NovinkyKam na koncert?

Hudobné kung fu z Bratislavy – King Shaolin a ich nový singel Friend.

Bratislavská New-age popová kapela King Shaolin zverejnila dlhoočakávaný videoklip k piesni „Friend“. Video natáčané v Prahe je dielom mladého talentovaného režiséra z Českej republiky Lukáša Kosíka z kreatívneho štúdia Adroom.

Videoklip a pieseň „Friend“ je pre nás osobnou záležitosťou, našou ambíciou bolo predstaviť kapelu, a upriamiť pozornosť na priateľstvo ľudí, samozrejme aj naše, ktoré je najpevnejším základom fungovania kapely, a našich životov.“ povedal spevák formácie Dominik Štofko.

Autorom námetu je manažér kapely Lumir Mati, scenár a produkcia je prácou samotnej kapely. Audio časť diela bola nahrávaná v štúdiu Little Beat pod producentským dohľadom Martina „Maxa“ Šrámka a Andreja Hrušku.

Za posledný rok stihli chlapci zahrať 93 koncertov na slovensku, v Českej republike a Taliansku. Kapela má na svojom konte zatiaľ jeden album „Road To The Machiavelli Valley“ vydaný v roku 2012. Single King Shaolin sa dostali do hranosti českej MTV, tiež OČKO TV a slovenskej televízie MUSIQ 1. Od začiatku roka 2014 sa chlapci stali oficiálnou kapelou speváčky Celeste Buckingham. Singel „Friend“ sa objaví na ich druhom albume.

V kapele pôsobia spevák, gitarista a skladateľ Dominik Štofko, Norbert Neuschl (basgitara, sprievodné vokály), Michal Uličný (bicie nástroje) a Michal „Mustafa“ Novák (perkusie, gitara, sprievodné vokály).

Najbližšie budete môcť King Shaolin vidieť:

  • 03.10 BRATISLAVA (SK), STARÁ TRŽNICA
  • 05.10 PRAHA (CZ), BOHNICE
  • 07.11 KOŠICE (SK), VYMENNIKY
  • 08.11 KOŠICE (SK), PUB U KOHÚTA
  • 01.12 PRAHA (CZ), VAGON MUSIC CLUB
zdroj: Lumír Mati
foto: SLAVICA s.r.o.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky