Live

Koncertná mapa Slovenska (13. 7. – 19. 7. 2022)

Čaká nás letný týždeň plný hudby, ako sa patrí. Mladý bubeník Mattia Müller sa dal dokopy so svojimi spolužiakmi z Berklee College of Music, aby spolu vdýchli život projektu Delo Sauce a vyrazili na Slovak Summer Tour 2022. Svoju túrku začnú na Open Jazz Feste v Novom Meste nad Váhom, ktorý okrem nich predstaví ďalších veľmi zaujímavých muzikantov. V nedeľu sa presunú do hudobného klubu Stromoradie v Prešove.

Priaznivci alternatívnej hudby si prídu na svoje na hrade Bzovík, na ktorom začína Slovenské alternatívne leto. Ďalšiu veľmi zaujímavú akciu ponúkne Jelšava v podobe festivalu Hradby samoty.

Tí, ktorí by sa radi naučili spievať, hrať na hudobný nástroj, remeslám, ale hlavne tancu, majú príležitosť od 14. – 17. júla počas festivalu Rozhybkosti, ktorý roztancuje a rozospieva amfiteáter vo Východnej.

Milovníci heavy metalu si určite nenechajú ujsť koncert legendy Accept v Seredi, na ktorom metaloví bardi predstavia svoj nový album Too Mean To Die. Milovníci severského metalu sa naopak stretnú na koncerte nórskej folk-dark ambient formácie Wardruna na Devíne. True thrash metalisti na Death Angel v košickom Collosseu.

Letné turné pod vlastnou taktovkou zaháji Slobodná Európa so špeciálnym hosťom Catastrofy v amfiteátri v Banskej Štiavnici a o deň neskôr v žilinskom klube Smer Klub 77.

Na Šarišskom Hrade sa cez víkend uskutoční Filmová noc na Hrade, ktorá okrem skvelej filmovej ponuky prinesie už tradične aj kvalitný hudobný program. Vystúpia Katka Koščová, Ôk, Marvik, Swing Time For, At Once Duo, Chris Ellys a poľská world music formácia Vechi Acum.

„Jedu domů slzy roně / s taškou plnou třísek, / houpacího dal jsem koně / na nucený výsek.“ V utorok rozbehne svoje koncertné turné po Slovensku autor tejto smutnej básne, folkový hráč so slovami Karel Plíhal.

Užívajte si hudbu leta naplno!

Prečítajte si rozhovor: Počas jam session na neho nakričali hudobníci priamo na pódiu. Bubeník Mattia Müller teraz študuje na prestížnej Berklee College of Music

Mattia Müller. foto: Pavol Staník

Streda 13. 7. 2022

Pavol Hamel. foto: Yurkovic

Bratislava:

  • Tina (Live koncert) – Alchymista, 19.00
  • Wardruna – hrad Devín, 20.00
  • Jarolím Emmanuel Ružička a Peter Luha (Magic of 10 strings) – Nádvorie Zichyho paláca, 20.00

Červený kláštor:

  • Pavol Hammel (Kláštorné kultúrne leto 2022) – Múzeum Červený kláštor, 20.30

Strečno:

  • Lenka Filipová (Na hrade 2022) – Hrad Strečno, 18.00

Trenčín:

  • DJ Shaggy (Wednesday party) – 3plex Club, od 21.00

Trnava:

  • Adam Ben Ezra (Trnavský Jazzyk 2022) – Nádvorie, 20.00

Štvrtok 14. 7. 2022

Zuzana Mikulcová.foto: Barbora Mochowa

Banská Bystrica:

  • DEF!N!T!VUM – Ursiny, Filip, Daniš tribute – Hogo Fogo, 20.00

Bojnice:

  • Barbora Piešová s kapelou – Meridiana, 18.30

Bratislava:

  • Dychová hudba Spojár – Hviezdoslavovo nám., 17.00
  • Bolides / Roc’hann (Francúzsky deň) – Hlavné námestie, od 18.00
  • Genuine Jacks – Propeller, 18.00
  • Maki Namekawa, Dennis Russell Davies, Cori O’Lan (Pianographique) – Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, 20.00
  • Dj Setondji (Francúzska noc) – Good Life Club, 21.00

Bzovík:

  • God and Eve / Kubo Ursiny & Modrý vrch live / Gramcovačka Sound System a ďalší (Slovenské alternatívne leto, od 19.00

Jelšava:

  • Standard Society / Mike Nylons / Teapot a ďalší (Festival Hradby samoty) – Kaštieľ Coburgovcov, od 17.00

Košice:

  • Lash&Grey (Slávnostné otvorenie nového verejného priestoru Playko) – Mestský park, od 16.00
  • Space Cats / Rodion Sun Lion (Koncerty na dvore) – Tabačka Kulturfabrik, 21.00
  • DJ Jose Garcia / DJ Roland Kadela (Mexická noc v JAZZe) – Jazz Club Cafe, 21.00

Poprad:

  • Karel Zich revival Band (Revivalové štvrtky) – Nám. sv. Egídia, 19.00

Prešov:

  • Alberto Garcia, David Bílek, Cyril Kubiš, Eddy Portella a Michal Cába (Flamenco Summer Night) / Antoni O’Breskey, Consuelo Nerea, Ultan O’Brien a Leonorou Lyne (Nomadic Piano Project) – nádvorie PKO – Čierny Orol, 18.00

Košice:

  • Death Angel / Black Light – Collosseum Club, 19.00

Modra:

Bukasový Masív / Ján „Ponka“ Duban / Peter „Bonzo“ Radványi / Pavol Šma – Juriček / Kubo – čítanie pre deti – Modranská železnica, 17.00

Rimavská Sobota:

  • Maduar / Verona / Maxim Turbulenc / Kmeťoband / Ivanna / Salco a ďalší (90´ Party) – Amfiteáter, od 17.00

Trnava:

  • Zuzana Mikulcová Band (Trnavský Jazzyk 2022) – Nádvorie, 20.00

Turčianske Teplice:

  • Vidiek (Koncertné leto v Zlatých kúpeľoch Turčianske Teplice) – Reštaurácia u Palatína, 19.30

Zvolen:

  • Lenka Filipová (Na hrade 2022) – Zvolenský zámok, 18.00

Piatok 15. 7. 2022

Slobodná Európa ide na vlastné letné koncerty so špeciálnym hosťom Catastrofy. foto: Martina Mlčúchová

Banská Štiavnica:

  • Slobodná Európa / Catastrofy – Amfiteáter, 19.00

Bardejov:

Hypo Kyrie (Musica Terasa) – Bašta, 20.00

Bratislava:

  • Forbidden Society / PRFCT Mandem a ďalší (Grillegalized Open Air 2022) – Zlaté piesky, od 15.00
  • DJ Jimmy Pé (Hodinový set) – Múzeum hodín, 20.00
  • DJ Peter Hurajt (10. narodeniny clubu Hron) – Club Hron, od 21.00
  • DJ Diablo & DJ Krto (Indietronica) – KC Dunaj, 21.00
  • Olga Korol / Hendriks Toth / Martin M / Red Meat Therapy a ďalší (Stranded) – Sun Deck, 22.00
  • Voyage of Transcendance (Decadance) – Wax, 22.00
  • Kiki Nation – Nová Cvernovka, 23.00

Bzovík:

  • -123 min. / vLáska / NTS trio / Tibor Feledi Kairos Quintet a ďalší (Slovenské alternatívne leto, od 14.00

Dubnica nad Váhom:

  • S hudbou vesmírnou (Babylon 2022) – Park Jána Baltazára Magina, 21.00

Duchonka:

  • Separ / Majk Spirit & DJ Grimaso / Samey / Radikal Chef / Frayer Flexking / Lucabrassi10x / Astralkid22 / Tian Moon a ďalší (Hip Hop žije Duchonka 2022) – Hradza, od 17.00

 

Veľký Šariš:

  • Marvik, Swing Time For (Filmová noc na Hrade) – hrad Šariš, 17:00Celý filmový, hudobný program a program pre deti na webe FNNHlístky na Filmovú noc na hrade: Vlastný online predaj

Jaslovské Bohunice:

  • Kamelot / Bukasový Masív / Neznámi / Mlékojedi / Michal Tučný Revival Plzeň (Countryfest) – Amfiteáter, od 18.30

Jelšava:

  • Owlsilar Gate / Jaankikangas + VJ JV / Blind Ruler Cursed Land / Greyarea / Exui / Fero Király a ďalší (Festival Hradby samoty) – Kaštieľ Coburgovcov, od 12.00

Kežmarok:

  • Lenka Filipová (Na hrade 2022) – Nádvorie hradu, 18.00

Kokava nad Rimavicou:

  • Natascha Wright / Joe Thompson / Ray Horton a ďalší (Festival Kokava 2022) – Amfiteáter, od 19.00

Lučenec: 

  • Kali & Peter Pann – Amfiteáter, 20.00

Ľubotice:

  • Kabát revival (Letný ľubotický festival) – reštaurácia U suseda, 21.00

Margecany:

  • Tomáš Buranovský (Dni obce – Vitaj leto) – pred obecným úradom, 18.00
  • Lukáš Adamec (Dni obce – Vitaj leto) – pred obecným úradom, 20.00

Martin:

  • Arax / Deer / Dykman & Dekel / Juju Planet Dub / Kutlo / Moja Reč / Roots / Skaro / Subtension / Tono S. / Škrupo a ďalší (Roots Festival 2022) – Kúpalisko Sunny Martin, od 20.00

Darkness Positive vystúpia v piatok na Open Jazz Feste na Zelenej Vode v Novom Meste nad Váhom. foto: archív Darkness Positive

Nové Mesto nad Váhom:

  • Darkness Positive / Ondřej Ruml jazz Quintet / Jonathan Ramirez Garcia projekt a ďalší (Open Jazz fest) – Zelená voda – amfiteáter, od 19.00lístky na Open Jazz Fest: Ticketportal

Poprad:

  • Peter Bič project (Koncertné piatky) – Nám. sv. Egídia, 19.00

Prešov:

  • DJ Pilier (Východisco na vlnách) – Wave, 20.00
  • Martin Geišberg & Richard Autner Band – Christiania, 20.30

Sereď:

  • Colonia / Verona / Maduar a Ivana Bagová / MC Erik feat. Ivana / Exil / DJ Julo alias Python a ďalší (Retro fest) – Camping Sereď, od 18.00

Stupava:

  • Dávid Bílek / Ponte Pardo / Academia Flamenca (La Noche Flamenca Summer párty) – Plecháč, 20.00

Vyhne:

  • Hrdza – Penzión Michaela, 18.45

Zákamenné:

  • DJ Cargo / DJ stoRm – Kuvajt, 21.00

Zvolenská Slatina:

  • Pavol Hammel / Ján Lehotský / Vašo Patejdl / Beáta Dubasová (Boney M a Legendy) – futbalové ihriská, 17.30

Žilina:

  • DubVision / Andee / Luis de Mark / Martin Cehelsky / Stanley White / Wotty a ďalší (Be Alright 2022) – eXtreme Park, od 19.00

Sobota 16. 7. 2022

 

Babkov:

  • Sokoly – Obecné slávnosti, 14.30

Banská Bystrica:

  • JD WALTER – Nikitin / Bugala / Šrámek / Griglák / Ševčík – Hogo Fogo, 19.30
  • Kali & Peter Pann – Amfiteáter, 20.00

Banská Štiavnica:

  • Cinemagic (Magický večer filmovej hudby) – Amfiteáter, 20.15

Bratislava:

  • Culture Shock / The Upbeats / Ripple / A-Cray / Cockroach / Drawn Moon / Ess / 
  • Bëora ďalší (Let It Roll Warm-Up) – Majestic Music Club, od 19.00
  • Malevolent Creation / Dehydrated – Randal Club, 20.00
  • Lash&Grey – Nádvorie Zichyho paláca, 20.00
  • Keith Carnal / Bari / DJ Toky / Hasky / Nina Farrina / Nitromi Galien / Samotar / Yuhøs a ďalší (Radosť Summer Open Air 2022) – Zlaté piesky, od 20.00
  • DJ Julah a DJ Le Petit Nicolas (Balkan Beats) – KC Dunaj, 21.00
  • Loko Loko / Tony T / Enzyy810 / Raphael a ďalší (DropTop) – Sun Deck, 22.00
  • Underoof meets Wen & Duch – Hopkirk Club, 22.00
  • Kiki Nation – Nová Cvernovka, 23.00

Bzovík:

  • Bez ladu a skladu / Martin Geišberg & Richard Autner Band / Beata Hlavenková a kapela Snů / Blikajúci Dychový Hudobný Systém a ďalší – Slovenské alternatívne leto, od 10.00

Domaša:

  • DJ Spanq, DJ Pilier a DJ Niktosh (Východisco) – loď Bohemia, Dobrá, od 19.00

Dubnica nad Váhom:

  • Hex / Orchester Jeana Valjeana / Morena band – Andrea Bučko & Dominika Kavaschová / Family Friend (Babylon 2022) – Park Jána Baltazára Magina, od 16.00

Duchonka:

  • Kontrafakt / Pil C / Nerieš / Momo / Majself / Erik Tresor / Norki a ďalší (Hip Hop žije Duchonka 2022) – Hradza, od 10.00

Filmová noc na hrade Šariš ponúkne v piatok a sobotu filmy, hudobný program a program pre deti.

Veľký Šariš:

  • Katka Koščová / Ôk / At Once Duo / Chris Ellys / Vechi Acum (Filmová noc na Hrade) – hrad Šariš, 09:00Celý filmový, hudobný program a program pre deti na webe FNNHlístky na Filmovú noc na hrade: Vlastný online predaj

Hruštín:

  • Gladiator (Dni obce) – 19.00

Jaslovské Bohunice:

  • Tomáš Klus a jeho Cílová skupina / Bystrík Banda / Vojta Nedvěd s kapelou / Country Limit Club / Pacipacifik a ďalší (Countryfest) – Amfiteáter, od 13.30

Jelšava:

  • Darkram – Ramon Moro / Dead Factory / Waclaw Zimpel / Einleitungszeit a ďalší (Festival Hradby samoty) – Kaštieľ Coburgovcov, od 12.00

Kajal:

  • Vidiek (Obecné dni) – 22.00

Margecany:

  • Heľenine oči (Dni obce – Vitaj leto) – pred obecným úradom, 17.30
  • Adam Ďurica (Dni obce – Vitaj leto) – pred obecným úradom, 20.30

Myjava:

  • Hex – Amfiteáter, 18.00

Námestovo:

  • Gleb – Imperia-M Exclusive, 21.00

Nitra:

  • The Backwards – Amfiteáter, 19.30
  • Bijouterrier – Music a Cafe, 20.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • Mattia Müller a Delo Sauce / Alan Bartus trio feat. Howard Curtis / Milo Suchomel / Charlie Hunter & Lucy Woodward a ďalší (Open Jazz Fest) – Zelená voda – amfiteáter, od 19.00lístky na Open Jazz Fest: Ticketportal

Prešov:

  • Kristína & band – Jazdecký areál, 18.00

Rožňava:

  • Riava – Kultúrno-kreatívne centrum Kláštor, 20.00

Sereď:

  • Colonia / Verona / Maduar a Ivana Bagová / MC Erik feat. Ivana / Exil / DJ Julo alias Python a ďalší (Retro fest) – Camping Sereď, od 18.00
  • Accept – Mestský amfiteáter, 21.00

Spišské Podhradie:

  • DJ EKG (Sunset Boulevard) – Nádvorie Spišského hradu, 17.00

Trenčín:

  • Sima / Lucas Hely a ďalší – Elements Cocktail & Coffee, 18.00

Veľké Uherce:

  • Horkýže Slíže – Na kameni, 19.00

Žilina:

  • Slobodná Európa / Catastrofy – Smer Klub 77, 20.00

Nedeľa 17. 7. 2022

Slovenský bubeník Mattia Müller pozval na summer tour svojich spolužiakov z Berkler College of Music. V nedeľu vystúpia v prešovskom hudobnom klube Stromoradie.

Bratislava:

  • SwinGang (Roztancovaný swing) – Hviezdoslavovo nám., altán, 18.00
  • Leila Akhmetova, Ken-Wassim Ubukata, Ladislav Fančovič – Saxophone Connections (Hortus Artis 2022) – Záhrada Domu Albrechtovcov, 18.00
  • Backwards – „slovenský Beatles“ – Závodisko, V časti „ na lúke“, 19.15

Hlohovec:

  • Lenka Filipová (Na hrade 2022) – Hlohovský zámok, 18.00

Prešov:

  • Mattia Müller presents Delo Sauce – Stromoradie, 20.00lístky na Delo Sauce: Ticketportal

Ružomberok:

  • Ján Gašpárek, Vladimír Kopec (Organový festival) – Jezuitský kostol, 18.00

Trenčianske Teplice:

  • Robo Opatovský – Kursalon, 19.00

Pondelok 18. 7. 2022

Bratislava:

  • Copenhagen Showband – pochod ulicami Starého mesta, od 11.00, Hlavné námestie, 16.00
  • Cro-Mags + support: True Reason / Face Defect – Fuga, 19.00

Levice:

  • Delo Sauce – Na Kus Reči, 20.00

Utorok 19. 7. 2022

Bratislava:

  • Delo Sauce – Nu Spirit Club, 19.00
  • Karel Plíhal (Koncertné turné – 40 rokov na scéne) – Koncertná sieň Klarisky, 19.30

Košice:

  • Artificial Brain / Devoid Of Thought / Contempt – Collosseum, 19.00

Odporúčané blížiace sa podujatia:

29.-31. júl
Liptovský Mikuláš – Mikulášsky jazzový festival

účinkujúci: Lukáš Oravec Quartet feat. Robert Szakcsi Lakatos & Tony Lakatos /Mattia Müller presents DELO SAUCE /Beata Hlavenková a Kapela Snů – Sně /Golnar & Mahan Trio Nikol Bóková Quartet /Radovan Tariška & Cubanos feat. Carlos Sarduy and Rolando Luna a ďalší

viac info na webe festivalu

lístky: Predpredaj.sk

Ak chcete, aby sa v našich prehľadoch objavili aj Vaše podujatia, napíšte nám na email koncerty@mojamuzika.sk. Uveďte názov podujatia, miesto, mesto, dátum a čas.

text: Jozef Husovský
titulná foto: Adam Zvolenský

 

VSTUPENKY

Prečítajte si

Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Viac:Live