Festivaly

Kozel Žákovic Open bude tento rok už desiatykrát

Z náhodného nápadu vznikol pred desaťročím festival, ktorému sa pre jeho kvality, hudobnú orientáciu a dobrý servis hovorí aj druhá Pohoda. Kozel Žákovic Open sa uskutoční aj tento rok v termíne 23. a 24. júla v Trenčianskych Bohuslaviciach.
V malej dedinke neďaleko Trenčína sa už pred rokmi schádzali členovia skupiny Hex na chalupe vždy vtedy, keď potrebovali skompletizovať hudobný materiál na album. Keďže Yxo, Fefe, Tybyke a Ďuďo sú chlapci spontánni a komunikatívni, rýchlo medzi miestnych zapadli. „V dedine žije aj Marián Žákovic, ktorý tam má malú krčmičku zvanú Krčma pod orechom,“ spomína na začiatky festivalu hlavný organizátor Yxo. „Skamarátili sme sa s ním a on nám navrhol, že keď už sme tam aj s nástrojmi, mohli by sme u neho zahrať. Rýchlo sme sa dohodli a odpálili koncert, na ktorý dokonca prišlo dosť veľa miestnych ľudí. Vtedy vznikla aj myšlienka, že by sme si to mohli každý rok zopakovať.“
Festival z roka na rok rástol a do Trenčianskych Bohuslavíc chodili aj čoraz atraktívnejší hostia. Hoci je Žákovic Open orientovaný skôr alternatívne, pred pár rokmi si na ňom zahral a zaspieval dokonca aj Meky Žbirka. „Navrhol som mu, či by si s nami nechcel zahrať pesničky od Beatles a jeho to nadchlo. Mali sme vtedy síce len jednu skúšku, a to priamo na mieste festivalu , ale keďže hity od Beatles pozná vynikajúco a my tiež, nebol žiaden problém,“ vysvetľuje Yxo.
Tento rok sa budú na Kozel Žákovic Open tiež diať mimoriadne veci, medzi najatraktívnejšie vystúpenia určite patrí spoločný koncert Slobodnej Európy a Laca Lučeniča. „Oni spolu občas hrávajú, videl som ich a veľmi sa mi to páčilo. Laco je geniálny gitarista a do kapely zapasoval, na pódiu im to spolu slušalo. Teším sa, že prídu aj do Bohuslavíc, bude to geniálny rokenrol.“ Okrem Slobodky s Lacom Lučeničom sa môžete už tešiť aj na Paru, Vidiek, Dorku Nvotovú, Puding Pani Elvisovej, Billyho Barmana, Tomáša Slobodu, či skupinu Vetroplach. Z Čiech pricestujú Monkey Business a zo Srbska Boban Markovič.

text: Eva Bacigalová, PR manažérka podujatia

Prečítajte si

Comments are closed.