Kam na koncert?

Tarja Turunen už tento víkend na Slovensku

Fínska „ľadová kráľovná“, Tarja Turunen zatraktívnila svoje turné 2 kapelami. Pôjde o mladé, nádejné spolky, ktoré budú mať s kapelou Tarje jednu spoločnú a pre mužskú časť publika potešiteľnejšiu vec.

Benighted Soul

Symfonické pasáže striedajúce sa mohutným zvukom elektrických gitár a krásnym (miestami až operným) hlasom Géraldine Gadaut. To je stručný popis tvorby francúzskej kapely sformovanej už v roku 2002. Posledný počin tejto kapely bolo EP „Anesidora“ vydané v roku 2008. Po jeho vypočutí môžme len povedať, že sa máme na čo tešiť! Prvý, dlhohrajúci album bude čoskoro vonku pod názvom „Start From Scratch“. http://www.benightedsoul.com

Kells

Kombinácia gothic-pop-symphonic metalu s prvkami klasickej a elektronickej hudby predstavuje túto nevšednú kapelu z Francúzska a vzbudzuje záujem o ňu. Odohrali vyše 55 koncertov vo Francúzsku, Luxembursku a Belgicku. Koncertovali s velikánmi ako Apocalyptica, Paradise Lost či Epica. Po dvoch personálnych zmenách v kapele (bass gitara, bicie) vydávajú album „Lueurs“ (2009) ktorý ostáva verný ich pôvodnému štýlu a zároveň prináša nové myšlienky a nápady, ktoré určujú smer tejto kapele o ktorej budeme ešte veľakrát počuť. Aj v tomto prípade ide o kapelu s frontwoman-kou, takže s výnimkou Freedom Call to bude malý „Female-vocal“ festival (festival kapiel so speváčkami). 3 príťažlivé speváčky, Tarja, Géraldine (B.Soul) a Virg (Kells) spečatia hudobne nádherný, v tomto prípade naozaj s príchuťou Vianoc, 4 – koncert, aj vizuálne.  http://www.myspace.com/kellsgaia

Fanúšikovia si chvália druhý album Tarje – What Lies Beneath dokonca viac ako prvý Winterstorm. Novinka je kompaktnejšia, sviežejší, je viac orientovaná do gotického rocku/metalu … k spokojnosti vlastných fans.

Tarja taktiež potvrdila, že aj táto časť turné bude v znamení „camera friendly“, teda ľudia si môžu do haly vniesť fotoaparáty a urobiť si spomienkové fotky. Upozorňujeme však, že štandardná prehliadka SBSkou na videokamery, zbrane, ostré predmety, fľaše a podobne, bude nutná.

Dva predVianočné večery fantastickej, energiou nabitej hudby odznejú  17.12. v Nitre a 18.12. v Ružomberku Nádielka štyroch kapiel za cenu jednej !

Prečítajte si

Comments are closed.