Live

Poľská kapela Vechi Acum má namierené do ďalekej Austrálie. Ešte predtým odohrá koncert na Hrade Šariš, kde sa stretne aj s Katkou Koščovou

Už o niekoľko hodín odštartuje na Hrade Šariš multižánrový festival Filmová noc na hrade (FNNH). Hviezdnu filmovú ponuku doplní aj tento rok kvalitný hudobný program. Marvik, Chris Ellys, Katka Koščová, Vechi Acum a mnohí ďalší hudobníci vystúpia naživo priamo na hradnom kopci.

Súčasťou pestrej programovej mozaiky obľúbeného festivalu Filmová noc na hrade sú každoročne aj hudobné koncerty. Jubilejný 10. ročník nebude výnimkou a návštevníci sa môžu tešiť na zaujímavých interpretov. 

Poľská world music skupina Vechi Acum už predviedla svoje umenie v New Jersey či Chicagu a onedlho zavíta aj do Melbourne a Sydney. Ešte predtým ich však čaká zastávka na Hrade Šariš. „Hudba našej skupiny znela na mnohých miestach v Poľsku, ale aj vo svete, no nikdy sme nehrali v ruinách hradu. Bude to špeciálna udalosť pre nás a rovnako aj pre divákov,“ opisuje pocity pred koncertom huslistka a vokalistka Barbara Motyka z formácie Vechi Acum. 

V minulosti na Filmovej noci na hrade koncertovali Chiki liki tu-a, Komajota, Edo Klena, Thierry Ebam a ďalší. foto: smARTin

Vechi Acum vystúpia na hlavnom pódiu v sobotu podvečer (16.7.2022, o 18:00 hod.) Neskôr ich vystrieda prešovská speváčka Katka Koščová (16.7.2022, o 19:30 hod.), ktorá hovorí o Hrade Šariš ako o špecifickom mieste, ktoré je jej veľmi blízke. Páči sa mi myšlienka oživovania hradov na Slovensku takýmto spôsobom, cez kultúrne podujatia. Na hrade vystúpim spolu s gitaristom Jamesom Evansom, bude to pre nás prvý spoločný koncert a okrem mojich autorských piesní zahráme aj niekoľko prevzatých, ktoré máme radi.“

Na festivale Filmová noc na hrade 15. a 16. júla 2022 predvedie svoje umenie aj mnoho ďalších muzikantov, ktorých stojí za to vidieť a počuť naživo. V piatok svoju tvorbu predstaví mladá prešovská kapela Marvik a  vystúpi aj Žojco Havadej so skupinou Swing Time For. V sobotu prídu na rad At Once Duo, nádejné muzikantské zoskupenie ÔK, či prešovský Ed Sheeran známy ako Chris Ellys.

Neváhajte a príďte si na Hrad Šariš vychutnať atmosféru Filmovej noci na hrade už tento víkend. Vstupenky a kompletný program, ktorý zahŕňa filmy, hudbu a program pre deti nájdete na webe festivalu.

text: Vlado Tomek, PR manažér Filmovej noci na hrade
foto: Vlastimil Slávik

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live