Novinky

MojaMuzika 2021 – Najvyššiu čítanosť mal exkluzívny obsah

Internetový časopis MojaMuzika funguje nepretržite už dvanásť rokov. V poslednej dobe sme vnímali, že je čas na jeho reštart. Od 1. februára 2021 dostal web nový dizajn aj obsahovú štruktúru. Niektoré sekcie sme zlúčili (Live), iné pribudli (Mladá Hudba, UG).

Najsignifikantnejšími sa pre nás stali Podcasty. Nie hneď. Časom.  Zakladáme si predovšetkým na vlastnom, exkluzívnom obsahu a ukazujú to aj samotné čísla. Záver roka je čas vhodný na bilancovanie a radi by sme sa s Vami, našimi čitateľmi, či už pravidelnými alebo občasnými podelili o nasledujúcu tabuľku strelcov. Prečítajte si, čo vás v tomto roku zaujímalo na našom webe najviac.

Absolútna desiatka – najčítanejšie mená

1. Chiki liki tu-a (sekcia novinky)
2. Horkýže Slíže (sekcia rozhovory)
3. Heľenine oči (sekcia Podcast)
4. Hrdza (sekcia novinky)
5. Juraj Ryban (Randal a MMC) …. sekcia Podcast
6. Stromoradie (sekcia novinky)
7. Pentagramček (sekcia rozhovory) – zaujímavosť: rozhovor s Ketrinom bol druhý najčítanejší v sekcii rozhovory. Pvé boli Slíže s ich novým abumom Alibaba a 40 krátkych songov II.
8. Klubtúra (sekcia Live)
9. Braňo Kostka (sekcia rozhovory)
10. Juraj Behun (sekcia podcast)
Pre zaujímavosť dopĺňame ďalšie priečky v poradí na základe Google Analytics:
Jozef Husovský, Open Jazz Fest, Mišo Malicher, Lucia Gibarti, Slobodná Európa, IMT Smile, Táňa Lehocká – Sharpe Festival, Juraj Beňačka (No Brake), Raptor Koch, Rudi Rus, Taylor Swift, Rawsonic, Braňo Jobus, Katarína Knechtová, Ozo Guttler, Ľubo Stanko (Amorbital), Peter Adamkovič, Dusty Hill (ZZ Top) … Áno, silné mená, berú silné pozície.
Potešujúce je, že sa v TOP 50 objavuje početne mladá muzikantská krv. O najčítanejších článkoch v sekcii Mladá hudba sa dozviete v samostatnom rebríčku nižšie.

Podcasty TOP 10

(najviac vypočutí cez web a streamingové služby)
1. Martin Mihalčín: Nečakal som, že NAKA bude mať taký úspech
2. Martin Višňovský: Zo SOZA mi volali kvôli synovi
3. Dodi Košč: V Perversity si ctíme žáner
4. Pohoda on the Ground / Denné newsfiltre zo štyroch festivalových dní/
5. Juraj Ryban: Randal aj MMC sme postavili na dôvere
6. Rasťo Kopina: Máme radi jasnú formu pesničiek
7. Slavo Gibarti: Počas pandémie sa zo mňa stal multiinštrumentalista
8. Rudi Rus: Keby som mal rád hip hop, tak to robím podobne
9. Pavol Kovaľ: O sólovom albume Pozerám do výšky (KOPA)
10. Matúš Jaško: Koncerty na lodi Bohemia sú výnimočné
Prvé dve niesta sa nám aj v posledných dňoch menili a toto je aktuálny stav k dnešnému dňu (31.12.2021). Obe kapely, Chiki liki tu-a aj Heľenine oči boli v závere roka aktívne a sú suverénnymi favoritmi v počúvanosti našich podcastov. Ak by sme zoznam najčítanejších mien (viď rebríček vyššie) zostavili len na základe článkov, v top ten by boli okrem Prešovčanov ďalšie tri mená. Áno, obe prešovské stálice  majú v prvej desiatke niekoľko článkov, preto sme jemne upravili formát, aby tých mien bolo desať.

Mladá Hudba

1. Raptor Koch (sekcia Rozhovory)
2. Rawsonic (sekcia Novinky)
3. Barbora Repková (sekcia Podcast)
4. Daniel Jenčo (sekcia Podcast)
5. Lucia Gibarti (sekcia Rozhovory)

Pre nás zásadná sekcia, ktorej sa chceme venovať oveľa viac aj v roku 2022. Veľmi sme si s „mladými“ užili nahrávanie podcastov v jeseni a vidíme v tom zmysel aj v budúcom roku. Vôbec to nebola nezaujímavá téma. Naopak, sme radi, že majú okolo seba svoje komunity, ktoré reagujú na ich novinky pozitívne a zároveň sme radi, že sme ich mohli predstaviť našim čitateľom. Je v tom synergia, o ktorej sme tušili, ale pokiaľ to nespravíte, nezistíte. Veľká radosť!

UG – Support Underground

1. Ľubo Stanko (Amorbital)
2. Dodi Košč (Perversity)
3. Rado „Jussy“ Priputen (Gloom)
4. Stano Lastivka (Killchain)
5. Martin Lukáč (Nomenmortis)

 

Vždy sme chceli metal na tomto webe, no pokiaľ nemáte človeka, ktorý sa mu bude venovať priebežne počas celého roka, len ťažko niečo spravíte. Po uverejnení podcastu sme sa ešte raz stretli s Dodim Koščom na Stromku. Chcel som s ním pokecať, ako by sa dala podporiť domáca metalová scéna na našom webe. Priznal sa, že by rád robil neformálne rozhovory s viacerými jeho kolegami. Tak sme to skúsili a výsledkom je vznik sekcie UG.

Na záver sa chcem v mene celej našej redakcie poďakovať všetkým vám, našim čitateľom, ktorí nás čítate, zdieľate naše články na sociálnych sieťach a počúvate naše podcasty. Denne pracujeme na tom, aby sme vám prinášali čo najlepší obsah.

V roku 2022 chceme rozšíriť naše rady o nových prispievateľov alebo aj stálych redaktorov, ktorých hľadáme aktívne, ale ak sme ťa ešte nekontaktovali a rád by si sa pridal k nám, napíš na redakcia@mojamuzika.sk.

Tento web by nemohol fungovať bez kvalitných ľudí, ktorí nám počas roka pomáhali s tým, aby sme ho nanovo naštartovali a im sa chcem špeciálne poďakovať:PrešovMartin Belej
Michal Frank
Martin Višňovský – Stromoradie
Drahomír Jacko – Music a Café Nitra
Tibor Zelenay – Predseda Asociácie Hudobných klubov Slovenska
Rasťo Škrinár – Klub 77 (Banská Bystrica, Žilina)
Ivana Višňovská – nové logo

Dominik Petro – spoluzakladateľ, IT, foto, nahrávanie podcastov Barbora Petrášová – autorka podcastov
Dušan Papp – redaktor, zvuk podcastov
Dominika Cunevová – externá redaktorka
Katka Nagyová – junior editorka
Rado Mešša – redaktor
Jozef Košč – externý redaktor
Martin Laškovský – redaktor
Jozef Husovský – jazykové korektúry
Juraj Behun – grafiky

Tento projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Zároveň ďakujeme našim partnerom: Asociácia hudobných Klubov Slovenska, Stromoradie, Preššovský samosprávny kraj a reklamné štúdio Siettex.

text: Edo Kopček
titulná grafika: Juraj Behun

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky