Ostatné

Black metalové nebo sa otvorí v Košiciach „legenda ROTTING CHRIST cvála do Collossea“

Grécki black vierozvestcovia ROTTING CHRIST navštívia počas svojho európskeho putovania tiež brnenský klub Melodka (29.4.) a košicky Collosseum (30.4.). Spolu s legendou európskej Blackovej scény sa ďalej predstavia ich krajania DAYLIGHT MISERY a fínske kapely OMNIUM GATHERUM a DEAD SHAPE FIGURE.

ROTTING CHRIST patrí bezpochybne medzi legendy európskej Blackovej scény. Všeobecne sa síce predpokladá, že ten najlepší black metal vzniká v chlade a tme, ROTTING CHRIST sú však živým dôkazom toho, že sa mu rovnako dobre môže dariť aj pod rozpáleným helenistickým slnkom. Navyše patrí medzi najdlhšie hrajúce kapely v tomto žánri a ich predposledný album „Theogonia“, ktorý vyšiel pred dvoma rokmi, získal cenu jedného z najpopulárnejších metalových serverov Metal Storm za najlepší black metalový album roka.

Prostredníctvom tohto a tiež aktuálneho albumu „Aealo“ sa skupina zároveň po rokoch rozhodla prihlásiť k svojim gréckym koreňom, čo sa prejavuje najmä v textoch venovaných gréckej histórii, tradíciám a národnej hrdosti.

Na blížiacich sa koncertoch nám ROTTING CHRIST vo veľkej miere predstaví práve tieto dve posledné albumy, samozrejme chýbať nebude ani výber toho najlepšieho z ich bohatej diskografie.

OMNIUM GATHERUM fungujú na scéne od roku 1996 a spočiatku boli prirovnávaní k popredným predstaviteľom škandinávskeho melodického death metalu, teda Dark Tranquillity či ranej tvorbe IN FLAMES. OMNIUM GATHERUM si však v tejto konkurencii čoskoro našli vlastnú tvár – ich piesne sa stávajú menej priamočiarymi, vstrebávajú do seba tvrdšie elementy thrashu, black, death, na druhej strane sa neboja ani progresívnejších experimentov a alternatívnych postupov, to všetko bez toho by stratili svoje hlavné poznávacie znamenie – skvelý cit pre atraktívne melódie i harmónie. V posledných štyroch rokoch veľmi usilovná kapela vydala hneď štyri radové albumy, ten najnovší, „New World Shadows“ bude prezentovať na tomto európskom turné. Energia ich skladieb je dobrým prísľubom aj pre ich živé vystúpenia.

Ako ďalšia sa predstaví iná grécka formácia, ktorá úspešne kráča v šľapajach svojich slávnejší krajanov ROTTING CHRIST a všeobecne je považovaná za ich budúcich nástupcov. Reč je o kapele DAYLIGHT MISERY, ktorej hudba ponúka mix štýlov ako death / doom / gothic metal.

Štvoricu potom uzatvárajú fínski thrasheri DEAD SHAPE FIGURE.

Viac info o koncerte na www.obscure.cz

Už 30.4. bude košický klub Collosseum hostiť koncert v čele s kapelami ROTTING CHRIST, Omnium GATHERUM, DAYLIGHT Misery a DEAD SHAPE FIGURE. Do predpredaja v sieti Ticketportal teraz prichádzajú zľavnené vstupenky v hodnote 12 Eur. Cena vstupenky na mieste bude 13 Eur. Viac informácií o koncerte nájdete na webe www.obscure.cz

Prečítajte si

Comments are closed.