Novinky

Urbi and Orbi na vinylovom lp

20. marca 2012 vyšla u Starcastic na vinyle debutová doska Urbi and Orbi, ktorú kapela Prince of Tennis zverejnila k stiahnutiu na svojich stránkach už v máji 2011.

Spevák a gitarista Prince of Tennis David Volenec je „pamätníkom“ známy ako vokalista dreampopové kapely Sebastianas, ktorá zanechala jediné album Blue z roku 1993, ale aj ako spevák ďalšej zásadnej kapely 90-tych rokov: Colorfactory.

Honza Čechtický, ktorý vo vyššie uvedených kapelách obsluhoval basgitaru, stojí za slávou kapely Ohm Square. Ešte pred POT ale David u Starcastic debutoval ako hosť na doskách Bonus, na albume Konec Civilizace spieva v skladbe 2540 a na Námestí mieru hosťuje v skladbách Životopisy a To neni, kde ku spevu pridal aj gitaru a klávesy.
Kapelu Prince of Tennis si vraj David Volenec a Honza Čechtický urobili z čírej radosti a bez akýchkoľvek ambícií. Obaja kedysi prešli zásadnými kapelami českej hudobnej scény (Sebastians a Colorfactory) a do tretice všetko dobré sa stretli práve ako princovia elektropopu. Hoci koncertujú, hovorí, a nakoniec aj vydávajú zriedka, ich prvé EP „Camping in North Ikea“ z roku 2010 i minuloročná už dlhohrajúci „Urbi And Orbi“ sú považované za najvýznamnejšie počiny súčasnej českej hudobnej scény.

Práve doska „Urbi And Orbi“ sa razom ocitla na zozname štyridsiatich najzásadnejších noviniek československej klubovej scény vyhlásených Musicserverem na 3. mieste, bola nominovaná medzi 7 kandidátov na novo vzniknutú cenu českej hudobnej kritiky Apollo a pravidelne sa objavuje aj v ďalších výberoch a na blogoch nielen v Česku, ale ako jedna z mála domácich produkcií aj v cudzine.

web kapely http://www.pot.cz
fotky hi res. http://www.starcasticrecords.cz/press

text a foto: Marek Čulen

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky