NovinkyKam na koncert?

Stratovarius – Open Fest I. – 31.5.2014 – Košice, amfiteáter

Populárna kapela vystúpi na jednom z 2 európskych vystúpení plánovaných pre rok 2014 v EU – exkluzívne na Slovensku!!! Koncertný maratón sa uskutočňuje pod záštitou primátora mesta Košice pána Richarda Rašiho. Jedná sa o rockovú prehliadku slovenských kapiel s hlavným aktérom zo zahraničia a pripravovaným veľkým hudobným prekvapením navyše!!! Ďalšou potešujúcou správou je, že na podobné akcie sa už teraz môžu tešiť fanúšikovia z Košíc, blízkeho aj vzdialenejšieho okolia, ale aj celého Slovenska, v júli a v septembri!!!

Vynovený košický amfík toto leto privíta niekoľko mimoriadne zaujímavých hostí. K13 a EPG  pripravili pre Košice „Open Fest I, II a III“ – 3 mimoriadne akcie pre Košice, okolie a samozrejme aj zvyšok Slovenska. OPEN FEST I sa uskutoční 31.mája, OPEN fest II 26.júla a OPEN FEST III 6.septembra a verte, že so slovenskými kapelami si zahrajú hviezdne mená! Aké? Nechajte sa prekvapiť…

Myšlienka Open festov?

Predstaviť rockovým fanúšikom na pol dňa trvajúcej prehliadke niekoľko domácich sľubných rockových kapiel a za bezkonkurenčnú cenu k nim na záver pridať ešte jednu svetoznámu kapelu, čím sa umožní domácim rockovým kapelám zahrať si s hviezdnym hosťom na jednom pódiu a dostať sa do povedomia fanúšikov skvelej rockovej muziky. Zmyslom tohto festivalu  je pomôcť domácim kapelám sa presadiť.

Na Open Feste I: v sobotu 31.mája 2014 sa okrem hviezdneho hosťa kapely Stratovarius predstavia – Freedom Call /DE/, Meredith /Ke/, Príjemná Spoločnosť /Ke/, Tristana /RV/, Ravenclaw /Ke/ a možno i ďalšie rockové skupiny. Tento skvelý hudobný maratón bude moderovať  legendárna rocková moderátorka Libuša, známa z médií východného Slovenska a moderovania veľkých festivalov v Čechách.

To samozrejme nie je všetko! Pracuje sa na autogramiáde s hlavnými kapelami, chystáme súťaž o fotenie s hlavnými hviezdami, samozrejme bude aj výborné pivko (výhercovia ho priebežne budú môcť aj vyhrať zdarma v súťažiach), jedlo, ale usilovne pracujeme aj na ďalšom zatraktívneni tohoto diania v Košiciach – hlavnom meste kultúry roku 2013!!!

Možno sa to bude zdať neuveriteľné, ale akcia Stratovarius + hostia štartuje na cene 11,- € za vstupenku iba do konca apríla!!! Ku kapele Stratovarius sme ako poslednú pridali ešte jednu európsku veličinu – nemeckí melodici Freedom Call v máji sa cena vstupného o niečo zvýši.

Keďže je blízko aj deň detí, vstupenka je prispôsobená tomu, aby koncert mohli navštíviť rodičia s deťmi alebo starí rodičia s novou vyrastajúcou rockovou generáciou, pretože rock je hudba pre všetkých!!!

Veríme, že meno Stratovarius netreba nijak zvlášť nikomu predstavovať. Kariéru kapely vo veľkom budujú muzikanti od roku 1995, ktorý bol jedným zo zásadných v živote Stratovarius, podobne ako to boli aj roky 2003 alebo 2009. Na európskej metalovej scéne sú Stratovarius jednou z najznámejších popri Nightwish, Children of Bodom, Sonata Arctica alebo novšie, hudobne veľkolepí Wintersun.

Stratovarius sú znovuzrodení albumom Nemesis a mini-albumom Unbreakable (oba 2013). Vrátili sa do prvej ligy melodického metalu a absolvovali rozsiahle turné s nováčikmi na scéne – Amaranthe. Pomerne dlhý čas minulého roka bola singlová skladba Stratíkov – Unbreakable – najhranejšou vo všetkých fínskych rádiách!!! Nakoniec k nej bol natočený aj videoklip, ako druhý k albumu Nemesis. Prvým klipom sa stala príjemná Halcyon Days. Obidve hitovky budú samozrejme odohrané aj na koncerte v Košiciach, popri starších istotách z tvorby týchto velikánov melodického rock/metalu.

www.K13.sk

https://www.facebook.com/amfikkosice?fref=ts

www.epg.sk

www.stratovarius.com

Udalosť – https://www.facebook.com/events/240242692848058/?fref=ts

zdroj: Libuša Říhová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky