Novinky

Gabika a Oli začali s Garážou Live počas opaľovania

Košice : Od apríla 2010 ponúka Rádio Kiss vo svojom vysielaní exkluzívny priestor začínajúcim interpretom, ktorí sa snažia naštartovať hudobnú kariéru. Moderátorka (zároveň aj autorka myšlienky) Gabika Kuchárová víta každú stredu v relácii Garáž talentovaných hudobníkov s možnosťou prezentovať vlastnú tvorbu, pričom v jej kreslách sa postupne vystriedalo viac ako dvadsať hostí. K tomuto projektu ju spolu s Oľgou „Oli“ Džupinkovou motivovali skúseností mladých umelcov bojujúcich často s veternými mlynmi. „Nikdy som v sebe nehľadala talent hudobníčky, no v mojom okolí sa pohybuje mnoho šikovných hudobníkov, ktorí sa často sťažovali, že vydavateľstvá a komerčné rádia sú pre nich jednoducho nedostupné. Preto nám s Oli napadlo urobiť reláciu, v ktorej dostanú priestor práve začínajúce alebo menej známe kapely či interpreti,“ zdôraznila Gabika Kuchárová.

Do prvých Garáží dostávali hudobníci pozvánku, ale po jej spustení sa virtuálne vrece s formulármi na webe jediného východoslovenského rádia rýchlo roztrhlo. Keďže relácia nesie dramaturgický rukopis Gabiky a Oli, majú aj posledné slovo pri výbere hostí s tým, že pri lustrovaní prihlášok nevynechajú ani jednu. „Všetky manažérske povinnosti má na starosti Oli, ktorá eviduje každého z prihlásených záujemcov. Spolu si vypočujeme ich vlastné skladby a keď sa aspoň dve môžu zahrať, čo znamená, že neobsahujú vulgarizmy a ich kvalita zvuku zodpovedá kritériám rádia, sú automaticky zaradené do poradovníka. Koľko ľudí, toľko chutí  a preto sa nikdy neriadime len podľa toho, čo sa páči nám dvom,“ pustila nás do zákulisia vždy pozitívne naladená G. Kuchárová.

Po rozsvietení červeného svetla v štúdiu sa G. Kuchárová snaží za každých okolností udržať uvoľnenú atmosféru, ktorá sa po pár minútach stáva vždy samozrejmosťou. Ako ďalej dodala, popri otvorených spovediach o životopise muzikantov nechýba v éteri ani výborná nálada v zmysle hesla – hudba a smiech liečia. Hoci moderátorské vstupy prechádzajú precíznou prípravou, priestor na improvizáciu ostáva u obidvoch strán otvorený. „Vďaka Garáži som spoznala veľmi veľa talentovaných ľudí a priateľov. Všetkých si veľmi dobre pamätám a spoločne s Oli sledujeme ich hudobnú kariéru a informujeme fanúšikov Garáže. Ale len jedna časť relácie ovplyvnila aj môj súkromný život. Bolo to 16. júna 2010, kedy nám v Garáži parkovala kapela Vaola, spolu  s bubeníkom Maťom. Ten u mňa parkuje dodnes,“ poznamenala s úsmevom G. Kuchárová.

Okrem rádiového vysielania prišli Gabika a Oli s nápadom organizovať sériu koncertov Garáž Live. V prvých troch vydaniach sa predstavilo v Prešove a Košiciach deväť kapiel. Prianím obidvoch moderátoriek je, aby sa táto tradícia stala súčasťou klubovej scény na celom východnom Slovensku.  „Prišli sme na to spoločne s Oli počas fungovania Garáže. Pamätám si, že to bolo v lete, keď sme sa opaľovali na kupku. Slovo dalo slovo a myšlienka sa stala skutočnosťou. Do Garáže Live sa môžu zapojiť aj kluby mimo spomínaných miest. Rádio Kiss je  jediné východoslovenské  rádio, pritom v Garáži sa predstavujú práve kapely a interpreti z východu. Uvidíme teda, ako sa nám podarí zorganizovať ďalšie „lajfky“, no ak by mal niekto záujem, nech sa určite ozve,“ dodala G. Kuchárová.

Autor: Imrich Makó, PR a produkčný manažér
Foto: Archív Gabika a Oli

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky