NovinkyKam na koncert?Festivaly

ON THE ROAD 2013 – festival pre dobrú vec. 30. – 31. 8., Lázně Bohdaneč, autokemp u Čochtana

Už po deviaty raz sa otvoria brány festivalu ON THE ROAD, ktorý síce nie je veľký svojím rozsahom, ale obrovský svojou ideou. Celý výťažok festivalu ide na charitatívne účely a to presne pre organizáciu CEDR Pardubice o.p.s. a do projektu Adopcia na diaľku. Za festivalom stojí občianske združenie Dea Dealbata, ktorého členovia sú okrem iného aj muzikanti z pardubickej kapely Vypsaná fixa. Ostatne Márdi s Pítrsem sú aj autori novej hymny festivalu.

„Festival ON THE ROAD je malý, ale náš a tak ho samozrejme považujeme, spoločne s našimi spoluorganizujúcimi priateľmi z občianskeho združenia Dea Dealbata, za najlepší na svete. Mimo to, že je najlepší na celom svete, sa totiž odohráva na veľmi príjemnom mieste a jeho výťažok ide na dobrú vec. Každý rok sa tam zídu ľudia z Pardubíc a okolia s hľadačmi z iných miest, ktorí si k nám počas ôsmich uplynulých ročníkov našli cestu a my sme radi, že sa u nás niečo deje a má to istý presah, „charakterizuje festival Márdi z Vypísané fixky.

Počas dvoch dní sa predstavia kapely a interpreti rôznych hudobných žánrov, ako je Jiří Schmitzer, Sto zvířat, Znouzectnost, Čokovoko, Chiki liki tu-a alebo Vypsaná fixa. Aj deti sa môžu tešiť na svoj program v podaní kapiel Mixle v Pixle, Pieskomil sa vracia a na Cirkusárium Jany Hubky Vanýsková. Všetci účinkujúci vystupujú bez nároku na honorár.

„Tento rok, rovnako ako aj v minulých rokoch, dôjde k prelínaniu miestnych kapiel so známymi českými formáciami, ktoré máme radi. Spojnicou medzi oboma dňami bude sobotňajší dopoludňajší program pre rodičov s deťmi, ktorí môžu svojim ratolestiam ponúknuť výlet s následným vybesnením pri koncerte niekoľkých hudobných telies. Jedno z nich sme špeciálne kvôli festivalu založili s bubeníkom Pítrsom. Počas festivalu sa uskutočnia ďalšie sprievodné akcie, ktoré okorenia jeho priebeh. Nebude chýbať legendárny futbalový turnaj, z Pardubíc sa rozpráva cyklojazdu a ON THE ROAD sa opäť pripojí k projektu Čistý festival. My sme s chalanmi z kapely radi, že festival funguje a každý rok sa vyberie viac peňazí pre dobrú vec. Pre nás je to síce nárez, pretože teraz hráme na letných festivaloch a pripravujeme naše jesenné akustické turné, ale ON THE ROAD je naša festivalová a srdcová stálica, „dodáva Márdi.

Vstupenky na festival On the Road sú k dostatiu na všetkých predajných miestach siete Ticketportal (vrátane pardubického informačného centra u Zelené brány) alebo priamo po internete na www.ticketportal.cz. Dvojdenná vstupenka stojí 250,- Kč.

Účinkujúci:

ČokoVoko, Dukla vozovna, Fundamentalista v pásmu Gazi, Chiki liki tu-a, Jiří Schmitzer, Kalkata Band,

Mixle v Pixle, My Name Is Ann, OTK, Passage of Orchestra, Pískomil se vrací, Sto zvířat, Špičková kultura, Tony Ducháček & Garage, Volant, Vypsaná fiXa, Znouzectnost

Viac informácií o festivale nájdete na:

www.ontheroadfestival.com

www.vypsanafixa.cz

www.adopcenadalku.cz

www.cedrops.cz

zdroj: Pavel Turner

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky