Festivaly

Legendárna OMEGA hviezdou I.ročníka festivalu DUNAFEST.

Na slovenskom hudobnom festivalovom nebi pribudne tento rok nová hviezda pod názvom DUNAFEST 2010. Nie náhodou bol za miesto konania zvolený Areál voľného času v Dunajskej Strede – tri dni plné kvalitnej slovenskej a maďarskej hudby v dňoch 22.- 24. júla totiž dostali podtitul „festival tolerancie“. Najväčšou hviezdou I.ročníka festvalu bude jednoznačne legendárna maďarská skupina OMEGA!

Skupina často označovaná ako „Rolling Stones východu“ nielenže vznikla v tom istom roku 1962 ako „valiace sa kamene“, ale dokonca si spolu neskôr aj zahrali: „Bolo to niekedy v roku 1973, zahrali sme si spoločne na koncerte v Nemecku. Odvtedy sme síce spolu nehrali, ale jedno je isté – pokiaľ neprestanú hrať Rolling Stones, neprestaneme ani my!“ povedal pri svojej poslednej návšteve Slovenska spevák János Kóbor, prezývaný „Mecky“.

OMEGA ostáva doteraz jedinou kapelou bývalého východoeurópskeho bloku, ktorej sa podarilo preraziť na „západe“, kde pravidelne koncertovali. Na jednom z ich koncertov im predskakovala aj vtedy ešte menej známa skupina Scorpions, s ktorou ich spája aj coververzia skladby Gyöngyhajú lány – Dievča s perlami vo vlasoch. Tú si od nich Scorpions požičali na svoj koncertný album z roku 1995 pod názvom „White Dove“.

DUNAFEST 2010 ponúkne aj koncert ďalších maďarských skupín – punkovej legendy AURORA, ale tiež poriadne bláznivej skupiny IRIGY HÓNALJMIRIGY, PANNONIA ALLSTARS SKA ORCHESTRA, ROAD, POKOLGÉP či SUBBASS MONSTER LIVE.

Slovenskú stranu budú na festivale reprezentovať skupiny DESMOD, GLADIATOR, VIDIEK, HEX, POLEMIC, PARA, GHYMES, DOMINIKA STARÁ BAND,  KONFLIKT, DEVIL STREET 13, RÓMEÓ VÉRZIK, ale aj ZUZANA SMATANOVÁ a RYTMUS!

Organizátor Dušan Drobný z Agentúry DUNA: „Snažili sme sa namiešať zaujímavý reprezentačný mix z oboch krajín – obzvlášť sa tešíme z účasti Omegy a radi by sme aj týmto festivalom prispeli k zlepšeniu vzťahov medzi slovákmi a maďarmi. Veríme, že to čo tento rok začíname bude mať poriadne dlhú tradíciu…“.

Viac informácií na stránke festivalu www.dunafest.sk, vstupenky v sieti Ticketportal do konca mája s atraktívnou 50% zľavou !

redakciu informoval Ján Kakaščík, PR manažér festivalu

Prečítajte si

Comments are closed.