Film

Tvorcovia filmu Immortalitas uverejnili prvé video!

Premiéra slovenského sci-fi Immortalitas, ktoré bude zároveň prvým slovenským filmom v 3D formáte sa presúva na jeseň 2011. Práce na filme sa predĺžili, tvorcovia berú tento termín ako záväzný. Aby divákom spríjemnili čakanie na film rozhodli sa po sérií fotografií  uverejnených v lete umiestniť na oficiálnu web stránku filmu teaser. Dej vo svojom videu ešte neprezrádzajú.

„Na Slovensku je zvykom robiť k filmu až trailer. Teaser sa robí v Amerike. Cieľom je ukázať niekoľko záberov z pripravovaného filmu s tým, aby sa neprezradil jeho príbeh,“ vysvetľuje debutujúci režisér Erik Bošnák, ktorý zvedavcov pozýva na oficiálnu stránku www.immortalitasmovie.com. Diváci si tak budú môcť pozrieť ukážky z dvoch scén, ktoré sa vo filme objavia. Tieto scény budú v celej dĺžke uverejnené po novom roku a začiatkom leta sa v kinách objaví oficiálny trailer k filmu.

Tridsaťčlenný  štáb ukončil natáčanie filmu v júni. Na vizuálnych efektoch pracuje momentálne animátor Peter Mňahončák, pričom v Kyjeve sa dorába motion capture (počítačová úprava nasnímaných pohybov ľudského tela). Začiatkom roka 2011 začnú práce na konvertovaní filmu do 3D formátu, slovenský gitarista David Kollar zatiaľ dokončuje hudbu k filmu a pražský team má na starosti coloring.

Žiť večne – dar alebo prekliatie?
Kolobeh života na Zemi sa pomaly blíži ku koncu. Krajinu zničili vojny, ľudstvo je na pokraji vyhynutia. Nadvláda umelej inteligencie zahltila zemský povrch rovnako, ako skaza z vesmíru. Po tejto Bohom opustenej zemi putuje osamelý Adam. Nesie v sebe temné tajomstvo z minulosti, ktorého tiene sa postupne začínajú vynárať na povrch. Ak sa mu podarí nájsť štyri bájne elementy života, môže tým zachrániť viac než len svoju zatratenú dušu.

text: Edo Kopček

foto: archív tvorcov

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Film