NovinkyDivadlo

Jiří Stivín predstaví v Bratislave „Dividlo“ plné hudby, slova a známych osobností!

Bratislava zažije originálnu sólovú improvizáciu majstra jazzu, flautistu a skladateľa Jiřího Stivína! Uznávaný český hudobník vystúpi 10. októbra v bratislavskom V – klube a divákom predvedie jedinečnú hudobnú šou. Publikum zažije predstavenie plné hudby, obrazu, hovoreného slova aj vtipných momentov. Tešiť sa môžete na obrazovú a zvukovú „návštevu“ Jana Wericha, Milana Lasicu a Júliusa Satinského, Miroslava Horníčka, Vlasta Buriana, Karla Kryla, Zuzany Homolovej, Bolka Polívku, Zuzany Stivínovej a ďalších. Nechajte sa udiviť vynikajúcim hudobníkom v predstavení „Dividlo“!

Český jazzový majster, flautista a skladateľ, Jiří Stivín, mieri do Bratislavy udiviť publikum originálnym hudobným predstavením s názvom „Dividlo“. Už 10. októbra predvedie uznávaný hudobník jedinečnú improvizačnú šou plnú hudby, obrazu, hovoreného slova aj vtipov. Jiří Stivín divákom navyše netradične predstaví niekoľko veľmi obľúbených kultúrnych osobností. Nechajte sa udiviť tvorbou vynikajúceho hudobníka a majstra improvizácie!

Hudobná, slovná aj obrazová improvizácia – to je oblasť, ktorú najviac využívam pri svojich projektoch, a preto je každé predstavenie premiérou. Dividlo je sólová improvizácia sprevádzaná videoprojekciou a tiež hovorovými, obrazovými, alebo hudobnými podkladmi. Väčšinou ide o vlastné, alebo barokové skladby, ale aj upravené ľudové a známe melódie.Vysvetlil Jiří Stivín.

Stivin 2Diváci sa môžu vrámci improvizovaného vystúpenia Jiřího Stivína tešiť aj na významné herecké osobnosti. Vďaka videoprojekcii sa publikum stretne napríklad s Jánom Werichom, Bolkom Polívkom, Milanom Lasicom či Júliusom Satinským. Jiří Stivín sa na hostí bratislavského originálneho večera s množstvom zábavy veľmi teší.

Vždy sa teším na publikum, ktoré má záujem o moju tvorbu. V „Dividle“ bude obrazových a zvukových hostí naozaj dosť – Jan Werich, Milan Lasica a Július Satinský, Miroslav Horníček, Vlasta Burian, Karel Kryl, Zuzana Homolová, Bolek Polívka, Zuzana Stivínová a ďalší.“ Prezradil český hudobník Jiří Stivín.

Jiří Stivín je český jazzman, flautista a skladateľ. Jeho hudobný prejav charakterizuje nespútanosť, improvizácia, časté prechádzanie medzi jednotlivými hudobnými štýlmi. Vystupoval v rockovej kapele Sputnici, bol členom činoherného súboru hudobného divadla v Karlíne. No jeho hlavným odborom je jazz. Spolu s Martinom Kratochvílom založili v šesťdesiatych rokoch súbor Jazz Q. Jedinečné predstavenie „Dividlo“ plné hudby, obrazu, slova a humoru, do ktorého Jiří Stivín zapája aj publikum, si nenechajte ujsť už 10. októbra v bratislavskom V-klube o 20.00 hodine. Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal a v predajni Dr.Horák na Medenej ulici 19 v Bratislave.

zdroj: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky