Kam na koncert?

ZZ Top naživo, aj na DVD!

ZZ Top liveDo historicky prvého koncertu skupiny ZZ Top na Slovensku zostáva už  menej ako mesiac. Štrnásteho októbra si urobia zastávku v Bratislave a odohrajú tu jeden z koncertov aktuálneho turné Double Down Live. Len pár dní potom ich môžu mať fanúšikovia priamo v obývačke.

ZZ Top chystajú  pre fanúšikov prekvapenie v podobe dvojitého DVD s rovnakým názvom, ako má ich aktuálne koncertné turné. Bude sa teda volať prozaicky – Double Down Live. Svetlo sveta oficiálne uzrie 20. októbra, len pár dní po slovenskom koncerte.

Polovicu DVD albumu Double Down Live, čiže celý jeden disk, zaberie koncert „pre pamätníkov“. Je to záznam z roku 1980, ktorý tí šťastnejší možno videli na obrazovkách západných televízií ešte za hlbokej totality. Ide totiž o vystúpenie v rámci legendárneho nemeckého televízneho programu Rockpallast. ZZ Top tam vtedy odohrali 22 skladieb. Teraz televízny koncert vytiahli zo zaprášeného archívu.

Druhý disk už  bude prudko aktuálny. Veď aj dostal názov Almost Now (Takmer teraz). Sú na ňom koncertné vystúpenia ZZ Top z minulého roka, z rôznych miest Spojených štátov. Vďaka tomuto historicko-aktuálnemu DVD albumu bude celkom zaujímavé porovnať, ako sa legendy južanského rocku zmenili za takmer 30 rokov.

Najlepšie to ale bude vidieť na vlastné oči. ZZ Top sú ako správni rockeri najlepší naživo. Žiadna štúdiová nahrávka (aj keď tie ich sú naozaj dokonalé) nedokáže sprostredkovať atmosféru a preniesť energiu, ktorá sála z týchto troch bradáčov na pódiu.

Presvedčiť sa o tom konečne môžeme aj my. ZZ Top budú koncertovať na Slovensku 14. októbra, v bratislavskej Sibamac Aréne. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.

informácie poskytla agentúra Vivien

Prečítajte si

Comments are closed.