaženia sa stal nikto iný ako fínska superskupina Stratovarius. Toto samo o sebe sľubuje neskutočnú power metalovú party pre desaťtisíce fanúšikov nielen v Európe.

Slovensko je zastúpené na tomto turné dvomi zastávkami a pre Helloween to budú úplne nové mestá : Hlohovec a Prešov.

Vynovená hlohovecká športová hala privíta takúto zahraničnú hviezdu poprvýkrát vo svojej histórii a prešovská mestská hala po Europe opäť ožije aplauzom tisícov hrdiel.

Nový album bude podľa skupiny najtvrdší a najrýchlejší v celej dlhej kariére tejto legendy a albumy ako Walls Of Jericho alebo Keeper of the 7 Keys dostanú v týchto aspektoch zabrať. Dvojkopákové nárezy majú striedať power metalové hymny a možno sa opäť nájde miesto pre baladu na „skľudnenie“.

Koncert skupiny bude samozrejme prierezom tvorby a zaznejú všetky zásadné hity tak, ako to bolo pred tromi rokmi v Košiciach a Bratislave, plus novinkové skladby.

Stratovarius obdobne prídu s novým albumom, avšak istoty ako Father Time, Black Diamond alebo Will the Sunrise ? a Forever budú neodmysliteľnou súčasťou ich setu. Určite je sa na čo tešiť a je tu dôvod kúpiť si vstupenku trebárs k Vianociam…

Novinky : Len niekoľko dní je v Japonsku úplne novučký singel Helloween „Are You Metal ?“. V piatok, 1.10.2010 sa v Nemeckom meste Beelitz, neďaleko Berlína, uskutoční nahrávanie nového videoklipu k tejto skladbe a prítomní budú aj zástupcovia usporiadajúcej slovenskej agentúry a redaktor mesačníka Šrotowisko, ktoré práve oslávilo rok fungovania na Slovensku a v Čechcách. Po viacerých pokusoch iných periodík, to s ich prístupom konečne vyzerá na pretrvanie na ťažkej československej scéne. http://casopis.srotowisko.sk/

Takže sa v blízkej dobe môžeme tešiť na videoklip ku skladbe Are You Metal a informácie z natáčania zverejníme ihneď po návrate z Nemecka na našej domovskej www.epg.sk !!! Podľa troch skladieb zo singla sa totiž skutočne jedná o silný, tvrdý a rýchly materiál, aký kapela pravdepodobne ešte vonku nikdy nevypustila !!!

Najzásadnejšie skladby Helloween :

Ride the Sky

Heavy Metal (Is the law)

How Many Tears

Futuru World

A tale that wasn´t Right

Dr.Stein

I Want Out

Keeper of the Seven Keys

Eagle Fly Free

Windmill

Where the Rain Grows

Perfect Gentleman

Power

I Can

Mrs. God

As Long As I Fall

Prečítajte si

Comments are closed.