Live

Horkýže Slíže predstavia nový album na slovenskom Alibaba Tour

Kapela Horkýže Slíže vydala na jeseň minulého roku nový štúdiový, v poradí už dvanásty album, Alibaba a 40 krátkych songov 2. Odprezentovať sa ho po jesennom turné v Čechách chystá na jar aj v slovenských mestách Bratislava, Žilina, Trenčín, Poprad, Košice.

Nový album Slížov obsahuje 40 songov, najkratší má jednu sekundu, najdlhší takmer štyri minúty. Môžeme na ňom počuť rôzne spolupráce, od raperov z DMS, cez operné trio La Gioia, až po klasických hostí hercov, moderátorov ako Michal Hudák, či Roman Matisko.

Album je, ako to už u Slížov býva zvykom, veľmi rôznorodý. Viac o tom povedal po krstnom koncerte v nirianskom klube Music a Cafe Mário Sabo. „To je proste výhoda CD ako Alibaba či Festival Chorobná. Nie sme ohraničení nijakým žánrom, netvárime sa ako kapela, ktorá musí hrať len vážne pesničky. My máme dvere otvorené a môžeme ísť do hocijakého štýlu a spolupráce. To, čo nás bavilo a na čom sme sa rehotali, to sme robili.“

Celý rozhovor vrátane fotografií z krstného koncertu nájdete na tomto linku.

Horkýže Slíže tento rok budú oslavovať 30 rokov pôsobenia na hudobnej scéne a fanúšikovia sa opäť môžu tešiť na originálne intro začiatku koncertu, či nový playlist. Chýbať nebudú hity ako Mám v p… na lehátku, Maštaľ, či Nazdar.

Ako predkapela vystúpi nitrianska skupina Ranná Nevoľnosť.

Termíny koncertov Alibaba Tour ’22

6.4. Bratislava, MMC (lístky)
7.4. Žilina, Tennis point (lístky)
8.4. Trenčín, Piano Club (lístky)
9.4. Poprad, Rock Fabric (lístky)
29.4. Košice, Multi Hala (lístky)

text: Silvia Rákociová (tlačová správa)
foto: Matej „Indy“ Soviš

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live