Mladá hudba

Pozrite si živú nahrávku White Place so siedmimi novými skladbami

Slovenská kapela White Place vydala jedinečný online koncert s názvom Empty Session, kde naživo predstavuje sedem nových, z toho šesť zatiaľ oficiálne nevydaných skladieb. Objavia sa na novom albume už v tomto roku.

Koncert zachytený na dynamickú kameru bol točený v prázdnej kultúrnej sále vo Vranove nad Topľou v priebehu decembra, v prestávkach medzi jednotlivými skladbami zachytáva aj krátke odľahčené komentáre členov kapely. Skladby Superposition, Seem, Unpromising Cozy Pt. II, Dive, Books Pt. II, Nocebo a Well Pt. II vznikali počas pandemického obdobia, a všetky sa objavia na pripravovanom albume s názvom In Context. K skladbe Superposition vyšiel v októbri tohto roka tanečne ladený klip, a pieseň je možné vypočuť na všetkých relevantných streamovacích platformách. 

Majo Jenčo

Autormi námetov a kompozícií sú bratia Daniel a Majo Jenčovci. Skladby ostávajú verné predstavenému rukopisu zahŕňajúc vrstvené klavírne a gitarové témy, overdubované melodické loopy a sample, reverbované vokálne doprovody a nekonvenčné rytmické patterny. 

Lukáš Fabián

Darček pre fanúšikov

Chceli sme sa odvďačiť fanúšikom a zas sa im priblížiť. Mám pocit že táto nekonečná pandémia nás neustále viac a viac vzďaľuje. Dlho som túžil spraviť kvalitnú session s experimentálnou kamerou, ktorá bude viac než len prostriedkom. Verím že komentáre nás zas aspoň trochu priblížia ľuďom, ktorí nás dlhšie nevideli a nepočuli”, dodáva Daniel Jenčo, frontman a autor textov White Place. Kapelu okrem neho a brata Maja Jenča tvorí bubeník Lukáš Fabian a hudobník a producent Stano Čorej.

Stano Čorej

Kapelu je možné podporiť dobrovoľným symbolickým vstupným

Tvorbu a naštudovanie diel podporil z verejných fondov formou štipendia Fond na podporu umenia.

Sleduj White Pace na Facebooku a Instagrame.

text: Matej Kráľ
foto:

Prečítajte si

Comments are closed.