NovinkyKam na koncert?FestivalyBrutal Assault

Na Brutal Assaulte zaznie MASTODON, GOJIRA i CHELSEA WOLFE a LIGHTNING BOLT

Najväčší update letošného ročníka Brutal Assaultu je tu! Steny josefovskej pevnosti rozoznejú tiež interpeti ako MASTODON, GOJIRA, MONARCH, YEAR OF NO LIGHT alebo CHELSEA WOLFE. V ďalšej várke nechýba ani DEFEATER, LIGHTNING BOLT alebo YEAR OF NO LIGHT.

Na prelome tisíciletia sa to v našich končinách grindovými kapelami priamo hemžilo, ale pokiaľ tu bola nejaká kapela o triedu bizarnejšia, extrémnejšia a originálnejšia ako všetky ostatne, boli to AHUMADO GRANUJO. Tí opäť povstávajú z ešte čerstvého hrobu a vracajú sa, tentokrát v (takmer) pôvodnej zostave, aby vám predviedli svoj technom nakazený chemický goregrind. Ďalšia atypická grindovka k nám príde pod názvom ANTIGAMA zo susedného Poľska. A pravdaže sa pyšníme pocitom, že sme atypický metalový festival, pozvali sme i svojráznu americkú pesničkárku CHELSEA WOLFE s jej potemnelou hudbou a mystickými vokálmi.

Ako spestrenie medzi klasické death metalové kapely uvítame v line-upe i „veľrybí death metal“ francúzske GOJIRY, ako sa u nás energickému a osobitému štýlu tejto kapely občas prezýva. Hardcorovu stránku veci tento rok obohatia zástupcovia nastupujúcej generácie DEFEATER, ale i večne pozitívni veteráni H2O. Šuškanie z minulého roku sa stane skutočnosťou v podobe vystúpenia nórskych pionierov avantgardného metalu IN THE WOODS…, ktorí sa predstavia vedľa inej nórskej ikony IHSAHNA, ktorý sa k nám na festival vracia po trojročnej odmlke.

Alternatívnym prístupom súpisku obohatí gitarové kúzelníctvo INTERVALS a experimentálny koncept LIGHTNING BOLT, ktorý k svojmu koncertu nebudú potrebovať ani žiadne pódium… nechajte sa prekvapiť! Jedným z veľkých lákadiel letošného Brutalu predsa len budú rockoví titáni MASTODON, ktorých vám určite netreba predstavovať! Záverečnú trojku tejto aktualizácie zostavy tvorí francúzsky drone doomový monolit MONARCH, austrálsky prog-rockový gitarový virtuóz PLINI a jaskynný rock YEAR OF NO LIGHT z Bordeaux.

Súvisiace linky:

www.brutalassault.cz

www.facebook.com/brutalassaultfest

www.youtube.com/brutalassaultfest

Brutal Assault 2016 (zostava aktuálne k 29. marcu 2016):

Aborted, Agnostic Front, Ahumado Granujo, Angelcorpse, Animals As Leaders, Antigama, The Algorithm, Archgoat, BEHEMOTH, Birdflesh, Bury Tomorrow, Conan, Coroner, Dark Funeral, Dark Tranquility, Defeater, Devildriver, Die Krupps, Disavowed, Destruction, Electric Wizard, Eskimo Callboy, Exodus, Eyehategod, Gatherum, Gojira, Gruesome, Hypnose, Chelsea Wolfe, Ihsahna, Immolation, Insomnium, Intervals, In The Woods, Iron Reagan, Jig-Ai, Knuckledust, Leprous, Lightning Bolt, MASTODON, Mgla, MINISTRY, Misery Loves Co., Mithras, Moonspell, Monarch, Mono, Mutoid Man, Nile, Obituary, Omnium, Parkway Drive, Plini, Satyricon, Septicflesh, Shining, Sigh, Sikth, Slagmaur, Taake, Terror, Textures,  The Black Dahlia Murder, Tribulation, Vektor, Valkyrja, Voivod, Whiplash, Year Of No Light

10. – 13. august 2016, Vojenská pevnosť Josefov – Jaroměř

www.brutalassault.cz

zdroj: Radek Pavlovič

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky