NovinkyKam na koncert?

Richard Müller: Kurník šopa, v Bratislave hráme vtedy ako ZZ Top!

MullerUž len jeden deň chýba do začiatku jesenného turné Richarda Müllera. Presne 4. októbra sa predstaví v Brne svojmu českému publiku. Slováci si ešte budú musieť počkať necelé dva týždne, kým sa turné prenesie na Slovensko. „Dali sme do toho všetko a verím, že tie reakcie budú adekvátne,“ prezradil spevák a v jeho hlase bolo cítiť skutočnú pohodu.

Richard je naozaj šikovný umelec a ešte stále premýšľa aj ako fanúšik hudby a živých vystúpení. Preto prišiel s myšlienkou tzv. VIP lístkov, ktoré umožnia ich majiteľom sledovať koncert z bezprostrednej vzdialenosti od Richarda, samozrejme v backstage-i. „Celý život ma zaujímalo, akým spôsobom to prebieha, pol hodinu pred koncertom, pätnásť minúť alebo aj päť minút. Tak som si povedal, že by to možno bolo pre niekoho zaujímavé. A tiež sa ukáže, či to naozaj pre niekoho zaujímavé je,“ upresnil Richard a dodal, že „osobne by som dal oveľa väčšie peniaze ako je najdrahšie vstupné na koncert Rolling Stones, keby som mohol byť vzadu, alebo na U2 alebo na veciach, ktoré ma zaujímajú. Nepotreboval by som to sledovať v predu.“ Samozrejme sme sa u organizátorov informovali, a potvrdili nám, že o spomínané VIP lístky je veľký záujem.

Slovenská časť sa začne 14.októbra vystúpením v Športovej hale na Pasienkoch a už dlhšie má nádych menšej kuriozity, nakoľko presne v ten istý večer vystúpia v NTC texaský bradáči ZZ Top. Richard ich podľa jeho vlastných slov videl už tri krát, rád by si ich pozrel aj tentokrát, no „kurník šopa, hráme naraz v jednom meste. Je mi to veľmi ľúto.“ A či sa bojí, že to ohrozí jeho koncert? „Zisťoval som si, že keby som nahlásil bombu v entecéčku, koľko by ma to stálo slobody a tak, ale vyzerá to veľmi, veľmi negatívne, tak som sa na to vykašľal,“ uzavrel náš spevák s poriadnou dávkou humoru. Bratislavský koncert Richarda Müllera je takmer vypredaný a organizátori uvažujú nad pridaním ešte jedného koncertu na konci turné.

Text: Edo Kopček ml.
Foto: archív Richarda Müllera

Richard Müller tour plagat

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky