Novinky

Slovenská kapela White Place vydáva singel a video s názvom Well pt. II

Ako názov napovedá, skladba je pokračovaním piesne Well z debutového albumu Room, ktorý vyšiel v roku 2019.

Najvýraznejšími inštrumentálnymi prvkami sú výrazné klavírne melódie a atypický bubenícky patern, do kompozície vstupuje aj reverzná elektrická gitara, sampler a sláčikové vyústenie pred záverom. Inštrumentálne prvky sú pretkané vokálom frontmana a skladateľa Daniela Jenča.

Skladba nadväzuje na tematiku debutového albumu White Place, ktorý po hudobnej aj textovej či ideovej stránke rozoberá otázku  umeleckého sebazaprenia a absolútneho autorstva.

„Tématika umeleckej obety a snaha o vytvorenie autenticity nám pripadala ako nedopovedaná téma, Well pt. II túto problematiku komentuje z pozície, v ktorej sa nachádzame momentálne. Aj keď hudobne je skladba podobná prvej časti, zvukovo sme sa snažili posunúť,“ hovorí Daniel Jenčo.

Skladba bola nahraná svojpomocne v rámci časových kapacít jednotlivých členov, jej vydanie zdržalo najmä video, ktorého finalizáciu sprevádzali technické ťažkosti.

Klip je točený pomerne experimentálnym spôsobom, a pozostáva z koláže fotiek fotených na dlhú uzávierku. Rozmazania spôsobené dlhším prístupom svetla do objektívu podčiarkujú celkovú estetiku nedokonalosti a glitchov, ktoré White Place implementujú do celej svojej tvorby. O kameru ako takú sa postaral Adrián Jenčo, video sa točilo na parkovisku vo Vranove nad Topľou.

White Place okrem Daniela tvorí jeho brat Majo Jenčo, ktorý hrá na gitaru, klávesy a sampler, bubeník Lukáš Fabian a basák, gitarista a producent Stano Čorej.

text: Matej Kráľ
foto: Aďo Jenčo

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky