Novinky

Žebřík 2010 TZ nominácie

Tradičná anketa Žebřík 2010 Peugeot Music Awards vstupuje do svojej druhej polovice. Z januárového hlasovania hudobných fanúšikov vzišli nominácie, ktorým dominuje skupina Nightwork. Kapela sa presadila v štyroch kategóriách a jej spevák Vojta Dyk sa dostal medzi päť najlepších dvakrát.

Veľké nádeje na konečný úspech majú aj minuloroční finalisti súťaže Česko slovenská superstar: Martin Chodúr a Miro Šmajda, ktorí bodovali štyrikrát, po troch nomináciách majú Aneta Langerová a Chinaski. Dve kategórie obsadili minuloroční víťazi UDG aj debutantka Jitka Charvátová.

Do užšieho výberu postupujú ešte Anna K, Lucie Bílá, Dan Bárta, Ewa Farna, Klára Vytisková, Mandrage, Niceland, Tomáš Klus, Sunshine, Aleš Brichta, Mňága a Žďorp, BSP, Lucie, Mako Mako a Ben Cristovao. Kontroverzného prijatia sa dočkal Kabát, ktorý sa popri kategórií Hudobné DVD objavuje aj medzi prúser roka.

„Počet nominácií pre Nightwork a Vojta Dyka je úctyhodný. Zároveň však trochu zarážajúce, ako by vlani na našej scéne táto kapela nemala vážnejšiu konkurenciu … Mimochodom, história Rebríky nepamätá, že by niekto kandidoval na najvyššie priečky ako spevák i herec súčasne, pretože Dyk ašpiruje aj na cenu za film Ženy v pokušení, „dodáva riaditeľ hudobných cien Rebrík Jarda Hudec.

O definitívnych výsledkoch 19. ročníka ankety sa bude rozhodovať do 28. februára formou SMS. Aj v tomto kole budú všetky hlasy zlosované o atraktívne ceny partnerov Žebříku.

Slávnostné vyhlásenie prebehne 4. marca v Dome kultúry Inwest v Plzni za účasti všetkých nominovaných, z ktorých traja najlepší v každej kategórii prevezmú originálne sošky z dielne výtvarníka Václava Česáka.

Na päťhodinovom show, moderovanom Tomášom Hanákom a Klárou Vytiskovou, vystúpi Sunshine s pesničkárom Nicelandem, favorizovaní Nightwork, Xindl X s Oľgou Lounovou a kapela Marka Strateného s prekvapivými hosťami. Skutočnou lahôdkou bude Best Of Davida Kollera, ktorý zaspieva svoje najväčšie hity po boku terajších aj bývalých spoluhráčov.

Druhá scéna bude v znamení hiphopu a tanečnej hudby v podaní DJs Friky, Robot, Mers a ďalších.

Predpredaj vstupeniek (349 Sk, VIP 990 Sk) zaisťuje www.ticket-art.cz.

After party s hviezdami Žebříku pobeží od polnoci vo vyhlásenom plzenskom klube Buena Vista.

Kompletné nominácie a ďalšie info nájdete na www.anketazebrik.cz.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky