Live

Koncertná mapa Slovenska (25. 5. – 31. 5. 2022)

Najočakávanejším vystúpením tohto týždňa je bezpochyby koncert americkej nu-metalovej kapely KoЯn, ktorý odštartuje v bratislavskom NTC v sobotu od 18.00. Kapela, ktorá má na svojom konte 14 štúdiových albumom a presne toľko nominácií na Grammy (z toho 2 premenené) vznikla v 90. rokoch.

Postupne dozrievala a hľadala svoju najvlastnejšiu hudobnú polohu. Tú našla v tzv. nu-metale, ktorý v sebe fúzuje prvky metalu, grunge, rapu a miestami aj popové prvky. Kapela počas koronavírusovej pandémie pripravila album Requiem, ktorý vyšiel v februári tohto roka. Spevák kapely Jonathan Davis sa na ňom vyrovnáva so smrťou svojej manželky. Napriek trochu temnému názvu sú na albume aj záblesky nádeje, keď Davis spomína na všetko dobré a krásne, čo s manželkou zažili. No fanúšikovia sa môžu tešiť na svoje obľúbené pecky nielen z tohto albumu.

V rodnej Skalici prebehne v sobotu 28. mája spomienkový koncert na Mariána Vargu s názvom 70 + 5.

Tí, ktorí majú radi Laca Decziho, chytia druhý dych na jeho klubových koncertoch, ktoré sa začínajú koncom mája.  Prinesie so sbou novýalbumKudla. Viac informácií sme o tom priniesli v samostatnom článku.

IMT Smile otvoria svoje Summer Tour na amfiteátri v Banskej Štiavnici. A na východnom Slovensku bude tento týždeň koncertovať Dorota Nvotová so svojou kapelou.

Výdatná porcia koncertov je pripravená aj pre milovníkov klasickej hudby.

Streda 25. 5. 2022 

Bratislava:

  • Gareth Davis + Ensemble Spectrum + Stratocluster – A4 – Priestor súčasnej kultúry, 20.00
  • Mucha + Z Osi – Randal Club, 20.00

Piešťany:

  • Pavol Hammel – Kino Fontána, 18.00

Zvolen:

  • Vojta Nedvěd & Tie break – Hotel Tenis, 19.00

Štvrtok 26. 5. 2022

Banská Bystrica:

  • Miloš Železňák Acoustic Trio – Hogo Fogo, 19.00

Bratislava:

  • Dušan Grúň – Narodeninový koncert – Stredisko Kultúry Vajnorská 21, 18.00
  • Frederieke Saeijs, Jozef Lupták, Nino Gvetadze (Brahms VII – Postscriptum) – Moyzesova sieň, 19.00
  • Leila Bordreuil + 3C 273 (Mikrozvuk #25) – LOM space, 19.30
  • Preßburger Klezmer Band – Korene / Roots (slávnostné uvedenie CD albumu) – Castle Art House, 19.30
  • Trilobeat Tour 2022 (krst albumu) + support: Felix + Gonso – Nová Cvernovka, 20.00

Košice: 

  • Štátna filharmónia Košice, Zbyněk Müller, Jana Sibera, Juraj Hollý, Boris Prýgl, Český akademický zbor (Antonín Dvořák: Svatební košile) – Dom umenia, 19.00

Nitra:

  • Jana Krištof Lehotská (predstavenie nového albumu) – Music a Cafe, 20.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • Gioia (Galakoncert) – Blue Note, 20.00

Piešťany: 

  • Tolstoys + Darjeeling (Mirror Me tour) – Arta, 19.30

Tolystoys. foto: Iryna Drahun

Prešov:

  • Vojta Nedvěd & Tie break – Kino Scala, 19.00
  • Dorota Nvotová & Transport (FemFest 2022) – Christiania, 21.00

Svidník:

  • Pavol Tokár a Dominika Paňková (Rusínsky festival) – areál CZŠ sv. Juraja, 17.00
  • Sima Magušinová (Rusínsky festival) – areál CZŠ sv. Juraja, 18.00

Piatok 27. 5. 2022

Banská Bystrica:

  • Fragile – Centrum Architekta L. E. Hudeca, 18.00
  • Desmod & Robo Šimko – Aula SZU, 19.00
  • Tolstoys + Darjeeling (Mirror Me tour) – Záhrada CNK, 19.00
  • Boy Wonder – Urban Spot, 21.00

Bardejov:

  • Slnovrat – školský dvor CSŠ, 20.30
  • Samey (Anarchia Tour 2022) – S Club, 21.00

Bobrovec:

  • Nerieš (Tour 2022) – Kultúrny dom, 21.00

Bratislava:

  • Warriors of Steel, Guardians of Asgaard, Iron Maiden Bratislava (Metal Tribute Night) – Randal Club, 19.00
  • Modré Hory – Pink Whale, 19.00
  • Ľudo Kuruc band (Večer s hitmi Franka Sinatru) – kaviareň Adriana, 19.00
  • Yael + support: Rytmus, Dominika Mirgová a ďalší (Baby Tour) – Good Life, 20.00
  • Something Something a ďalší (Rezzonate presents) – WAX, 20.00
  • Pavol Danišovič, Oskar Rózsa, Martin Valihora, Eugen Vizváry a i. (Music à la carte) – Štúdio L+S, 20.00
  • Igor Kmeťo ml. (Happy Night) – Club Hron, 21.00
  • Reveal – Emporio Lounge Bar, 21.00
  • DJ Arnoštek, DJ Babika a ďalší (RETRO vinyl • oldies • party) – KC Dunaj, 21.00
  • Camelphat – Refinery Gallery, 21.30
  • Stranded: Ninetoes + Noks & Good Mood + ďalší – SUN DECK, 22.00
  • Alvaro Soler – AEGON Arena NTC, 19.00
  • MegaJazz (Pet Jazz 2022) – DK Zrkadlový háj, 18.00
  • OKQ Oliver Kucharovič Quartet (Pet Jazz 2022) – DK Zrkadlový háj, 19.00
  • Lenka Gálisová Quartet (Pet Jazz 2022) – DK Zrkadlový háj, 20.00
  • HIPZZ feat. Mattia Muller (Pet Jazz 2022) – DK Zrkadlový háj, 21.00
  • d# pipl araund (Pet Jazz 2022) – DK Zrkadlový háj, 22.00
  • Parfait + Kristie Kardio + Laura Plis + ďalší (Nočná) – Nová Cvenovka, 22.00
  • DJs – Beaty a Mila207 (Proppa Rave) – Radosť Music Club, 22.00
  • Ninetoes + Noks & Good Mood + ďalší (Stranded) – Sundeck, 22.00

Čadca:

  • Hoten Toten – Moto Pub Harley, 20.00

Košice:

  • SIMA („OMG & STORY“ Tour) – Spoločenský pavilón, 19.00
  • DJ Mikias (festival [fjúžn]) – Kino Úsmev, 19.30
  • Dorota Nvotová & Transport – Collosseum Club, 20.00
  • Garage 2022 – K13 Košické kultúrne centrá – budova ALFA, 21.00

Levice:

  • Pil C (Odsúdený Na Úspech 2022) – Unity Club, 21.00

Liptovský Mikuláš:

  • Vojta Nedvěd & Tie break – Dom kultúry, 19.00

Nitra:

  • 2 Unlimited. Haddaway, Twenty For Seven feat. Stay-C & Li-Ann a ďalší (90’s SUPER Fest 2022) – amfiteáter, od 16.00
  • Trilobeat (Tour 2022) – Music a Cafe, 20.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • Laco Deczi a Celula New York – Blue Note, 20.00

Spišské Podhradie:

  • Titusz Tóbisz, Zuzana Mega, Júlia Grejtáková – Hudobný vánok jari (Dni Spišského Jeruzalema) – Katedrála sv. Martina, 18.00

Svidník:

  • Marián Čekovský & band (Rusínsky festival) – amfiteáter, 20.00
  • Rusnack´s (Rusínsky festival) – amfiteáter, 21.30
  • Calibri Gang + DjDill (Rusínsky festival) – amfiteáter, 22.30

Trenčín:

  • Positive Vibes – 3plex Club, 21.00

Zvolen:

  • La Gioia (Dni mesta Zvolen) – Námestie SNP – 18.30
  • Funny Fellows (Dni mesta Zvolen) – Námestie SNP – 20.00
  • DJ Laco Hradský (Dni mesta Zvolen) – Námestie SNP – 21.00

Spišské Vlachy:

  • Tomáš Cvengroš Saxofón pod hviezdmi (Wall Jazz Fest) – Zahura – Ostrovček na prvom jazere, 20.00

Piešťany:

Gapa & Mečiar Blues Connection – La Musica, 19.30

Sobota 28. 5. 2022

 

Banská Bystrica:

  • Lawn Dogs – Hogo Fogo, 19.00
  • Samey (Anarchia Tour 2022) – Urban Spot, 21.00

Banská Štiavnica:

  • IMT Smile – Amfiteáter, 20.00

Bratislava:

KoЯn + Fever 333 – NTC, 18.00

  • Tolstoys + Darjeeling (Mirror Me tour) – Nová Cvernovka, 19.30
  • Nocadeň – Randal Club, 20.00
  • Róbert Fapšo Quartet + Riava – Klub pod lampou, 20.00
  • Pil C (Odsúdený Na Úspech 2022) – Edison Park, 20.00
  • Artist3 + Maikl Knight + Krishpin (Corner crew night) – Nu Spirit Bar, 20.00
  • Yzomandias + Nik Tendo + další – Majestic Music Club, 21.00
  • Vidiek (Deň detí) – atrium centra Nivy, 19.00

Brezno:

Košice:

  • Montana – Historická radnica, 19.00
  • Government Badtrip, TVOi! POSTOi!, Fajront (Punk proti vojne) – Collosseum Club, 19.00
  • DJine MIKLEI (festival [fjúžn]) – kino Úsmev, 19.30
  • Marko Damian LIVE SHOW (festival [fjúžn]) – kino Úsmev, 21.00

Martin:

Námestovo:

  • Nerieš – Imperia-M Exclusive, 21.00

Nitra: 

  • Forte Fantasy (Večer filmových melódií) – Music a Cafe, 20.00
  • Ludo Kuruc Band – Hity Karola Duchoňa – Frankie Rock Club, 20.00

Nové Zámky:

  • Gleb – Irish Castle Pub, 22.00

Poprad:

  • Dorota Nvotová – Lahodnosti – Lahodné Nebo, 19.00

Prešov:

  • BB Country a hostia (25 rokov) – areál KZ Družba, 14.00
  • DJ Pilier (Soul:lux 1_22) – Christiania, 20.00

Rožňava:

S Chiki liki tu-a odohrá túto sezónu Raptor Koch na poste gitaristu. foto: Adam Zvolenský

Skalica:

  • Marián Varga 70 + 5 – Jakub Kudláč, PJONI, Eva Šušková, Táňa Pauhofová, Andrej Gál – Jezuitský Kostol Sv. Františka Xaverského, 19.00

Spišské Podhradie:

  • Sima Magušinová (Dni Spišského Jeruzalema) – Katedrála sv. Martina, 18.00

Svidník:

  • Peter Bič Project (Rusínsky festival) – amfiteáter, 22.00

Šurany:

  • Adiss a Šorty – Time, 21.00

Šaštín – Stráže:

  • DMS (Huhu Tour) – Riverside Club, 20.00

Tešedíkovo:

  • MC Hawer és Tekknő, Kmeťoband, Matyi és a Hegedű (Peredi Májusi Mulatós) – Futbalové ihrisko, 21.00

Terchová:

  • Tomáš Bezdeda (MS vo varení a jedení bryndzových halušiek) – Amfiteáter Nad Bôrami, 13.15
  • Tomáš Klus (MS vo varení a jedení bryndzových halušiek) – Amfiteáter Nad Bôrami, 17.00

Trenčín:

  • DJ SpeeDee (Base Party) – 3plex Club, 21.00

Trnava:

  • Nekultúra, ČAD, Catastrofy a Karpina – amfiteáter, od 17.00

Zákamenné:

  • DJ Andee a DJ Spirit + Nasťa – Kuvajt, 21.00

Zemianske Kostoľany:

Zvolen:

  • Virvar (Dni mesta Zvolen) – Námestie SNP – 17.00
  • Adam Ďurica (Dni mesta Zvolen) – Námestie SNP – 20.00

Žilina:

  • Wasted – Frayer Flex King | Radical Chef – Smer Klub 77, 22.00

Spišské Vlachy:

  • Peter Lipa & Band, The Angle of  Vision (Wall Jazz Fest) – Divadelná sála DK Spišské Vlachy, 19.00

Nedeľa 29. 5. 2022

Blatnica:

  • Miro Jaroš (Koncert Pre (ne)poslušné Deti) – Areál Prónayovského Kaštieľa, 11.00

Bratislava:

  • Magdaléna Bajuszová (klavír, Nedeľné matiné v GMB) – Mirbachov palác, 10.30
  • Ronald Brautigam (Schola 2022) – Zrkadlová Sieň Primaciálneho Paláca, 19.00
  • Bratislava Hot Serenaders (Profile Concert) – Spoločenský Dom Nivy, 19.00
  • Adam Znaidi + Luo + Eustace Cranch – Fuga, 19.30
  • G.B.H. (40th Anniversary Tour) – Randal Club, 20.00
  • macroPath, Ondrey Zintaer, Line Gate, More neorané, Kragrowargkomn a ďalší (Drone Day Bratislava 2022) – T3 – kultúrny prostriedok, od 17.00

Brezno:

  • Laco Deczi & Celula New York (30 rokov NKP Bombura) – NKP Bombura, 19.30

Košice:

  • Rezurex – Collosseum Club, 19.00

Nižná:

  • Katka Koščová a Dano Špiner – za komunitným centrom ZOE, 16.30

Pezinok:

  • Fragile (Queen) – Šimák zámok, 19.00

Spišské Podhradie:

  • Zbor sv. Cecílie pri Dóme sv. Alžbety (Dni Spišského Jeruzalema) – Katedrála sv. Martina, 10.15
  • Organový recitál Františka Beera (Dni Spišského Jeruzalema) – Katedrála sv. Martina, 17.00
  • Viki Tarabová (Dni Spišského Jeruzalema) – Katedrála sv. Martina, 18.00

Spišský Štvrtok:

  • Il Cuore Barocco (Diela Georga Philippa Telemanna a Johanna Joachima Quantza) – kostol sv. Ladislava, 17.00

Spišské Vlachy:

  • Radovan Tariška & Baba Jaga (Wall Jazz Fest) – Zahura – Amfiteáter, 19.00

Pondelok 30. 5. 2022

Banská Bystrica:

  • The Backwards (Najlepšia Beatles Show) – Aula SZU, 19.00

Bratislava:

  • Josef Suk Piano Quartet – Malá sála Slovenská filharmónia, 19.00

Prešov:

  • Laco Deczi a Celula New York – Stromoradie, 19.00

Utorok 31. 5. 2022

Bratislava:

  • Poshlaya Molly – Majestic Music Club, 20.00
  • Forte Fantasy – Andersen cafe and bar, 20.00

Košice:

  • Laco Deczi a Celula New York – Jazz Garden, 20:00

Žilina:

  • The Backwards (Najlepšia Beatles Show) – Dom odborov, 19.00

Ak chcete, aby sa v našich prehľadoch objavili aj Vaše podujatia, napíšte nám na email koncerty@mojamuzika.sk. Uveďte názov podujatia, miesto, mesto, dátum a čas.

text: Jozef Husovský
foto: Rob Fenn

You may also like

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

More in:Live