Live

Koncertná mapa Slovenska (22. 6. – 28. 6. 2022)

Hlavnou hviezdou nadchádzajúceho týždňa sú… festivaly. Veľké, komorné, žánrovo pestré aj vyhranenejšie, na námestiach, amfiteátroch, v kluboch, na hradoch, zámkoch, v parkoch, lesoch, garážach… 

Ten, kto má rád fúzie jazzu a ľudovej hudby, etno, elektroniky a ďalších prúdov, si príde na svoje od 24. – 26. júna na siedmom ročníku festivalu Zvuk for Štiavnica. Festivalom bude žiť celá Banská Štiavnica, pretože hudobné lahôdky sa budú podávať v Kultúrnom centre, Art Cafe, na Starom zámku, v Evanjelickom kostole aj na Námestí sv. Trojice. V Art cafe je pripravená aj špecialitka pre tých, ktorí vstávajú s jazzom – Jazzové raňajky už od 10.00 hodiny. Zoznam vzácnych vystupujúcich nájdete nižšie.

Jedinečné zoskupenia ponúka aj kočovný festival One Day Jazz Festival, ktorý sa z Bratislavy rozbehne do ďalších slovenských miest – Košíc, Modry, Prešova, Kremnice a Brezna.

Najväčšou retro hviezdou týždňa mal byť Thomas Anders zo slávnych Modern Talking. Jeho koncert s kapelou, ktorý sa mal konať vo štvrtok 23. júna v bratislavskom NTC, presunuli organizátori z technických príčin pred pár hodinami. Preto aktualizujeme túto časť Koncertnej mapy Slovenska aj o oficálne stanovisko. (aktualizované 22.6.2022 o 14:10 hod.)

Tento týždeň je naozaj z čoho vyberať. Príjemnú zábavu!

Streda 22. 6. 2022

Bratislava:

  • SFJAZZ Collective (Letná jazzový dielňa) – Castle Art House, od 16.00
  • Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band, hostia Peter Lipa & Dan Bárta / David Dorůžka, Piotr Wyleżoł, Kornél Fekete-Kovács, Martin Valihora, Daniele Camarda (Voice Of Colours) / Waking Vision & Komorný orchester Slovenskej filharmónie (One Day Jazz Festival) – Nádvorie Bratislavského hradu, 18.00
  • Tramhaus / Charlie & the Lesbians a ďalší – T3 – kultúrny prostriedok, 18.00
  • Katarína Máliková (Koncerty na nádvorí) – Mirbachov palác, 19.30
  • Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox – Majestic Music Club, 20.00
  • Para (Brutálna zostava) – Pláž pod Ufom, 20.00

Prešov:

  • Quasars Ensemble (Pro Musica Nostra Sarossiensi) – Dvorana Evanjelického kolégia, 18.00

Štvrtok 23. 6. 2022

Bratislava:

  • Záverečné vystúpenie SZUŠ Talentína – DK Zrkadlový háj, 17.00
  • Vec (Allstars) – Pláž pod Ufom, 19.00
  • Richard Autner (In Between Books) – Nová Cvernovka – Kabinet pomalosti, 19.00
  • Michal David (60) – Zimný Štadión Ondreja Nepelu, 19.00
  • Thomas Anders & Modern Talking Band – NTC, 20.00
  • Jakub Józef Orliński & Il Pomo D‘oro (Facce D’amo) – Veľký Evanjelický Kostol, 20.00

Domaša:

  • Hrdza (Bohemia spieva) – Loď Bohemia, prístav Dobrá, 19.00

Košice:

  • John Shannon, Ruslan Sirota, Peter Slavov, Martin Valihora – Waking vision / Dennyiah (One Day Jazz Festival) – Fuga, 19.00
  • Jolana Fogašová, Maida Hundeling, Aleš Briscein, Károly Szemerédy / Štátna filharmónia Košice – Richard Wagner: Lohengrin (Záverečný koncert 53. koncertnej sezóny) – Dom umenia, 19.00

Poprad:

  • No Name (Popradské kultúrne leto) – Námestie sv. Egídia, 19.00

Prešov:

  • Miroslav Dvorský, Miriam Brandisová, Xénia Maskalíková / Campagnoli kvarteto / Vocals (Potešenie pre dušu) – Dvorana Evanjelického kolégia, 18.00

Piatok 24. 6. 2022

Banská Bystrica:

  • IMT Smile – Amfiteáter, 18.00
  • Nina Rosa – Záhrada CNK, 19.00

Banská Štiavnica:

  • Peter Bič Project – Amfiteáter, 20.00
  • Luiz Murá: Origem (Zvuk for Štiavnica) – Starý zámok, Rytierska sála, 18.30
  • Zuzana Mojžišová: Puščaňa (Zvuk for Štiavnica) – Kultúrne centrum, 20.00
  • Zoo And Aquarium (Zvuk for Štiavnica) – Art Cafe, 21.00
  • Alapastel (Zvuk for Štiavnica) – Art Cafe, 22.00

Bardejov:

  • Art Pilgrims Duo – Bašta, 20.00

Bratislava:

  • Pavol Danišovič / Oskar Rózsa / Martin Valihora / Eugen Vizváry a ďalší (Music à la carte) – Štúdio L+S, 19.00
  • Eva Pavlíková (Šansónový večer) – V-klub, 19.00
  • Kristie Kardio / Sofia Nøt / Exui / Alica Volf a ďalší – Garáže pod Prístavným mostom, 19.00
  • Decilitr Rumu / Alkehol (30 Tour) – Randal Club, 19.30
  • Peter Zajíček, Lenka Máčiková, Matúš Šimko, Martin Babjak, Renáta Ptačin – N. Jommeli: Don Trastullo (Opera Aeterna V) – Záhrada Domu Albrechtovcov, 20.00
  • Dominik Grey – Majestic Music Club, 20.00
  • Trident Offline W/ Camo & Krooked – Pláž pod Ufom, 20.00
  • Murder on The Dancefloor a DJ Babika (90s Party) – KC Dunaj, 21.00
  • Vesnu / Southboy a ďalší (Homomat) – Fuga, 22.00
  • DJ Toky / DJ Boss / DJ Yanko Kral / Miklei / Whithe a ďalší (Scéna_FM Nights) – Sundeck, 23.00

Galanta: 

  • Mario Lopez Dance Company / Miguel Mendez / Mezcla Cubana / Tambores (Najväčšia Kubánska noc) – Nádvorie Neogotického kaštieľa, 20.00

Holíč: 

  • Gleb / Andee / Marsy / Matamar (Rok spolu v Euphorii) – Euphoria, od 12.00

Kečovo:

  • Karthago – Aréna, 20.00

Lipany:

  • Heľenine oči / Peter Adamov band, hosť: Peter Dobai / Ľudová hudba Stana Baláža a ďalší (Pohodička 2022) – parkovisko za budovou MsÚ, od 17.00

Modra:

  • John Shannon, Ruslan Sirota, Peter Slavov, Martin Valihora – Waking vision / Dennyiah (One Day Jazz Festival) – Nádvorie starej radnice, 17.30

Nemšová:

  • Marie Rottrová – Areál NTS, 18.00

Nitra:

  • Speedee a ďalší (Base Party) – 3plex, 21.00

Nová Bystrica:

  • DESmod / AC/DC Revival Bratislava / Niečo Navyše / Old Modem a ďalší (Dni kultúry) – Amfiteáter, od 19.00

Košice:

  • Fvck Kvlt w/ Dušan Vlk – Tabačka Kulturfabrik, 21.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • Billy Barman / Korben Dallas / FVLRCVM – Zelená voda – Pláž Koliba, 18.00

Poprad:

  • Vidiek (Aero- Moto víkend) – letisko Poprad Tatry, 19.00
  • Nocadeň (Aero- Moto víkend) – letisko Poprad Tatry, 20.30

Považská Bystrica:

  • Vec a Škrupo / Sima Magušinová / Róbert Fapšo Quartet / a ďalší (Lokál fest) – Camping Manínska Tiesňava, od 16.00

Prašice:

  • Dimension / Hallucinator a ďalší (X. Trident Festival 2022) – Duchonka, 

Prešov:

Prievidza:

  • Samey (Anarchia Tour) – Jantár Club, 21.00

Púchov:

  • Pikoschky elektro akustik trio / Mário Belák & Ondrej Krajňák quarter / Foolk&Trumpetix / J Funk vinil Selector a ďalší (Yes2JazzFest) – Europark, 18.00

Rimavská Sobota:

  • Palo Drapák band (Turné Už prišiel čas) – Amfiteáter, 20.00
  • DMS (Huhu Tour) – Montego Music Club, 20.00

Sereď:

  • Tublatanka – Mestský amfiteáter, 21.00

Šaľa:

  • Kali a Peter Pann / Gipsy Čave / Old School Brothers a ďalší (Šaliansky jarmok) – od 21.00

Tešedíkovo:

Trebišov:

  • Miro Jaroš: Koncert pre ne-poslušné deti (Otvorenie leta) – Amfiteáter, 16.00
  • Adam Ďurica (Otvorenie leta) – Amfiteáter, 18.30

Trenčín:

  • Peter Juhás & Tomáš Mikulka – Beer Pub, 19.00
  • Braňo Mojsej – Piano Club, 20.00
  • DJ SpeeDee (Base Party) – 3plex Club, 21.00

Trnava:

  • Peter Nagy & Indigo – Amfiteáter, 20.00

Veľké Uherce:

  • Pil C & Gleb – Na Kameni, 21.00

Zemplínska Šírava:

  • Adriana Kučerová, Miroslav Dvorský, Filip Tůma, Katarína Knechtová, Slovenskí symfonici, Sokoly, Lúčnica a ďalší (Folklór vo fraku) – Amfiteáter, 18.30

Zvolen:

  • Helena Vondráčková – Športová Hala Rates, 19.00

Sobota 25. 6. 2022

ôk

Juraj Staviarsky predstaví túto sobotu naživo svoj rock’n’rollový projekt ÔK so slovenskými textami v prešovskom Wave. foto: Ľuboš Anguš

Banská Bystrica:

  • Miloš Biháry & Django Gipsy Jazz Trio – Hogo Fogo, 19.30

Banská Štiavnica:

  • Fusion Biscuit (Zvuk for Štiavnica) – Art Cafe, 10.00
  • Mária Reháková: TOPOĽANA (Zvuk for Štiavnica) – Kultúrne centrum, 17.00
  • Magalí Sare & Manel Fortià (Zvuk for Štiavnica) – Evanjelický kostol, 18.30
  • Richard Autner (Zvuk for Štiavnica) – Námestie sv. Trojice, 20.00
  • Sole (Zvuk for Štiavnica) – Starý zámok, lapidárium, 21.30

Blatnica:

  • Peter Bič Project – Areál Prónayovského kaštieľa pri OÚ, 19.00

Bratislava:

  • AC/DC UK / Bon Giovi / Guns or Roses / Help! a Beatles / Not The Rolling Stones (Rock Legends) – NTC, od 11. 30
  • Gladiator / Kosa na kameň / Silent Trio a ďalší (Otvorenie kultúrneho leta) – Park pod lipami, od 17.00
  • Vulvathrone / Deformed Cadaver / Sperm of Mankind / Cannabeast (Gore Garage Fest XIII) – Garáže pod Prístavným mostom, od 17.00
  • Orchestra Dominanta (Symfonický orchester) – DK Ružinov, 19.00
  • IMT Smile – Pláž pod Ufom, 20.00
  • Kontrafakt – Incheba Expo Aréna, 20.00
  • Meuko! Meuko!/ Matúš Wiedermann / Marián Zavarský – A4 – Priestor súčasnej kultúry, 20.00
  • Billx / Savage / Rob2Speed a ďalší – Majestic Music Club, 20.00
  • DJ Billy Crash a DJ Hugo Stiglitz (Tarantino Music Night) – KC Dunaj, 21.00
  • Majself (krst Porcelán) – The Club, 22.00
  • Idea / C:rcle / DJ Yanko Kral / Metys / VI3E Music a ďalší (Scéna_FM Nights) – Sun Deck, 23.00

Dolná Krupá:

  • Billy Barman / Desmod / Mária Čírová / a ďalší (Festival LEStival) – Kaštieľ, od 9.00

Hniezdne:

  • Heľenine oči / Nerieš / Separ a DMS / Smola a Hrušky / Vašo Patejdl a band / a ďalší (Nestville Open Fest) – Nestville Park, od 10.30

Košice:

  • Kolozsvári Piactéren (Na trhovisku v Kolozsvári) – Divadlo Grand, 19.00

Liptovský Mikuláš:

  • Vec / Ventolin / Vidiek / Darkness Positive / Eremen & Petijee / Konekshan / Něco něco / Nvmeri / Švidraň / The Grand Buffet a ďalší (Sound Garden Festival) – Liptovská galéria P. M. Bohúňa, od 12.00

Mankovce:

  • Sokoly a ďalší (Vítanie leta) – Amfiteáter Bôrina, od 17.00

Martin:

  • Komajota (Divadelný festival Dotyky a spojenia) – Divadelné námestie, 22.00

Nitra:

  • Peter Nagy & Indigo – Nádvorie pred Music a Cafe, 19.30
  • Rubicon Warmup: Smokepurpp (Florida Jit Europe Tour) – Nová Pekáreň. 21.00

Partizánske:

  • AC/DC Revival – Salaš, 21.00

Poprad:

  • Rene Rendy + Cico Band (Aero- Moto víkend) – letisko Poprad Tatry, 16.20
  • Lukáš Adamec (Aero- Moto víkend) – letisko Poprad Tatry, 19.40

Považská Bystrica:

  • Fallgrapp / N30 / Acapeople / Chris Ellys / a ďalší (Lokál fest) – Camping Manínska Tiesňava, od 14.00

Prešov:

  • ÔK / Detox of a Pony (Čau. Koľko je vstup?) – Wave, 20.00

Rožňava: 

  • Nina Rosa – Kultúrno-kreatívne centrum Kláštor, 20.00

Šaľa:

  • Hex / King Shaolin / Argon a ďalší (Šaliansky jarmok) – od 20.00

Trenčín:

  • Pil C (Odsúdený Na Úspech) – Piano Club, 20.00
  • Jordy Ray a ďalší (House Rezident Night) – 3plex Club, 21.00

Trnava:

  • Polemic / Konflikt / Doga / Ploštín Punk a ďalší (Ekofest) – Záhrady Západoslovenského múzea, od 14.00

Turzovka:

  • Kontrafakt / Kmeťoband / Malalata / Medial Banana (Jánske dni) – Areál športu a oddychu, od 17.00

Zákamenné:

  • DJ Nasťa (Police Party) – Kuvajt, 21.00

Zeleneč:

  • Braňo Jobus pre deti / Marek a Martin Geišbergovci a ďalší (Divadlo pod nebom) – Vinohrad, od 14.00


Žilina:

  • DMS (Huhu tour) – Event House, 20.00

Nedeľa 26. 6. 2022

Banská Štiavnica:

  • Rehakova / Knight / Lee (Zvuk for Štiavnica) – Art Cafe, 10.00

Bardejov:

  • Posledné decembrové dni (Domáca kapela) – Bašta, 20.00

Bratislava:

  • Tibor Iván (Nedeľné matiné) – Mirbachov palác, 10.30
  • Nestarnúce melódie – DK Lúky, 17.00
  • Jana Kirschner – Pláž pod Ufom, 19.00
  • Zoran Dukić (Gitarový festival J. K. Mertza) – Zrkadlová Sieň Primaciálneho Paláca, 19.00
  • Ana Kravanja & Samo Kutin / Iztok Koren (T3 x EThno) – T3 – kultúrny prostriedok, 19.00
  • Peter Zajíček, Lenka Máčiková, Matúš Šimko, Martin Babjak, Renáta Ptačin – N. Jommeli: Don Trastullo (Opera Aeterna V) – Záhrada Albrechtovcov, 20.00

Dolná Krupá:

  • Orchester Jeana Valjeana / Dominika Mirgová / Morena band / a ďalší (Festival LEStival) – Kaštieľ, od 10.00

Hniezdne:

  • No Name / Hrdza a ďalší (Nestville Open Fest) – Nestville Park, od 10.00

Kluknava:

  • Katka Koščová a Daniel Špiner / Tomáš Buranovský / Peter Armstrong Ondria a ďalší (Živý FEST) – Kaštieľ Biela Dáma a Čierny Rytier, od 15.00

Košice:

  • Ukrajinský národný zbor Karpaty a hostia (30. výročie vzniku) – Historická radnica, 17.00

Nitra:

  • Cigánski diabli (Galavečer 15 rokov) – Amfiteáter, 19.00

Piešťany:

  • Solamente Naturali & Zuzana Mojžišová (Folklór v baroku a dnes) – Dom umenia, 19.30

Prešov:

  • Katarína Koščová, Daniel Špiner a sláčikové kvarteto – PKO Čierny Orol, 19.00
  • John Shannon, Ruslan Sirota, Peter Slavov, Martin Valihora – Waking vision (One Day Jazz Festival) – Christiania, 19.00

Ružomberok:

  • Rastislav Adamko, Miriam Žiarna, Zuzana Zahradníková (Organový festival) – Jezuitský kostol, 18.00

Spišský hrad:

  • ABBA symphonic show – Nádvorie, 19.00

Šarišské Bohdanovce:

  • Sokoly a ďalší (Dni obce), od 17.00 

Východná:

  • Beáta Dubasová / Janko Lehotský / Pavol Hammel / Vašo Patejdl (LEGENDY Open Air Tour 2022) – Amfiteáter, 19.00

Zlaté Moravce:

  • Desmod – Amfiteáter, 19.00

Pondelok 27. 6. 2022

Bratislava:

  • Parabola (Gitarový festival J. K. Mertza) – Koncertná sieň Klarisiek, 19.00

Oravská Poruba:

  • SCS Super Trio – Kemp Tília Gäceľ, 17.30

Utorok 28. 6. 2022

Banská Bystrica:

  • SCS Super Trio – Hogo Fogo, 19.30

Bratislava:

  • Polemic & Medial Banana – Pláž pod Ufom, 19.00
  • Nate Smith / S. Hošek (Open-Air Jarné jazzáky 2022) – Sankt Vitus Kaffee, Rusovce, 19.00
  • El Parnasso (Gitarový festival J. K. Mertza) – Koncertná sieň Klarisky, 19.00

Trnava:

  • Miro Jaroš (Tobogan turné so Seditkami) – Amfiteáter, 17.00

Žilina:

  • David Dorůžka, Piotr Wyleżoł, Ballard / John Shannon, Ruslan Sirota, Peter Slavov, Martin Valihora – Waking vision (One Day Jazz Festival) – Mestské divadlo, 19.00

text: Jozef Husovský
foto:

You may also like

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

More in:Live