Live

Koncertná mapa Slovenska (1. 6. – 7. 6. 2022)

Počas prvého júnového týždňa sa pomaly otvára vrece plné letných festivalov. Zároveň prichádza čas jarmokov, hodov, Dní miest a obcí, ktoré poskytnú svoje pódiá aj kvalitným koncertom.

Nielen Trojičné námestie, ale celá Trnava bude cez víkend žiť jedným z najväčších gospelových festivalov v strednej Európe, ktorého prvý ročník sa konal už pred tridsiatimi rokmi. Postupne sa rozrastal a dokázal ponúknuť svetové gospelové kapely z USA, Kanady, Nového Zélandu, Austrálie, Veľkej Británie, Nórska, Nemecka, Českej republiky, Poľska, Maďarska, Ukrajiny a samozrejme Slovenska, akými boli a sú napr. Third Day, Switchfoot, Newsboys, Delirious? a ďalšie. Na festivale však vystúpili a vystupujú aj hudobníci, ktorí nie sú gospelovo vyprofilovaní, ako napr. Richard Müller, Jana Kirschner, Dan Bárta a ďalší. Tento rok príde s programom pre deti Braňo Jobus či Baštrng.
Relatívne mladý festival Hudba v meste čaká v piatok podvečer na tých, ktorí sa rozhodli tráviť čas v prešovskej Záhrade umenia. Viac o podrobnostiach sa dočítate v našom nedávnom rozhovore s organizátorom Andrejom Farkašom.

Začiatky tria Partnership Unlimited, ktoré tvoria basgitarista Oskar Rozsa, klavirista Ondrej Krajňák a bubeník Emil Frátrik, siahajú do roku 2009. Od pondelka 6. júna spolu s hosťom trubkárom Oskarom Törökom vyrazia na turné po slovenských kluboch, ktoré sľubuje triešť inšpiratívnej hudby.
Nechajte sa zviesť!

Streda 1. 6. 2022

Banská Bystrica:

  • Laco Deczi a Celula New York – Robotnícky Dom, 19.30 (zmena miesta konania, pôvodne sa mal koncert konať v Hogo Fogo Jazz & Art Club, organizátori ho presunuli z dôvodu vysokého záujmu o lístky)

Bratislava:

  • Sisa Michalidesová a F. Kovár, J. Lieskovská, S. Hošek (Veľkí herci malým deťom) – Rázusovo nábrežie, pri Propelleri, 17.00
  • Ľubomír Gašpar Cimbal project feat. Sisa Fehér (krst CD Ľubozvuk) – Malé koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, 19.00
  • Alyona Alyona – Nová Cvernovka, 21.00

Humenné:

  • Via Arto – History art & Music, od 16.00

Nové Mesto nad Váhom:

  • Šansónový Večer Evy Pavlíkovej – Blue Note, 20.00

Piešťany:

  • Slovenský komorný orchester (Slávnostný otvárací koncert 67. mfP) – Dom umenia, 19.00

Žilina:

  • Michal Bugala, Michal Vaňouček, Robert Balzar Trio (Komorný koncert) – Mestské divadlo, 19.00

Štvrtok 2. 6. 2022

Bratislava:

  • La3no Cubano (krst albumu) – Pink Whale, 18.00
  • Slovenská filharmónia, Slovenský komorný orchester, Slovenský filharmonický zbor (Koncert solidarity) – Koncertná Sieň Slovenskej Filharmónie, 19.00
  • FVLCRVM AV show + Kewu – Nová Cvernovka, 20.00

Košice:

  • Srnka (SoundFabrik) – Tabačka Kulturfabrik, 21.00

Nitra:

  • Piesňový Recitál Petra Mikuláša & Jana Nagy-Juhász – Nitrianska galéria, 18.00

Piešťany:

  • Laco Deczi a Celula New York – Na Panvici, 19.00

Prešov:

  • At Once Duo (sprievodný program festivalu Hudba v meste) – Poetika, 20.00

Piatok 3. 6. 2022

IMT Smile takisto zahájili sériu letných koncertov. Tento rok kapela oslavuje 30 rokov na scéne. foto: Peter Ivan (miniDobrý Festival 2021)

Banská Bystrica:

Maya Gal Hanna + Divadlo Štúdio tanca (Dní detí / 2v1) – Divadlo Štúdio tanca, 19.00

Betliar:

Katarína Koščová a Daniel Špiner (Koncert pod korunami stromov) – záhrada kaštieľa, 18.00

Bernolákovo:

  • X Band (Dni obce Bernolákovo) – hlavné pódium, 19.30
    Homosapiens (Dni obce Bernolákovo) – hlavné pódium, 20.40
    Vidiek (Dni obce Bernolákovo) – hlavné pódium, 22.00
    Niečo navyše (Dni obce Bernolákovo) – hlavné pódium, 23.30
    DJ Laco Mini Minuš (Dni obce Bernolákovo) – hlavné pódium, 00.35

Bratislava:

  • UC Berkeley Symphony Orchestra – Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, 19.00
  • Slovenský filharmonický orchester (Wolfgang Amadeus Mozart) – Reduta Slovenskej filharmónie, 19.00
  • Sima („OMG & STORY“ Tour – krst albumov) – Majestic Music Club, 19.00
  • Zabiť Františka / Matej Tále + ďalší – Garáže pod Prístavným mostom, 19.00
  • Walter Schnitzelsson DJ set / Diablo & Krto (Indietronica) – KC Dunaj, 20.00
  • IBA BAŠÁVEL – Nótár Mary – Club Hron, 21.00
  • Asquith / Inkwall + ďalší (Laced) – Nová Cvernovka, 22.00
  • Abem Exui / LemonWhore / Bronx Brody (Fairycore Syndicate) – Fuga, 22.00
  • Grafix: Half Life Album Tour (Pulsation Limited) – Sun Deck, 22.00
  • Stame (Pod stanom) – Bohéma, 22.00
  • Kaiser / Linear System / Jun03 a ďalší (PVC) – Wax, 22.00
  • Grafix: Half Life Album Tour (Pulsation Limited) – Sundeck, 22.00

Galanta:

  • Monkey Business – Nádvorie Neogotického kaštieľa, 20.30

Košice:

  • Yearsbelow / Stepaside / From The Depths Of Mexico (Na Východe Stále Nič) – Collosseum, 19.00
  • Redpill / Katharsys a ďalší (BrokenBase XL24) – Stará Sladovňa, 22.00

Prešov:

Nitra:

  • The Broders – Music a Cafe, 19.00
  • Billy Barman – Hidepark, 20.00
  • Pil C (Odsúdený Na Úspech 2022) – Luna Disco Club, 20.00
  • Ontario (Truck Country 2022) – Letisko Nitra Janíkovce, 17.30
    Penco & Eifel a Danča (Truck Country 2022) – Letisko Nitra Janíkovce, 18.50
    Belasí (Truck Country 2022) – Letisko Nitra Janíkovce, 20.10
    Palo Drapák (Truck Country 2022) – Letisko Nitra Janíkovce, 21.30
    DJ Sonic (Truck Country 2022) – Letisko Nitra Janíkovce, 23.00

Nové Mesto nad Váhom:

Ružomberok:

  • Ľudo Kuruc Band – Najväčšie hity Karla Duchoňa (Ružomberský jarmok) – Námestie A. Hlinku, 17.00
    Hrdza (Ružomberský jarmok) – Námestie A. Hlinku, 18.30
    Liveplay – Coldplay Tribute Band (Ružomberský jarmok) – Námestie A. Hlinku, 21.00
    Horkýže Slíže (Ružomberský jarmok) – Námestie A. Hlinku, 23.00

Spišské Podhradie:

  • DJ Mikias (ReOpen-OpenAir 2022) – parkovisko pod Spišským hradom, 20.00
    Deelay (ReOpen-OpenAir 2022) – parkovisko pod Spišským hradom, 21.00
    Befamous (ReOpen-OpenAir 2022) – parkovisko pod Spišským hradom, 21.30
    Tian Moon (ReOpen-OpenAir 2022) – parkovisko pod Spišským hradom, 22.00
    Irit (ReOpen-OpenAir 2022) – parkovisko pod Spišským hradom, 22.30
    Weedhouse – Marko Glows, Sadboy4eva, DJ Wallky (ReOpen-OpenAir 2022) – parkovisko pod Spišským hradom, 23.00
    Alan Murin (ReOpen-OpenAir 2022) – parkovisko pod Spišským hradom, 00.00
    Radikal Chef (ReOpen-OpenAir 2022) – parkovisko pod Spišským hradom, 01.00
    afterparty – DJ Mikias (ReOpen-OpenAir 2022) – parkovisko pod Spišským hradom, 02.00
    afterparty – DJ Wallky (ReOpen-OpenAir 2022) – parkovisko pod Spišským hradom, 03.00

Šurany:

  • IMT Smile – Amfiteáter, 20.00

Topoľčany:

  • Fvck_Kvlt – Autobusová stanica, Nástupište 1 – 12, 20.00

Trenčín:

  • Luis de Mark + Stanley (The Bass Day) – 3plex Club, 21.00
  • Nerieš + support (WAVE Night vol. 4) – Elements Cocktail & Coffee, 22.00

Trnava:

  • Lýdia Rišová (festival Lumen) – Stejdžik, 16.55
    Sima Magušinová (festival Lumen) – Hlavný stage Trojičné námestie – 17.45
    S hudbou vesmírnou (festival Lumen) – Hlavný stage Trojičné námestie – 19.00
    Good Weather Forecast (festival Lumen) – Hlavný stage Trojičné námestie – 20.15
    Daniel Levi (festival Lumen) – Hlavný stage Trojičné námestie – 21.30
    Timothy / Miťo Bodnár / RODS (festival Lumen) – Mestská športová hala, 22.45

Zákamenné:

  • DJ Venca (Oldies Party) – Kuvajt, 21.00

Žilina:

  • Para – Smer Klub 77, 20.00

Sobota 4. 6. 2022

Banská Bystrica:

  • Pil C (Odsúdený Na Úspech 2022) – Ministry of Fun, 20.00

Bernolákovo:

  • Adam Bros (Dni obce Bernolákovo) – hlavné pódium, 19.00
    Star Track (Dni obce Bernolákovo) – hlavné pódium, 20.05
    Los Brados (Dni obce Bernolákovo) – hlavné pódium, 21.15
    Lauko & Chilli Fellaz (Dni obce Bernolákovo) – hlavné pódium, 22.35
    Lukáš Adamec & band (Dni obce Bernolákovo) – hlavné pódium, 00.00
    DJ Laco Mini Minuš (Dni obce Bernolákovo) – hlavné pódium, 01.35

Bratislava:

  • Cigánski diabli (Galavečer 15 rokov) – Bratislavský hrad, 18.00
  • Pražský filmový orchestr (Koncert filmové hudby) – Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, 16.00 a 19.00
  • Skywalker / Years Asleep + ďalší (CrashTest III) – Kulturák klub, 19.00
  • Barbora Piešová (akustický koncert) – Andersen cafe and bar, 20.00
  • Hardbouncer / Insanity + ďalší (Hard Solution 3rd Anniversary) – Wax, 20.00
  • DJ Miko / DJ Metys (Okamžité krepčenie) – KC Dunaj, 21.00
  • Barbellay + Spacer + Lemon Whore (Cr:ave) – Fuga, 22.00

Humenné:

  • Stepaside / Yearsbelow – History art & Music, 20.00

Kátlovce:

  • Bukasový Masív (Kátlovské hody) – ihrisko, 19.30
    King Shaolin (Kátlovské hody) – ihrisko, 21.00
    Guns N´Roses tribute (Kátlovské hody) – ihrisko, 22.30
    Music Band Four (Kátlovské hody) – ihrisko, 00.00

Komárno:

  • B52 zenekar (Klub Koncert) – Pince, 20.30

Košice:

  • Hex – Steel arena – EMF EURO 2022, 18.35

Kuchyňa:

Levice:

  • Samey (Anarchia Tour 2022) – Miami Event Club, 21.00

Lubeník:

  • Adam Ďurica – futbalový štadión, 18.00

Malinovo:

  • IMT Smile / Peter Juhás a ďalší (Apponyiho Juniáles 2022) – Kaštieľ Eberhard, od 13.00

Nitra:

  • Gladiator (Truck Country 2022) – Letisko Nitra Janíkovce, 14.00
    Pengagi (Truck Country 2022) – Letisko Nitra Janíkovce, 17.00
    Bubnová show CAMPANA BATUCADA (Truck Country 2022) – Letisko Nitra Janíkovce, 18.10
    Neznámi (Truck Country 2022) – Letisko Nitra Janíkovce, 19.40
    František a Honza Nedvědi ml. – „Když tátové hráli…“ (Truck Country 2022) – Letisko Nitra Janíkovce, 21.00
    Cico band & René Rendy (Truck Country 2022) – Letisko Nitra Janíkovce, 23.10
    Dj Marcus (Truck Country 2022) – Letisko Nitra Janíkovce, afterparty

Rožňava:

  • Fvck_Kvlt – Kultúrno-kreatívne centrum Kláštor, 21.00

Skalité:

  • Horkýže slíže – Amfiteáter, 20.00

Spišská Belá:

  • Gladiator (Dni mesta) – 20.30

Trenčín:

  • Nerkha – 3plex Club, 21.00

Trnava:

  • Baštrng (festival Lumen) – Kino Hviezda, 12.45
    Braňo Jobus (festival Lumen) – detský program – Stejdžík, 13.30
    Alltide (festival Lumen) – detský program – Stejdžík, 16.15
    Guvna B (festival Lumen) – Hlavný stage Trojičné námestie, 20.00
    Planetshakers (festival Lumen) – Hlavný stage Trojičné námestie, 21.15
    Daniel Levi, Adam Pilát (Afterparty – festival Lumen) – Trnavská arcidiecézna charita, 0.30

Senica:

Chiki liki tu-a / FVLCRVM (DJ set) / The Curly Simon / Queer Jane / Pánko / God and Eve / DJ Ristretko (Fest Fiesta) – Areál Spoločenského domu Kunov, od 13.00

Zvolenská Slatina:

  • Alkehol, Traktor, Törr + hostia – futbalové ihriská, 16.00

Žilina:

  • Adventure Strings – Dom umenia Fatra, 19.00
  • Disident / Dr. Pako / Zpunkruky – Smer Klub 77, 20.00

Nedeľa 5. 6. 2022

Bratislava:

  • Symfonický orchester Slovenského rozhlasu (Camille Saint-Saëns – Karneval zvierat) – Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, 10.00
  • Mária Čírová (Deň ženského zdravia) – Stará tržnica, 19.00

Markušovce:

  • Adam Ďurica (letoHRANIE) – Kaštieľ a letohrádok Dardanely, 18.00

Michalovce:

  • Miro Jaroš (Múzeum deťom) – Zemplínske múzeum, 14.00

Pezinok:

  • The Backwards – Šimák Zámok, 19.00

Svätý Jur:

  • Katarína Koščová (Sit down s Vernonikou) – Kaštieľ Pálffy, 17.00

Pondelok 6. 6. 2022

Banská Bystrica:

  • Ondrej Krajňák, Oskar Rozsa, Emil Frátrik, hosť: Oskar Török (Partnership Unlimited Tour 2022) – Záhrada CNK, 19.00

Bratislava:

  • Imperial Triumphant + support – Kulturák klub, 19.00
  • Fragile – Spilka Beer & Restaurant, 19.30

Košice:

Fucking Violence – Collosseum, 20.00

Prešov:

Akustika a hostia (Dni mesta Prešov) – Hlavná ulica, pódium, 20.00

Trnava:

  • Laura Nielsen, Róbert Pechanec (Pro Musica Nostra Tyrnaviensi 2022) – Zrkadlová sieň Divadla Jána Palárika, 18.00

Utorok 7. 6. 2022

Bratislava:

  • Nestarnúce melódie – DK Zrkadlový háj, 15.00
  • Musica Aeterna – Reduta Slovenskej filharmónie, 19.00
  • Cash Savage and The Last Drinks – Randal Club, 20.00

Košice:

  • Miasmatic Necrosis / Septage / Sangre De Idiotas – Collosseum, 19.00

Lančár:

  • Le Nuove Musiche – Richard Závada, Vladimír Třebický, Marek Kubát (Pro Musica Nostra Tyrnaviensi 2022) – Kostol sv. Michala Archanjela, 18.00

Martin:

  • Ondrej Krajňák, Oskar Rozsa, Emil Frátrik, hosť: Oskar Török (Partnership Unlimited Tour 2022) – Bar Museum, 20.00

Myjava:

  • Jaromír Nohavica – Športová hala, 19.00

Prešov:

  • 1st Slovak Pink Floyd Revival (Dni mesta Prešov) – Hlavná ulica, pódium, 20.00

Šamorín:

  • Fragile (Queen) – Msks, 19.00

Ak chcete, aby sa v našich prehľadoch objavili aj Vaše podujatia, napíšte nám na email koncerty@mojamuzika.sk. Uveďte názov podujatia, miesto, mesto, dátum a čas.

text: Jozef Husovský
foto: Ondrej Koščík

 

You may also like

Leave a reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

More in:Live