Live

Slipknot privezú do Bratislavy jednu z najvýznamnejších súčasných metalových kapiel

Americká metalová skupina Slipknot, ktorá sa fanúšikom tvrdej muziky predstaví už začiatkom augusta, do Bratislavy privezie špeciálneho hosťa – ukrajinskú kapelu Jinjer.

Slipknot známi svojimi vystúpeniami v maskách, ktorí aktuálne brázdia svetom so svojím turné, na Slovensku odohrajú svoj prvý koncert už 03.08.2022 na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.  

Fanúšikovia metalu sa môžu tešiť na prierez 25-ročnej tvorby mimoriadne populárnej metalovej kapely, ale aj na piesne z ich posledného štúdiového albumuWe Are Not Your Kind, ktorý vydali v roku 2019. Organizátori predpokladajú, že počas koncertu môže zaznieť aj najnovší singel The Chapeltown Rag, ktorý sa objaví na pripravovanom albume.  Frontman skupiny Corey Taylor totiž v jednom z rozhovorov len nedávno ohlásil, že vydanie novej štúdiovky je na spadnutie. „Momentálne nemáme presný dátum, ale som tu, aby som povedal, že nebudete čakať veľmi dlho. Sľubujem vám, že sa čoskoro dočkáte novej hudby od Slipknot.“

Bratislavský koncert otvoria špičkoví Jinjer

Na koncert v našich končinách sa Slipknot rozhodli pozvať hostí, ktorí vo svete tvrdej muziky za posledné roky zaujali metalovú komunitu. Reč je o ukrajinskej kapele Jinjer, ktorá si na konto úspechov pripísala ocenenie – Najlepšia ukrajinská metalová hudobná skupina roka 2013, ale aj, vďaka svojej neúnavnej tvrdej práci, viac ako 250 miliónov streamov/vzhliadnutí na všetkých hudobných platformách, či miliónové videnia na youtube a stala sa tak jednou z najhorúcejších a najvzrušujúcejších kapiel moderného metalu.

Bratislavskému publiku sa zoskupenie predstaví v aktuálnom zložení: Tatiana Shmayluk – spev, Roman Ibramkhalilov – gitara, Eugene Abdukhanov – basgitara a Vlad Ulasevich – bicie a ponúknu kompiláciu svojich skladieb zo štúdiových albumov Inhale, Don’t Breathe (2012), Cloud Factory (2014), King of Everything (2016), Macro (2019) či EP-čiek Objects In Mirror Are Closer Then They Appear (2009), Micro (2019) a Wallflowers (2021).

Vstupenky na prvý koncert kapely Slipknot na Slovensku, ktorý sa uskutoční 03.08.2022 na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, je možné zakúpiť na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal.

redakciu informovala PR manažérka Jana Marczellová za agentúru Vivien
foto: Alina Chernohor (titulná, Jinjer)

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live