Brutal Assault

“15. výročie festivalu” BRUTAL ASSAULT 2010

Vojenská pevnosť Josefov po roku opäť otvorí svoje pekelné brány, aby privítala 15. ročník mezinárodného festivalu Brutal Assault, ktorý sa tohto roku uskutoční v termíne 12-14. augusta 2010.

Tento ročník bude v mnohom špeciálny. Festival oslávi svoje okrúhle jubileum a jeho fanúšikovia sa tak môžu tešiť na skutočne výberový line-up, ktorý tradične ponúkne to najlepšie zo všetkých sfér tvrdej hudby. Na dvoch hlavných scénach prebehne trojdenný hudobný maratón, na ktorom sa zúčastní 75 kapiel z celého sveta.

Výnimočný ročník si žiada výnimočné kapely. Medzi dosiaľ potvrdenými účinkujúcimi sa skvie meno kanadského hudobného vizionára a leadera Strapping Young Lad DEVINA TOWNSENDA, ktorý sa predstaví so svojím sólovým projektom, deathmetalovej ikony CANNIBAL CORPSE, znovuzrodenej cyber-metalovej mašiny FEAR FACTORY, fínskych leaderov melodického metalu CHILDREN OF BODOM alebo švédskej deathovej legendy HYPOCRISY na čele s Peterom Tägtgrenom. So svojím sólovým projektom zaspomína na Immortal sám veľký IHSAHN, čiernym koňom festivalu môžu byť chladno riffujúcí švédi MESHUGGAH,  nemali by sme zabudnúť ani na francúzsku GOJIRU alebo ostrieľaných veteránov SEPULTURA, NAPALM DEATH, VOIVOD či AGNOSTIC FRONT.

Aktuálny line-up vyzerá následovne: 

AFGRUND, AGNOSTIC FRONT, AHAB, THE ARUSHA ACCORD, AURA NOIR, BAL-SAGOTH, THE BLACK DAHLIA MURDER, BLEED FROM WITHIN, BONDED BY BLOOD, CANDLEMASS, CANNIBAL CORPSE, CATAMENIA, COCK AND BALL TORTURE, CONVERGE, CRO-MAGS, DEMONIC RESURRECTION, DESPISED ICON, DEVIN TOWNSEND, DEVOURMENT, DIABLO SWING ORCHESTRA, DYING FETUS, ENSIFERUM, FEAR FACTORY, GAZA, GOJIRA, GORGOROTH, GRAVEWORM, GWAR, HYPNOS, HYPOCRISY, CHILDREN OF BODOM, IHSAHN, ILL NINO, JESU, KALMAH, KYLESA, KYPCK, LOCK UP, LOST SOUL, MACABRE, MADDER MORTEM,  MESHUGGAH, MNEMIC, MONSTROSITY,  MOONSORROW, MY DYING BRIDE, NECROPHAGIST, NAPALM DEATH, OBITUARY, ORIGIN, PROGHMA-C, RAGNAROK, ROTTEN SOUND, SARKE, SEPULTURA, SIGH, SUICIDAL ANGELS, SYBREED, TANKARD, TRAIL OF TEARS, VOIVOD, WATAIN a ďalších 15 kapiel.

 

Festival sa opäť uskutoční v unikátnych priestoroch Vojenskej pevnosti Josefov, ktorá sa nachádza v meste Jaroměř (cca 130km východne od Prahy). Jedinečná atmosféra a história vojenskej pevnosti z 18. storočia sa neodmysliteľne stali nedeliteľnou súčasťou celkového image-u festivalu Brutal Assault a festivalu tak dodávajú punc originality.

Celý festival sa odohráva uprostred starodávnej pevnosti, pričom obidve hlavné scény sú umiestené na hlavnom námestí a priľahlé ulice slúžia ako priestor pre ostatné služby. Medzi ktorými nechýba viac ako 30 stánkov s občerstvením, ponúkajúcich širokú škálu jedál pre mäsožravcov, vegetariánov aj vegánov. Samozrejmosťou sú tiež 4 veľké pivné stany s ponukou piatich druhov penivého moku a tiež niekoľko stánkov so širokou ponukou alko i nealko nápojov. 

Pokiaľ vás kedykoľvek počas dňa omrzí hluk, nie je nič lepšie, než sa premiestniť do našej chill-out zóny nazvanej „Zelená lúka“. Behom troch minút sa z rušného prostredia prenesiete do kľudnej zóny, ktorá je určená pre vašu relaxáciu a odpočinok od festivalového ruchu. „Zelená lúka“ ponúka okrem absolútneho kľudu taktiež monster „Metal Market“ s viac ako 50 stánkami a „Horror Cinema stan“, ktorý ponúka celodennú projekciu tých najkrvavejších „béčkových“ hororov filmovej histórie…

Navštívte tiež našu „Prírodnú tribúnu“, ktorá ponúka jedinečný čelný pohľad z výšky na obidve pódia. Prírodný svah, čiastočne ponúkajúci tiež miesta na sedenie, bude tento rok prvýkrát vybavený vlastným zvukovým vykrytím.

 

Festivalový kemp je vzdialený zhruba 300m od festivalového areálu a je umiestený na priľahlej lúke. Súčasťou je aj „VIP Camp“, ktorý ponúka kempovanie v nepretržite stráženom sektore a s množstvom ďalších služieb, medzi ktorými nechýba vlastné WC, možnosť úschovne, 3 denná vstupenka na prírodnú tribúnu, poukaz na sprchu umiestenú priamo v kempe a iné.

 

Festival Brutal Assault oslavuje toho roku svoje 15. výročie a taktiež vďaka silnému line-up-u zaznamenáva zvýšený záujem o vstupenky. Odporúčame preto zaistiť si vstupenku s dostatočným predstihom už v predpredaji (http://brutalassault.cz/cs/tickets/). Kapacita josefovskej Pevnosti je zhruba 15.000 osôb.

 

Bližšie informácie o predpredaji vstupeniek, potvrdených kapelách, campingu, ubytovaní a ďalších dôležitých veciach nájdete na oficiálnych webových stránkach http://www.brutalassault.cz/.

 

Súvisiace odkazy:

http://www.brutalassault.cz/

www.myspace.com/brutalassaultcz

www.facebook.com/brutalassaultfest

www.youtube.com/brutalassaultfest

12.-14. augusta 2010 – Vojenská Pevnosť Josefov – Jaroměř

Prečítajte si

Comments are closed.