Reportáže

Sigord Live: Nováčikovia Binary a Papyllon presvedčili, stálice to vygradovali

V piatok 10.8. sa otvorili brány komplexu Opalex na Sigorde, neďaleko Prešova, kde sa uskutočnil multižánrový hudobný minifestival. Organizátori sa postarali o pestrý a zároveň skvelý program, ktorý do týchto neveľkých priestorov prilákal takmer 500 ľudí.

Na začiatku návštevníkov privítala nová speváčka na scéne Romana Radvanská (Binary), ktorá svojim mimoriadnym hlasom od začiatku svojho koncertu upútala pozornosť prvých návštevníkov. Binary vystúpila sama na pódiu, doprevádzala sa na guitalele alebo syntetizátoroch. Podarilo sa jej navodiť pohodovú a priateľskú atmosféru, v ktorej ďalej pokračovali členovia swingovej kapely Pešia zóna.

Počas týchto predstavení sa areál festivalu začal zapĺňať ďalšími návštevníkmi, medzi ktorými sme mohli nájsť ľudí všetkých vekových kategórii. Veď už pri prvých tónoch ďalších účinkujúcich pod pódiom skákali decká, ktoré ešte len prednedávnom začali chodiť. Naopak, pri stoloch si staršie generácie do rytmu pokyvovali hlavami. A my ostatní sme tiež zbystrili pozornosť. Reč je o chlapcoch zo skupiny Papyllon, ktorí bez pochyby stáli na popredných miestach, keď sa rozdával talent. Aj oni začali zľahka, potom však pritvrdili a svojim vystupovaním pripomínali známe britské gitarovky.

Nasledujúce hodiny večera sa tiež niesli v znamení dobrej nálady, čo mali na svedomí aj headlineri večera. Prvým z nich bola už dobre známa kapela Komajota, ktorá svojimi známymi aj menej známymi hitmi postavila divákov na nohy a naplno rozprúdila zábavu na Sigorde.

Po nich prišli na scénu hudobníci z Pehy. Energická speváčka Pehy Romana Hlobeňová ukázala silný hlas, veselú, mierne bláznivú povahu a zároveň dávku profesionality. Divákov nenechala potichu, skákali a spievali spolu s ňou.
Krátko pred jedenástou večer všetci ešte viac zbystrili pozornosť a netrpezlivo vyčkávali pod stageom na posledného z headlinerov a to skupinu Chiki Liki Tu-A . Samozrejme chlapci nesklamali a už klasicky ukázali svoj zmysel pre humor a svojou hudbou roztancovali všetkých, ktorí ešte vládali stáť.

Celé podujatie sa nieslo v pohodovej, zároveň búrlivej a predovšetkým domáckej rodinnej atmosfére. Na tom mal zásluhu hlavne cit s akým muzikanti hrali. Bolo vidno, že hrajú zo srdca, pre všetkých a užívali si to aspoň tak ako diváci. Jednoducho jedna veľká prešovská rodina.

text: Martina Košudová
foto: Pavel Višňovský

Prečítajte si

Comments are closed.