Dobrý FestivalFestivaly

Bluesová legenda Gary Moore vystúpi na Dobrom Festivale

PREŠOV- Legendárny írsky gitarista Gary Moore zahrá na Slovensku vôbec po prvý krát vo svojej kariére. Svojim blues okorení hudobne pestrý Dobrý Festival už 3. júla 2010 na kúpalisku Delňa v Prešove.

Gary Moore sa do povedomia širokej verejnosti zapísal ako autor najznámejšej bluesovej balady deväťdesiatych rokov Still Got The Blues z rovnomenného albumu. Garymu učaroval tento žáner už ako jedenásťročnému. Od svojich šestnástich (!) pôsobil v hardrockových skupinách Skid Row, či Thin Lizzy. Na prelome posledných dvoch dekád minulého storočia sa však vrátil k stavebnému kameňu rockovej i populárnej hudby dvadsiateho storočia – k blues. Na virtuozitu ako aj vysokú citlivosť a emotívnosť jeho hudby sa môžu počas tohto leta okrem slovenských fanúšikov na Dobrom Festivale tešiť návštevníci európskych monster akcií ako Sweden Rock Festival, či High Voltage a iných.

Spolu s Garym Mooreom sa 3. a 4. júla predstavia najsilnejšie mená slovenskej hudobnej scény. Úlohy Garyho predskokana sa ujali IMT Smile, ktorí v marci vydali vynikajúci album 2010: Odysea Dva, ku ktorému odohrali úspešné halové turné. Ďalším výnimočným vystúpením bude jediný koncert Iné Kafe na Východnom Slovensku, ktorý je súčasťou trojlístka tohtoročných koncertov kapely v rámci celého „Československa“. Hviezdne obsadenie z domácej scény dopĺňajú Desmod Peter Nagy, ktorí na Delni hrali pred dvoma rokmi.

Vstupenky na festival sú v predpredaji za 19 EUR v sieti Ticketportal.

text: Edo Kopček
foto: archív

Prečítajte si

Comments are closed.