Live

Kapela d# pipl araund pokrstí svoj debut už tento víkend vo FUGE

Kapela d# pipl araund je napriek svojmu niekoľkoročnému pôsobeniu stále nováčikom na scéne, keďže väčšina jej fungovania bola poznačená dvomi rokmi protipandemických opatrení. To chalanov z kapely neodradilo a po niekoľko odohratých koncertoch ešte pred zavretím klubov sa pustili do práce v skúšobni, a keď dozrel čas, tak to, čo vzniklo nahrali v poprednom bratislavskom štúdiu PULP. V ňom vznikol výber ôsmich skladieb, ktoré spolu tvoria ich debutový album s názvom 031, ktorý vyšiel na rastúcej bratislavskej značke Well Played Records. Názov albumu je vzdaním pocty kapelnej skúšobni, ktorá nesie rovnaké číslo dverí, za ktorými tieto skladby vznikali. 

Už túto nedeľu, 5. júna sa v bratislavskom klube FUGA uskutoční release party tohto albumu, na ktorej okrem koncertného prevedenia skladieb z albumu za účasti špeciálnych hostí budete môcť vidieť aj výber výtvarných diel maliara Michala Sivka, ktorý je autorom obálky albumu.

„Vizuál od Miša vznikol ako priame zachytenie našej hudby na plátno jeho jedinečným umeleckým štýlom. To, ako vyzerá len dosvedčuje, aká je naša tvorba divoká a rôznorodá,“ hovorí o obálke albumu saxofonista Juraj Glonek. „Myslím si, že to Mišo zachytil naozaj výstižne,“ dodáva.

Okrem Juraja pôsobia v kapele aj bubeník Jakub Valiček, ktorý okrem tohto projektu pravidelne hosťuje v mnohých prestížnych jazzových zoskupeniach, gitarové party zastrešuje Vlado Kubalák a na basgitaru hrá Ľuboš Kopták, ktorý okrem svojej hudobnej činnosti v kapele zastrešuje aj vizuálnu kreatívu.

Krst debutového albumu 031 sa uskutoční v nedeľu 5. júna v bratislavskej FUGE. Pre viac informácií sledujte oficiálny event.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Live