Live

Hammerfall a Helloween odohrali skvelé koncerty vo Zvolenskej Slatine. Pozrite si fotografie z tohto večera

Druhého júla si po dlhom pandemickom pôste prišli metaloví nadšenci konečne na svoje. Na lúke za futbalovým štadiónom vo Zvolenskej Slatine predviedli svoje umenie kapely Hammerfall a Helloween a veru, bolo sa na čo pozerať i počúvať. Ale pekne po poriadku.

Organizačne nebol zvládnutý začiatok. Viac ako 5 tisíc návštevníkov sa tlačilo v neskutočne dlhom a pomalom rade, aby sa dostali na vstupnú kontrolu, kde odovzdali všetky svoje nevypité nápoje. Za vstupnou bránou však zistili, že v areáli je len pár stánkov, ktoré sotva dokážu ponúknuť dostatok tekutín všetkým vyprahnutým fanúšikom. Tí smädnejší si vystáli ďalší nekonečný rad a tí šťastnejší stihli zhliadnuť aj celé vystúpenie predkapely.

Nadupaná švédska formácia Hammerfall ponúkla vo svojom sedemdesiat minútovom, energiou nabitom sete prierez svojej tvorby a predstavila i zopár kúskov z najnovšieho albumu Hammer Of Dawn. Bola to strhujúca show heavy metalu. Muzikanti využili celú plochu pódia, hádzali vlasmi i gitarami a spevák Joacim Cans sa neváhal podeliť o mikrofón i s fanúšikmi, ktorí spevákovi svojím spevom nadšene vypomáhali. Po viac než hodinovom žmúrení na kapelu v protisvetle zapadajúceho slnka a záverečnom prídavku sa fanúšikovia so švédskymi borcami rozlúčili.

Setlist HammerFall: Brotherhood, Any Means Necessary, The Metal Age, Hammer Of Dawn, Blood Bound, Renegade, Venerate Me, Last Man Standing, Hero’s Return/Riders Of The Storm/Crimson Thunder, Let The Hammer Fall, Glory To The Brave, (We Make) Sweden Rock / Hammer High, Hearts On Fire

Po úprave pódia a natiahnutí obrovskej tekvice okolo zvýšenej platformy s bicími a s prvými tónmi intra bolo každému jasné, že prichádza hlavný chod večera – hviezdna zostava Helloweenu s troma spevákmi, ktorí spojili svoje sily. Michael Kiske, Andi Deris aj Kai Hansen nás nešetrili a od prvej piesne predvádzali power metal, na ktorý sme zvykutí. Skvelý výkon na pódiu i za mikrofónmi. Celé vystúpenie bolo doprevádzané animáciami na veľkoplošnej obrazovke v pozadí. Fanúšikovia nadšene povzbudzovali kapelu a pri starších hitoch spievali nadšene s nimi, aby aj ľudia v okolí mali čosi málo z tejto dych berúcej show. Srdce plesali radosťou pri mixe prvých veľkých hitov “tekvíc“ v podaní legendárneho Kaia Hansena.

Nové piesne z albumu popretkávali klasikou z tých starších, pridali niekoľko gitarových sól, či grimás v podaní Andyho, zahrali sa s divákmi obvyklú hru na to, či spieva hlasnejšie pravé alebo ľavé krídlo. Toto je rokmi osvedčený recept na úspech. A tak po niečo viac ako dvoch hodinách a dvoch pridávaniach „Helloweeni“ opäť raz predviedli, že stále šľapú ako dobre namazaný stroj a právom sú považovaní za jedn’u z najvplyvnejších európskych metalových kapiel a ich vystúpenie stojí za to.

Setlist Helloween: Skyfall, Eagle Fly Free, Mass Pollution, Future World, Angels, Metal Invaders/Victim Of Fate/Gorgar/Ride The Sky, Heavy Metal (Is The Law), Forever And One (Neverland), Best Time, Dr. Stein, How Many Tears / Power, Keeper Of The Seven Keys / I Want Out

Text a foto: Ľuboš Paukeje / venturapictures

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live