Live

„Ďakujeme, že sa vám naša muzika toľké roky páči,“ povedal Ivan Tásler na Dobrom Festivale. S IMT Smile uviedli do života album 30 x 30 a prevzali si platinovú platňu

V piatok 17.6 počas vystúpenia skupiny IMT Smile na Dobrom Festivale v Prešove,  si skupina prevzala ocenenie „platinový album“ za minuloročný počin Srdce Rozum Boulevard.  Album, ktorý zohral veľmi dôležitú úlohu vo fungovaní celej skupiny. 

„Máme 30 rokov. V roku 1992 sme sa s mojím bratom, niekde pri Tomášikovej ulici, ešte Maťo Migaš spolu s nami, rozhodli, že vymyslíme túto kapelu. To bol nápad,“ prihovoril sa publiku s úsmevom po odohratí piesne Kapela, Ivan Tásler. Vzápätí pozval na pódium Petra Riavu, ktorý je riaditeľom vydavateľstva Universal Music Slovakia. S Petrom a firmou Universal Music spolupracujeme nepretržite už od roku 1998. 

„Toto je naozaj výnimočná chvíľa. Práve tu na Dobrom festivale a v meste, kde za posledných 30 rokov, si dovolím tvrdiť vznikla, tá najlepšia slovenská hudba, kapela IMT Smile, rád by som odovzdal Ivanovi a celej kapele platinový album za predaj albumu Srdce Rozum Boulevard,“ uviedol na pódiu Peter Riava, ktorý skupine IMT Smile odovzdal platinový album.

IMT Smile

Peter Riava z vydavateľstva Universal Music Slovakia priniesol na Dobrý Festival „platinu“ za album Srdce Rozum Boulevard, ktorý odovzdal kapele IMT Smile počas koncertu pred domácim publikom.

„Ďakujem, že sa vám naša muzika páči už toľké roky,“ poďakoval Ivan Tásler nielen fanúšikom na festivale v Prešove. 

Hneď na to došlo na „krst“ exkluzívneho boxu s názvom 30×30, ktorý obsahuje nielen výberovku tridsiatich hitov IMT Smile, ale tiež spevník pre gitaru a spev,  trsátko a knihu fotografií 30 rokov IMT Smile.

Spolu s bratom Mirom a Petrom Riavom, tak uviedli túto novinku do života. „ V rámci nášho oslavného roka sme si pripravili rôzne zaujímavé veci a jednou z nich je takýto špeciálny box. Neviem, či sme to niekedy vôbec robili, ale len v Prešove to môžeme urobiť“. 

IMT Smile

IMT Smile pripravili k 30. výročiu zloženia kapely špeciálny box 30 x 30. Ako prví si ho mohli kúpiť návštevníci Dobrého Festivalu v merch stánku kapely počas celého podujatia.

Ako povedal Ivan Tásler, v rámci oslavného roka majú pripravených veľa rôznych zaujímavých vecí. Tou ďalšou budú určite nové piesne, ktoré skupina nahráva a tvorí popri svojom Summer Tour 2022.

Pozrite si galériu z vystúpenia IMT Smile na Dobrom Festivale a fotografie z prvého dňa.

redakciu informoval Tomáš Karpel z vydavateľstva Universal Music Slovakia
foto: Peter Ivan, Adam Zvolenský (titulná foto)

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live