NovinkyKam na koncert?

Švepes na spoločnom turné so švajčiarskou partičkou Downless

Znakiel2Štyria chalani zo stredných škôl spolu hrávajú už dávno. Začínali na jolanách, amatkách a teslách. Nešli za víziou slávy, nebolo to o tom, ako kto vie hrať. Rozumeli si ako ľudia a zdieľali spoločne názory na hudbu, život a prehnitú spoločnosť. Ale to bolo naozaj veľmi dávno.

Cez pivnice, zatuchnuté garáže a starkynu kôlničku sa prepracovali k prvému koncertu. Niesol sa v duchu hard rocku a vtedy, teda v roku 2003, v krčme zvanej Olympia, ich vyniesol na Olymp posmechu v rodnom meste. Po tomto zážitku chalani začali na sebe tvrdo makať a tak sa stalo, že koncerty odrazu pribúdali a pribúdali …

Už nie až tak dávno sa v kapele zmenil „basácky post“, ktorého sa zmocnil dovtedajši gitarista. S basou to KUBROVI išlo veľmi dobre, a tak pri nej zostal dodnes. Na gitaru a mikrofón hral, hrá a bude hrať HLAVO. MOMO vymenil gitaru za bicie a hrá na nich dodnes. Famózny klávesák BUKO začal pôsobiť v kapele pred nahrávaním v septembri 2008 a naplno sa pridal na jar nasledujúceho roku.

V sučasnom zložení HLAVO, KUBRO, BUKO a MOMO hrávajú kade – tade, svojou hudbou roznášajú energiu a úsmev. Ich štýl „FUN´n´ROLL“, je svieži a polooptimistický, vhodný keď chcete tancovať, aj keď máte depku. Texty hovoria o bežnom živote, môžete si k nim domyslieť čo len chcete, každý sa v nich môže nájsť..

Chalani majú za sebou veľa radostí, starostí, koncertov, demáčov a tour´s, nič viac, nič menej, ich hudba je hudbou na každý deň…

Ak by ste ich chceli pouť naživo, určite si nenechajte ujsť koncerty, ktoré Švepes absolvujú počas novembra spoločne so švajčiarskou skupinou Downless, v rámci ich turné po Slovensku. Viac info o tomto turné nájdte na linkoch:

www.myspace.com/svepes
www.downless.ch
www.myspace.com/downless

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky