Kam na koncert?FestivalyFM4 Frequency

The Killers, Noel Gallagher aj Paul Kalkbrenner zahrajú na festivale Frequency

K zverejneným skupinám ako The Cure, Placebo, Korn či The Black Keys pribudli na plagáte The Killers, Noel Gallagher so svojou kapelou High Flying Birds, Bloc Party, Paul Kalkbrenner či objav Ed Sheeran. Rakúsky festival FM4 Frequency predstaví 16. až 18. augusta na svojich 7 scénach absolútnu hudobnú špičku.

Novinky v programe 12. ročníka rakúskeho hudobného festivalu Frequency organizátori oznámili prostredníctvom videa na internete:

The Killers,  štvorčlenná formácia známa hitmi ako Somebody Told Me, Mr. Brightside, When You Were Young či Human, vznikla v roku 2001 v Las Vegas. The Killers majú na konte dve Brit Awards a sedem nominácií na Grammy. Doteraz celosvetovo predali vyše 15 miliónov albumov. Okrem „zabijakov“ sa hudobní fanúšikovia môžu tešiť na účasť britskej formácie Noel Gallagher’s High Flying Birds. Jej lídrom je starší z bratov Gallagherovcov, známych z už neexistujúcej skupiny Oasis. Tá sa rozpadla v roku 2009 po ostrých sporoch súrodencov.

Na zoznam účinkujúcich pribudla aj aj britská indie-rocková kapela Bloc Party, americká alternatívno-rocková formácia Wilco, nemecký elektronický hudobník Paul Kalkbrenner, americká pop-punková kapela Yellowcard, anglická indie-rocková trojica The Cribs a britský hudobník Ed Sheeran, ktorý minulý mesiac získal dve Brit Awards. Organizátori oznámili aj ďalšie mená ako Boy, The Minutes, Erol Alkan, Gesaffelstein, Koan Sound, Etnik, Disaszt, Dead Battery, Mumbai Science a Etepetete.

The Killers – Mr. Brightside

Na 12. ročníku podujatia, ktoré sa bude konať 16. až 18. augusta zahrá aj alternatívno-rocková formácia The Cure, kalifornská metalová skupina Korn, ktorá predstaví nový album The Path of Totality (2011) či anglická alternatívno-rocková kapela Placebo. Vystúpi aj americká rocková dvojica The Black Keys, anglická indie-popová dvojica The XX, škótska indie-rocková kapela Glasvegas a na Slovensku populárna trojčlenná skupina The Subways. Na zozname účinkujúcich je aj Kill It Kid, Fixers, post-hardcoreová skupina Enter Shikari, nemecké zoskupenia Beatsteaks a Sportfreunde Stiller, rakúska formácia Parov Stelar band, anglická popová skupiny Saint Etienne či belgický hudobník Milowa, známy hitom Ayo Technology. V nočnej časti festivalu vystúpia napríklad Modeselektor, Camo & Krooked, Benga, Andy C & MC GQ, Flux Pavilion, Zombie Nation, Modestep, Moguai či Magnetic Man a mnoho ďalších.

The Cure – Lovesong

Permanentka na trojdňový FM4 Frequency festival stojí v predpredaji v sieti Eventim 136 eur. VIP vstupenka sa dá kúpiť za 220,50 eura. Denná kapacita areálu je 45-tisíc ľudí. Novinkou by mala byť zóna s divadlami a výtvarníkmi. Mimochodom, St. Pölten je od Bratislavy vzdialený len 150 kilometrov, približne 90 minút cesty autom.

Vstupenky:

http://www.eventim.sk/sk/vstupenky/fm4-frequency-2012-st-polten-green-park-109841/event.html

Viac info:

http://www.skalarmusic.at/

text: Tomáš Holetz

Prečítajte si

Comments are closed.