NovinkyRozhovory

Hudba z Marsu: Fanúšikovia nás omráčili svojimi tanečkami!

Štofo na Rudave 2009Víkend, to je jedna nekonečná žúrka. Párties, koncerty, diskotéky. Tanec patrí neodmysliteľne k hudbe. Tak ako hudba, môže byť aj tanec povznášajúci, elektrizujúci, alebo úplne free, crazy a totálne šialený. Hudba z Marsu vypustila na obežnú dráhu svoj ďalší singel z aktuálneho albumu. K skladbe Tanečná, ktorá je recesiou, vznikol aj videoklip plný humoru a zdravého nadhľadu. O tom, aký má kapela vzťah k tancu, kastingom, čajočkám a čávom na diskotékach, ale aj o tom, komu to v kapele veľmi netancuje, sme pokecali so Štofom.

Chodili ste v pubertálnych časoch na diskotéky?
Nielen v pubertálnych. Aj v postpubertálnych, ale vačšinou to bola veľká depresia. Vždy tam chodili navoňaní nagélovaní čávovci, ktorí zobrali všetky navoňané nagélované čajočky a nám nezostalo nič. Len ten tanec… A väčšinou tam hral DJ Bobo, ktorý ubíjal náš hudobný jemnocit, tak sme sa vracali domov unavení a zničení.

Tancujete radi?
Veľmi radi. Keď akurát nejede, nejede mašinka, vytancujeme sa na čokoľvek. Najradšej polku a valčík, lebo pri tangu sa ťažko rátajú kroky. Seniori to riešia tak, že sa len tak komótne pohupujú. Je to vynaliezavé a inšpiratívne.

Nechali by ste sa nahovoriť na kurz tanca?
Jeden kurz tanca som absolvoval na základnej škole a jeden na gympli – ča-ča-ča…
Mám na to príjemné spomienky. Svojich obľúbených dievčat som sa trochu hanbil, tak som si s nimi aspoň zatancoval.

Kto má v kapele najväčší talent na tancovanie a kto je naopak najväčšie nemehlo?
Najväčší talen má bubeník Sigi. Je výtvarník a aj pri tanci maľuje telom. Neraz nás na skúške zaskočí sugestívnymi pohybmi pripomínajúcimi africké ženy. S tancom sa nekamaráti trubkár Ferko, preto dostal do ruky aspoň tamburínu a rumba gule. Aby na pódiu len tak nestál, keď práve netrúbi.

Ako sa vám páčia tanečky, ktoré vaši fanúšikovia natočili k skladbe Tanečná? Pri ich pozeraní ste sa museli riadne zabaviť.
Tanečky našich fanúšikov nás omráčili. Keď sme ich uvideli, boli sme fascinovaní. Takú ladnosť a synchronizovanosť pohybov v spojení s humorom a nadhľadom sme vo svojom živote ešte nevideli. Klobúk dole!

Zapojil by si sa do takéhoto videokonkurzu?
Asi nie. Vystupovania a šou mám až-až a vo voľnom čase uprednostňujem ticho, pohodu v najbližšom rodinnom alebo kamarátskom okruhu, prírodu…

Máte návod na riadne crazy tanec?
Ako stredoškoláka ma fascinoval živelný tanec, ktorý sme si odpozerali z videoklipu Nirvany Smells Like Teen Spirit. Super energiu má aj klasické punkové pogo s vykopávaním nôh čo najvyššie alebo ska skákanie so zdvíhaním kolien. Teším sa, že tieto tance často vidím aj v kotli pod pódiom na našich vystúpeniach. Zatiaľ sa nikomu nič nestalo, len ja mám obité predné zuby, lebo občas mi nejaký crazy tanečník vrazí do mikrofónu. Dúfam, že raz nedopadnem ako menovec nášho Sigiho (video).

Text: Edo Kopček ml.
Foto: Bubu Majka

Fotoreport z vystúpenia Hudby z Marsu na Rudave 2009.
Všetky články z Rudavy 2009

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky