Kam na koncert?

Historický prvý koncert POD v Čechách

Americká alternatívna metalová formácia POD hlási svoj veľký návrat, ktorého prvým krokom bude európske turné, ktoré sa 7. júna zastaví aj v Prahe, kde sa táto populárna kapela v rámci svojej českej premiéry predstaví v klube Roxy.

Kapela vystupujúca pod názvom POD, čo je skratka názvu „payable on Death“, bola založená už v roku 1992 v zložení Sonny Sandoval (spev), WUV Bernardo (bicie), Narcis Curie (gitara) a  Traa Daniels (basa). Od počiatku sa zapísala ako formácia produkujúca chytľavú zmes rap metalu, punku, reggae a rôznych alternatívnych prvkov. Nadšené ohlasy zobudil už svojimi prvými dvoma albumami, ale definitívne prelom prišiel až s treťou platňou „The Fundamentals Element sof Southtown“, ktoré získalo platinovú platňu a na prelome tisícročia posunulo POD medzi najvýraznejšie rock / metalové kapely vtedajšej doby. Nasledujúce obdobie sa kapela viezla na obrovskom celosvetovom úspechu. Jej ďalší album „Satellite“ prinieslo hity ako „Alive“ alebo „Youth of the Nation“ a následne bolo ocenené triple-platinovou doskou.

Celková bilancia POD teraz skladá sedem štúdiových albumov, niekoľko beznádejne vypredaných svetových turné a viac než 10 miliónov predaných platní po celom svete. Po niekoľkých „oddychovejších“ rokoch sa teraz POD vrhli do horúčkovitej práce na novom albume, ku ktorému pripoja aj spomínané európske turné. Pražský koncert bude historicky ich prvým vystúpením v Česku. Ako support sa na turné objaví ďalšia, ešte neoznámená, kapela. Vstupenky na koncert POD v Prahe kupujte v predpredajných sieťach Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream za cenu 650, – Kč (26,81 €) + servisné poplatky. Cena vstupenky na mieste bude 750, – Kč (30,93 €).

Viac informácií na webe www.showinfo.cz.

7. júna 2011, Praha – Roxy

http://www.youtube.com/watch?v=LOESyEljmFE

Prečítajte si

Comments are closed.