NovinkyKam na koncert?Festivaly

Festival Osmidiv zabaví zdravotne postihnutých

Hudobný festival Osmidiv sa uskutoční v Banskej Štiavnici  na amfiteátri v nedeľu 18. augusta po štvrtý krát. Benefičné podujatie je venovaný mentálne a zdravotne postihnutým deťom a klientom zo zariadení a domovov sociálnych služieb zo stredného Slovenska. Aj tento rok pôjde o jednodňové podujatie plné hudby na dvoch pódiách spojeného s pestrým sprievodným programom. Na hlavnom pódiu vystúpia kapely už od 15tej hodiny. Ako prvý sa predstavia energický rockeri The Paranoid. Mladá a nádejná kapela z Prahy – víťaz dvoch prestížnych súťaží mladých skupín Lola běží predvedie svoju strhujúcu šou. Kontroverzný a úspešný český pesničkár Xindl X zaspieva piesne reflektujúce našu dobu na čele s hitom hendikepovaných ,,Dysgrafik,,. Z Nových Zámkov prídu zatancovať detičky zo Základnej umeleckej školy pod vedením choreografky Petry Pilekovej. Po nich roztancujú správne naladené publikum struhjúce Horkíže slíže a na záver programu sa predstaví nestarnúca legenda skupina Vidiek so svojou pestrou paletou hitov.

Festival Osmidiv 2012  Foto Petra BohuslavskáPódium v podkroví dá priestor ako v predchádzajúcich ročníkoch mladým talentom. Tanečný spevák Tommy pridá k spevu aj brejkové kreácie so svojou tanečnou skupinou. Domáce farby bude obhajovať skupina z blízkeho Zvolena zložená zo študentov hudobných škôl. Tradične ako aj každý ročník festivalu OSMIDIV ukončia chlapci od Tatier až po Karpaty ,, Fidelovi banditi,, spolu s excluzívnymi hosťami Šulesom a Orestem. Zmysluplným podujatím vás bude sprevádzať ostrieľaný moderátor a vynikajúci zabávač Jožo Pročko.

Bohatý sprievodný program ponúkne náučné workšopy  Enkaustiku – maľovanie horúcim voskom, prútikárstvo, výroba doplnkov z kože a šperkov z drôtu, historické atrakcií ako strieľanie z kuše, a luku, či razenie mincí. Exotické ZUMBA tance príde hendikepovaným detičkám predviesť až ďalekého Prešova úspešná ZUMBA ZIN inštruktorka Lucia. Pre najmenších návštevníkov festivalu sú pripravené krásne obrázky, ktoré si nechajú  namaľovať na tváričky, detský svet a nanuky.

Xindl X foto Katarína OrešanskáVstupné je bezplatné pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím a pre deti do 140cm v sprievode dospelej osoby. Vstupné pre verejnosť je 6,-€ v predpredaji a 9,-€ na mieste. Predpredaj lístkov je v sieti Ticketportal, v Čajovni klopačka a v Informačnom centre v Banskej Štiavnici. Program bude prebiehať od 14.00 do 20.10 hod. Zmena programu je vyhradená.

Text: Občianske združenie Milan Štefánik

Foto: Vladimír Kuric, Petra Bohuslavská, Katarína Orešanská

Osmidiv 2013_FINAL_bez sponzorov

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky