Festival OkořNovinkyKam na koncert?Festivaly

Legendy k sebe patria! Festival Okoř, jeho 15. výročie a umelci s ním spätý.

Legendy legende. Tak by sa dal stručne charakterizovať tohtoročný jubilejný 15. ročník Festivalu Okoř, ktorý sa okrem okrúhlych narodenín bude pýšiť aj ďalšími výnimočnými vystúpeniami.
Treba koncert Tomáša Klusa, jeden z niekoľkých posledných na dlhší čas, vystúpenie Mira Žbirku, na jeseň bude mať iba jediný charitatívny koncert, spoločný koncert Lenky Filipovej a Lenny, matky s dcérou hrajúce navzájom svoje piesne, atď.
Čo znamená Festival Okoř pre Lenny? „Augustový Festival Okoř je pre mňa legenda. Prvý ročník sa konal, keď mi bolo osem rokov a ja sa len obdivne pozerala na plagáty. Teraz mám možnosť čítať aj svoje mená a navyše si užijem hranie spoločne s mamkou na jednom pódiu. Paráda! Budeme vystupovať spoločne s mojou mamkou a hrať skladby jej, moje, staršie i nové. Celkovo to bude veľa pestré, „vysvetľuje Lenny.
Na tohtoročnom programe si usporiadatelia dali obzvlášť záležať. Až na jednu výnimku tu všetci už niekoľkokrát vystúpili, pre mnohých z nich dokonca znamenal tunajší koncert pomyselný začiatok ich hudobnej kariéry.
V sobotu 22. augusta tu vystúpia: Chinaski (už po ôsme), Tomáš Klus (po šieste), MIG 21 (po ôsme), Miro Žbirka (po tretie), Michal Hrůza (po piate), Aneta Langerová (po tretie), Vypsaná Fixa (po piate), Lenka Filipová & Lenny (obe po druhe), nováčikom bude duo Space Junkie.
„Jako každý rok se na všechny návštěvníky velmi těšíme a jen připomínáme, prosíme, aby si pořídili vstupenky s dostatečným předstihem. Je nám velmi líto všech, jež kdy dorazili na Festival v den konání a my už pro ně neměli žádné vstupenky. Snažíme se totiž o dodržení maximálního komfortu pro všechny ve festivalovém areálu a tudíž o dodržení rozumné kapacity tak, aby se nečekalo dlouho na toaletu nebo občerstvení,“ doplňuje Hanka Petřinová, pořadatelka Festivalu Okoř.
Predpredaj na FESTIVAL OKOŘ odštartoval 1. júna v sieti Ticketportal.
Tradične bude zaistená kyvadlová doprava z Prahy a Kladna, využiť je možné i prázdninový vlak.
Pravidelne aktualizované informácie nájdete na úplne nových webových stránkach www.festivalokor.cz a www.facebook.com/festivalokor.
zdroj: Johana Turner

Prečítajte si

Comments are closed.